Skocz do zawartości

Zdjęcia komety C/2014 Q2 (Lovejoy)


Robert_W

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne foty Panowie. Ja niestety czekam na pogodę i wyjazd pod ciemne niebo. Niestety na razie mam foty z centrum Poznania ale ich poziom jest bardzo słaby :(. Jak na razie to fotki MarcinaPc i Wessela są najlepsze :). Wgniatają w fotel dosłownie.

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa z 16.01.2015r. Tego dnia przyszedł pilot z naprawy (wielkie podziękowania za naprawę dla kaczor_ks z forum astromaniak.pl !!)

i nawet nie przypuszczałem, że od razu będzie możliwość wypróbowania go. Działa bez zarzutu!!!

Zdjęcie testowe najpierw robiłem minutowe ekspozycje, potem przeszedłem na 2min. i gwiazdki ciągle punktowe!

Niestety po 3 zdjęciach 2 minutowych wróciły chmury.

Tu: 18x60s. + 3x120s., ISO 800, Canon 400D mod, WO Zenithstar 70, TV 0.8x, SW EQ 3-2.

Stak na gwiazdy i kometę oraz tylko na kometę.

W tym pierwszym zdjęciu każdą gwiazdę na ogonie musiałem ręcznie odsłaniać... :/

 

Zdjęcie zrobione podczas spotkania naszego kółka "Gromady Otwartej".

 

Kometa_C_2014_Q2_Lovejoy_16_01_2015_3.jpg

Kometa_C_2014_Q2_Lovejoy_16_01_2015_warkocz.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statywowe zdjęcie Komety C/2014 Q2 (Lovejoy), plus gromada M 45 Plejady - z jarzącego światłami Krakowa.

 

Zdjęcie z 16.01 2015

lustrzanka Pentax K-5
obiektyw Pentax 135mm f 2,8
20 klatek naświetlanych po 4 sek na ISO 3200
20 klatek stackowanych w DSS
fotografowane ze zwykłego statywu foto, bez prowadzenia za ruchem nieba
pełny kadr

 

Krakus

C2014 Q2 (Lovejoy) 16.01.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Też chciałem pokazać fotografie Plejad i Komety z 15 Stycznia 2015 :) Może kiedyś się naucze lepiej obrabiać bo jak narazie to kiepsko :( Zdjęcie z 50 mm Pentax K-5 ale wykadrowane f 5,6 iso 500 / 5x2 min = 10 minut zrobiłem też fotki z 16 Stycznia na iso 1000 ale niestety chmurki zrobiły robotę i kiepsko to wygląda Pozdrawiam :)

Plejady i Kometa C-2014 Q2 Lovejoy  15.01.2015 I - Kopia.jpg

Edytowane przez Andrzej78
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa z 16.01.2015r. Tego dnia przyszedł pilot z naprawy (wielkie podziękowania za naprawę dla kaczor_ks z forum astromaniak.pl !!)

i nawet nie przypuszczałem, że od razu będzie możliwość wypróbowania go. Działa bez zarzutu!!!

Zdjęcie testowe najpierw robiłem minutowe ekspozycje, potem przeszedłem na 2min. i gwiazdki ciągle punktowe!

Niestety po 3 zdjęciach 2 minutowych wróciły chmury.

Tu: 18x60s. + 3x120s., ISO 800, Canon 400D mod, WO Zenithstar 70, TV 0.8x, SW EQ 3-2.

Stak na gwiazdy i kometę oraz tylko na kometę.

W tym pierwszym zdjęciu każdą gwiazdę na ogonie musiałem ręcznie odsłaniać... :/

 

Zdjęcie zrobione podczas spotkania naszego kółka "Gromady Otwartej".

 

Co raz wyraźniej widać na fotkach drugi warkocz pod kątem jakieś 60 stopni do pyłowego.... Fantastyczna kometa i oczywiście dobre fotki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz wyraźniej widać na fotkach drugi warkocz pod kątem jakieś 60 stopni do pyłowego....

 

Warkocz, który zaczyna być słabo widoczny od paru dni na niektórych zdjęciach to właśnie wakocz pyłowy, a główny warkocz widoczny od dawna jest warkoczem gazowym. Póki co wydaje się, że ta kometa emituje wyjątkowo mało pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff zdarzyło się wszystko na raz, byłem w domu, była pogoda i był nów. Cóż za niespotykany zbieg okoliczności. ;)

 

attachicon.giflovejoy2_final_2.jpg

 

 

Przepiękna fota, aż szkoda że nie widać więcej warkoczyka :)

 

 

-----

 

Tymczasem na tym zdjęciu http://spaceweathergallery.com/indiv_upload.php?upload_id=107324&PHPSESSID=tcaff6uoob2b8g0pr1vct6f061 warkocz gazowy sięga 17 stopni kątowych !!

Szkoda, że wizualnie warkocz jest bardzo słaby, ale taki to urok warkoczy gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.