Skocz do zawartości

Astrosprzęt z Ekranu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie oglądam w TV (właściwie popatruję jednym okiem po raz ...siąty) Harrego Pottera i Komnatę Tajemnic i zauważyłem, że w gabinecie profesora Dumbledora jest trochę astrogratów:

 

Harry_Potter_3.png.6e9ff24611234aac8dfb7f512c7194a4.png

Przy okazji wypatrzyłem też babola w filmie, mianowicie astrolabium wiszące na ścianie najpierw wygląda tak:

 

Harry_Potter_4.png.f75bab53e320239f4d5436ce6ae6f697.png

 

a kilka sekund później (kiedy Fawkes zaczyna płonąć) tak:

 

Harry_Potter_5.png.d67222e253db59ec90f3f96654517e3e.png

Ciekawe, czy w Hogwarcie da się znaleźć jeszcze jakiś sprzęt astro. Swoją drogą w szkole magii powinno być obserwatorium asronomiczne, bo przecież magia to też astrologia.

 

Edytowane przez KrzychK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.09.2018 o 22:21, KrzychK napisał:

Swoją drogą w szkole magii powinno być obserwatorium asronomiczne, bo przecież magia to też astrologia.

W książkach było odrobinę wspomniane o przedmiocie astronomia, w filmach chyba nic się nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

The Expanse S01E09. Prawy górny róg:

image.thumb.png.3396efaa71610df4b26efdaa003f8061.png

Jakiś newton 6-8" na HEQ5/EQ6. Ale... no kurde ile można? Znowu stoi tyłem do przodu. Czy we wszystkich ekipach filmowych pracują sami idioci? Tym bardziej że serial ma całkiem dużo wspólnego z astronomią...

image.thumb.png.9197217d0470c8805a59cbeef139a06f.png

Tu lepiej widać. Nie dość że odwrotnie stoi, to jeszcze bez przeciwwag... Ręce opadają.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Tu lepiej widać. Nie dość że odwrotnie stoi, to jeszcze bez przeciwwag... Ręce opadają.

Expanse cieszy się sporą popularnością w tym wątku. 1...2...3...jesteś czwarty ^_^

 

W dniu 22.01.2015 o 18:08, Paether napisał:

Ten wpis przypomniał mi, że zebrałem kiedyś całkiem pokaźny zestaw zdjęć z filmów, na których znajduje się jakiś sprzęt astronomiczny :)

Swoją drogą, cały czas rozbudowuję galerię na blogu, od której zaczął się ten wątek. Jakby ktoś chciał sprawdzić czy dany przykład już się pojawił. chyba najwygodniej będzie tutaj:

http://astrofan.pl/astrosprzet-z-ekranu/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.