Jump to content
veross

Pokaz specjalny dla Astroamatorów, Planetarium Gdynia 11.01.

Recommended Posts

Witam;


Na rzecz WOŚP, planetarium Gdyńskie będzie otwarte dla zwykłych śmiertelników w niedzielę 11.01.2015, od 12:00 do 16:00.


Po długich rozmowach, udało mi się załatwić dwa pokazy specialnie dla Astro-amatorów. Jeden rano, drugi po południu. Kazdy seans pomieści 30-33 osoby, więc liczba osób jest bardzo ograniczona.


Jeżeli ktoś jest zainteresowany dopisaniem się do listy - bardzo proszę o PW.


Zaproszenie jest o tyle ciekawe, że Planetarium Gdynia NIE jest dostępne dla osób z poza Akademii Morskiej, nie wspominając że mamy okazję zobaczyć pokaz na najnowocześniejszym projektorze w Polsce, jeżeli nie Europie.Pozdrawiam i do zobaczenia.

 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak z opłatą? Jakaś konkretna czy (jako, że na rzecz WOŚP) puszeczka przed wejściem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna wiadomość, mam nadzieję że tym razem uda mi się dostać na pokaz. Bodajże 2 lata temu planetarium też było otwarte z okazji WOŚP (?), ale kolejka miała parę set metrów, czekałem ponad godzinę, ale byłem za późno i nie było szansy na wejście. Tym razem będę szybciej, chyba że uda mi się dostać na pokaz specjalny:)

 

Pozdrawiam

picard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma zadnych oplat. Planetarium robi to dla nas, astro-amatorów, by pomoc w naszym hobby - a jezeli ktos przy okazji wspomoze WOŚP (czy dowolna inna instytucje charytatywna) - to brawa dla tej osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
WAZNE!!!


mala zmiana planow!


Spotkajmy sie przy Pomniku Morswina w Gdyni:Poranna grupa o 10:40, popoludniowa grupa o 16:40.

Ja ide z poranna grupa, popoludniowa jak sie zbierze - niech idzie na portiernie Planetarium (wejscie od stony Daru Pomorza) i do mnie przedzwoni; Szef po Was wyjdzie.


Pokaz jest dla nas darmowy, Szef Planetarium i jego 2 studentow specialnie dla nas przychodzi wczesniej i wyjdzie pozniej. Jezeli macie ochote to mozecie przyniesc w podziece kawalek ciasta czy jakas slodycz. Ja np. kupilem pudeleczko Merci.

Oczywiscie nic obowiazkowo, decyzje pozostawiam Wam.

Do zobaczenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZA-JE-BIS-CIE!!!!

Zaluje ze nie moge przyjsc po raz 2gi na 17:00 !

 

Jakbys byl na fb to zobaczylbys zdjecia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakbys byl na fb to zobaczylbys zdjecia :)

 

A można zobaczyć je tutaj? Jeśli nie, to gdzie na FB szukać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem podziękować koledze veross za wpisanie mnie na popołudniowy pokaz . Pokaz bardzo interesujący, poza tym w końcu zobaczyłem ten projektor w akcji. Szkoda że nie jest dostępny dla szerszej publiczności i używany jest zaledwie 4,5 godzin w tygodniu. Ale za półtora roku ma się to na szczęście zmienić:)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakbys byl na fb to zobaczylbys zdjecia :)

 

Nie daj się prosić i wrzuć coś tutaj.

Inaczej przyjdzie Hamal z tekstem:

 

Oczywiście bez frajerbuka obyć się nie mogło

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie. Głównie dla tego, że nie był to typowy pokaz "planetaryjny", tylko raczej prolegomena do nawigacji ...

Jak się skończy pięcioletni okres zakazu wykorzystywania zkp do celów niedydaktycznych, to mam nadzieję na odnowienie regularnych seansów dla ogółu wiernych, bo teraz to wykorzystują kilka procent mozliwości tego projektora.

A tak swoją dorogą - niemiecka jakość : już im nawalił, a serwis ponoć pojawi się w czerwcu

Dzięki Veross za inicjatywę!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne jest niebo z ZKP4. Choć na żywo jeszcze go nie widziałem, słyszałem o jakości projekcji same superlatywy. Gdy w ramach Podboju Polskich Planetariów odwiedziłem planetarium w Gdyni, stała tam jeszcze aparatura ZKP1. Teraz to zupełnie inna epoka (no i jakość wykonania, o czym wspomniał przedmówca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
    • Like
   • 144 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
   • 4 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
   • 167 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Thanks
   • 29 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Thanks
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.