Skocz do zawartości

Zdjęcia komety C/2014 Q2 (Lovejoy)


Robert_W

Rekomendowane odpowiedzi

Po stacku w DSS jeszcze trzeba zaaplikować podstawową obróbkę - wyciąganie krzywymi, poziomy, gradienty, wyrównanie kolorów tła...

 

A czy znajdę gdzieś podstawowy tutorial jak obrabiać komety ? Nie musi to być nie wiadomo co. Nawet co po kolei zrobić i czym co przesunąć. Do reszty może dojdę sam.

 

PS. Moje zdjęcie do waszych to niezdjęcie :P

 

Edit:

Znalazłem..

http://astropolis.pl/topic/40694-obrbka-zdj-szybkich-komet/

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prowadzeniu na kometę to kometę składa się bez alignacji :D. Musiałem tylko alignować kolor czerwony komety, bo mi coś sie "omskneło " w prowadzeniu i trzeba było poprawić. Niestety nie starczyło pogody na mozaikę, bo chciałem więcej warkocza pokazać..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki. Ja też wczoraj skorzystałem z "anomalii pogodowej" i strzelałem z Quattro 8" z Atik 314L+ (zaje..ta skala), a potem z TS APO 65Q. Ale dzisiaj i jutro ważne spotkanie w pracy i niestety nie mam czasu na obróbkę i zabawę, ale w weekend nadrobię. Zapowiadają się ciekawe kąski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczorajsza kometa - stak na gwiazdy i na kometę (26x20s,ISO 3200, WO 70mm, Nexstar GoTo)

i 1x15s. przez SW 12" na Dobsonie GoTo. Niestety po rozstawieniu tego smoka tylko 1 zdj. zdążyłem zrobić - to był zresztą wyścig z chmurami, więc dobrze, że choć to jedno dało się zrobić.

Kometa_C_2014_Q2_Lovejoy_25x20s_3200_13_01_2015f.jpg

Kometa_C_2014_Q2_Lovejoy_1x15s_3200_13_01_2015.JPG

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kometa jest czadowa. Nie wytrzymałem i musiałem pokazać Wam DEMO swojego przyszłego zdjęcia biggrin.png

Widać oba warkocze, "warkocz jonowy" też.

Veloce RH200, STL 11000, ASA DDM prowadzony na kometę delta RA -3,66 arcsec/min, delta DEC +5,7 arcsec/min.

7x300 sekund - kolorek jest, tylko czeka na obróbkę ...

Zastanawia mnie, jak uzyskałeś okrągłe gwiazdy, skoro przy ekspozycjach 5 min i prowadzeniu na kometę powinny się one rozjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa C/2014 Q2 stereo i w kolorze biggrin.png

Zwracam uwagę na ciekawą kolorystykę warkocza..pisałem o tym wcześniej. W północnej części ( czyli w górze obrazka) jest więcej czerwonego , na dole więcej zielonego a dodatkowo jest niebieski. Tak wyszło ze złożenia dobrych, prawidłowo skalibrowanych klatek RGB. Warkocz "jonowy" jest zielonkawy u nasady.

Średnica głowy wyszła mi ok. 30 minut kątowych. Długości warkocza nie miałem jak zmierzyć biggrin.png

 

Wczoraj, godz. 19:30 LTC. 7x300 sek luminancja 5x1200 na kanał chrominancji.

Veloce, STL11k i ASA.

Brok nad Bugiem.

 

C2015 Q2 Lovejoy.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) z racji chwili czasu też złapałem komete :) ostrość ustawianan na szybko :) zdjęcia robione w miejscowości Babica.

 

13.11.2015r.

1 klatka 15s. ISO 400, f/3,5 18mm

1 klatka 10s. ISO 800, f/5,6 55mm

 

Troszke wiało więc gwiazdki delikatnie pojechane.

 

Pozdrawiam :)

post-23221-0-31541000-1421264300_thumb.jpg

post-23221-0-71399600-1421264302_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy prowadzeniu na kometę tyle minut wyszły by krechy. Robiłeś dla nich osobną sesję?

Własnie o to mi chodziło - przy 5 min klatkach już na pojedynczych klatkach gwiazdy powinny być rozjechane. To, że składasz oddzielnie gwiazdy i kometę, to wiadoma sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.