Skocz do zawartości

Pokaz specjalny dla Astroamatorów, Planetarium Gdynia 11.01.


veross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;


Na rzecz WOŚP, planetarium Gdyńskie będzie otwarte dla zwykłych śmiertelników w niedzielę 11.01.2015, od 12:00 do 16:00.


Po długich rozmowach, udało mi się załatwić dwa pokazy specialnie dla Astro-amatorów. Jeden rano, drugi po południu. Kazdy seans pomieści 30-33 osoby, więc liczba osób jest bardzo ograniczona.


Jeżeli ktoś jest zainteresowany dopisaniem się do listy - bardzo proszę o PW.


Zaproszenie jest o tyle ciekawe, że Planetarium Gdynia NIE jest dostępne dla osób z poza Akademii Morskiej, nie wspominając że mamy okazję zobaczyć pokaz na najnowocześniejszym projektorze w Polsce, jeżeli nie Europie.



Pozdrawiam i do zobaczenia.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość, mam nadzieję że tym razem uda mi się dostać na pokaz. Bodajże 2 lata temu planetarium też było otwarte z okazji WOŚP (?), ale kolejka miała parę set metrów, czekałem ponad godzinę, ale byłem za późno i nie było szansy na wejście. Tym razem będę szybciej, chyba że uda mi się dostać na pokaz specjalny:)

 

Pozdrawiam

picard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAZNE!!!


mala zmiana planow!


Spotkajmy sie przy Pomniku Morswina w Gdyni:



Poranna grupa o 10:40, popoludniowa grupa o 16:40.

Ja ide z poranna grupa, popoludniowa jak sie zbierze - niech idzie na portiernie Planetarium (wejscie od stony Daru Pomorza) i do mnie przedzwoni; Szef po Was wyjdzie.


Pokaz jest dla nas darmowy, Szef Planetarium i jego 2 studentow specialnie dla nas przychodzi wczesniej i wyjdzie pozniej. Jezeli macie ochote to mozecie przyniesc w podziece kawalek ciasta czy jakas slodycz. Ja np. kupilem pudeleczko Merci.

Oczywiscie nic obowiazkowo, decyzje pozostawiam Wam.

Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować koledze veross za wpisanie mnie na popołudniowy pokaz . Pokaz bardzo interesujący, poza tym w końcu zobaczyłem ten projektor w akcji. Szkoda że nie jest dostępny dla szerszej publiczności i używany jest zaledwie 4,5 godzin w tygodniu. Ale za półtora roku ma się to na szczęście zmienić:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Głównie dla tego, że nie był to typowy pokaz "planetaryjny", tylko raczej prolegomena do nawigacji ...

Jak się skończy pięcioletni okres zakazu wykorzystywania zkp do celów niedydaktycznych, to mam nadzieję na odnowienie regularnych seansów dla ogółu wiernych, bo teraz to wykorzystują kilka procent mozliwości tego projektora.

A tak swoją dorogą - niemiecka jakość : już im nawalił, a serwis ponoć pojawi się w czerwcu

Dzięki Veross za inicjatywę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne jest niebo z ZKP4. Choć na żywo jeszcze go nie widziałem, słyszałem o jakości projekcji same superlatywy. Gdy w ramach Podboju Polskich Planetariów odwiedziłem planetarium w Gdyni, stała tam jeszcze aparatura ZKP1. Teraz to zupełnie inna epoka (no i jakość wykonania, o czym wspomniał przedmówca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.