Skocz do zawartości

Zdjęcia komety C/2014 Q2 (Lovejoy)


Robert_W

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurzyłem się. A że mam akurat trochę czasu to zdjęcie którego miało nie być ..jest.

Lepiej z takiego materiału nie potrafię zrobić.Pozdrawiam.

 

C2014 Q2 Lovejoy.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się. A że mam akurat trochę czasu to zdjęcie którego miało nie być ..jest.

Lepiej z takiego materiału nie potrafię zrobić.Pozdrawiam.

 

attachicon.gifC2014 Q2 Lovejoy.jpg

Kadrowanie mogłoby być bardziej na warkocz komety :)

Ale to kwestia ustawienia sprzętu przy foceniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przerobiłem kometę z 6 stycznia, robione przy pełni i to na montażu AZ (pilot do eq3-2 w trakcie naprawy:)

Nie jestem zbyt z niej zadowolony, szczególnie widząc genialne zdjęcia powyżej, ale zamieszczam, żeby nie było, że temat komety zostawiłem. W 10x50 było ją widać świetnie, ale od 6 stycznia pogody już nie ma:(

WO 70, Canon 400D mod., 27x25s., ISO 400, montaż az goto Nexstar 6SE.

Zdjęcie złożone ze staku na kometę median i ze staku na gwiazdy.

Pozdrawiam!

Kom_27x25s_400m.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bezgwiezdnych nocach również u mnie na klika minut pojawiła się dziś przerwa w chmurach. Kometę namierzyłem bez problemu gołym okiem. W lornetce poezja. Bez porównania do tego, co widziałem pod koniec grudnia. Zdążyłem zrobić fotkę poglądową, po czym niestety musiałem szybko uciekać przed deszczem.

 

post-4659-0-04190000-1420927989_thumb.jpg

Edytowane przez Robert_W
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to może i ja jako świerzak wrzucę moje marne kilka minut ekspozycji... Córka się uparła żeby jechać ze mną (a ma 3 i pół roku) i niestety nie dała posiedzieć.

Liczę na konstruktywną krytykę! Wiele przede mną jeszcze.

 

Fotka wykonana 7mego stycznia. Same light'y, bez darków, flatów i biasów - powód ten sam :icon_confused: To chyba jedyna próba gdzie udało mi się zrobić stack komety i gwiazd razem, wszystkie inne próby kończą się zawieszeniem DSSa podczas składania finalnego zdjęcia. Miał może ktoś podobny kłopot?

Pozdrawiam, DS

post-28360-0-61108100-1420938307_thumb.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba to zdjęcie:) Ładnie widać ogon!

Wydaje mi się, że DSS się nie zawiesza, tylko trzeba dać mu jeszcze więcej czasu. Ja też kiedyś myślałem, że się zawiesił, bo był tekst: "program nie odpowiada", ale po czasie wszystko ruszyło. On dwukrotnie więcej czasu potrzebuje na stakowanie i gwiazd i komety.

Co do zdjęcia, to ja bym trochę go zmniejszył i w jakimś programie usunął jednak tą winietę.

Pozdrawiam!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba to zdjęcie:) Ładnie widać ogon!

Wydaje mi się, że DSS się nie zawiesza, tylko trzeba dać mu jeszcze więcej czasu. Ja też kiedyś myślałem, że się zawiesił, bo był tekst: "program nie odpowiada", ale po czasie wszystko ruszyło. On dwukrotnie więcej czasu potrzebuje na stakowanie i gwiazd i komety.

Co do zdjęcia, to ja bym trochę go zmniejszył i w jakimś programie usunął jednak tą winietę.

Pozdrawiam!

Dzięki!

Tia, winietę trzeba poprawić ale na razie skupiłem się na wyciągnięciu tego co się da z kilku minut ekspozycj (15x1), ogon słabo jednak widać wg mnie czego najbardziej żałuję :icon_cry: ale miłość ma swoją cenę :icon_biggrin:

Co do DSSa, to kłopot w tym, że pierwsza zawiecha jest po pierwszym stacku (chyba najpierw robi gwiazdy) i po 2-3 minutach kontynuuje stack komety, po nim zawias trwa już do rana, czasem nawet na klatkach, nie tylko na finalnym obrazie. No nic, popróbuję z innymi ustawieniami. Może się uda coś lepiej.

pzdr DS

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.