Skocz do zawartości

Astrosprzęt z Ekranu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wręcz przeciwnie. To reżyser (lub inny tfurca tego dzieła) przyjął, że ludzie domyślnie przyjmują, że ....

Innymi słowy ma wszystkich za debili.

Zwróć uwagę, że zestaw został zmontowany poprawnie, czyli był na planie ktoś, kto wiedział jak to działa! Może nawet dlatego zatkali przód, żeby nie było widać pająka.

Edytowane przez Fredrixxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja bym jednak obstawiał, że to reżyser był tym debilem. Nie widzę sensu w takim działaniu jak piszesz. Wsadzenie okularu do wyciągu i zamocowanie tuby na montażu jeszcze nie świadczy o wiedzy tego, kto rozkładał sprzęt.

 

Swoją drogą, zawsze mnie zastanawia, jak dużo błędów i debilizmów jest w filmach z innych dziedzin nauki, czy techniki. Czyli np jak jest program historyczny, to jak duże farmazony gadają, których osoba interesująca się historią nie może słuchać. Albo jak jest jakaś scena w której rozmawiają o biologii to mówią same banały dla kogoś z wiedzą na ten temat. Poza astronomią wychwytuję jeszcze głupoty z dziedziny informatyki i tu ich też jest sporo, choć raczej komputery są poskładane poprawnie :) Na pewno z innych dziedzin tez zdarzają się idiotyzmy pokroju newtona ustawionego w drugą stronę, ale tego nie widzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, zawsze mnie zastanawia, jak dużo błędów i debilizmów jest w filmach z innych dziedzin nauki, czy techniki.

 

wiele z tych "błędów" jest wprowadzanych celowo, bo rzeczywistość wygląda nieprawdziwie, nieciekawie lub po prostu głupio :)

(na podlinkowanej stronie podane jest mnóstwo przykładów podzielonych na kategorie)

często dlatego, że niektóre z aspektów rzeczywistości są szerokiej publiczności znane tylko z filmów a więc trudno byłoby pokazać prawdziwie coś, co we wszystkich poprzednich filmach było pokazywane inaczej. każdy widz od razu powie że to błąd bo przecież widział to setki razy.

 

patrzenie w teleskop który ma wyciąg z boku wygląda podajrzanie, przecież każdy używał lornetki i wie że patrzy się wzdłuż przyrządu a nie z boku. wyciąg z boku i w dodatku od strony wylotu tuby to już byłaby przesada! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś dla mnie wyjątkowo wyjątkowego :icon_razz: .

W relacji z obserwacji zeszłorocznego zaćmienia Słońca na Wałach Chrobrego w Szczecinie w Kronice wystąpił mój Sky Master 15x70 na Camrocku (lornetka zafiltrowana folią Baadera oczywiście). Ten chłopak to mój siostrzeniec - zestaw poskładał jak najbardziej prawidłowo :icon_wink: .

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dorzucam coś od siebie.

 

Film "Źródło" - kto nie oglądał, polecam:

 

http://www.filmweb.pl/Zrodlo

 

Jedna z 3 warstw narracji dotyczy odległej galaktyki, bardzo przejmujący film z głęboką treścią, myślę, że film Wam się spodoba.

 

A tu kadr z refraktorkiem:

177633.1.jpg

 

Z tego filmu zapamiętałem też "książkowy" widok mgławicy w Orionie, a także gwiazd gołym okiem:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza reklama pewnego portalu:

attachicon.gifOTOdom1.jpg

attachicon.gifOTOdom2.jpg

 

Jak się pociągnie histogram, to wyłazi jeszcze takie coś :

attachicon.gifOTOdom3.jpg

 

 

 

"Nie jesteśmy specjalistami od astronomii dlatego do przygotowania spotu zatrudniliśmy konsultanta merytorycznego. Jednak wnioskując z Państwa komentarzy mniemamy, że mogliśmy zostać wprowadzeni w błąd. Wyjaśniamy tę sprawę a wszystkich miłośników astronomii przepraszamy. Będziemy się starać, aby uniknąć w przyszłości kolejnych tego typu sytuacji."

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a tak z ciekawości - ktoś z Was napisał do portalu Otodom? Bo ja do nich napisałem, że bzdury pokazują z tym teleskopem i robią z siebie pośmiewisko, i odpisali mi bardzo szybko. Treść odpowiedzi niemal identyczna jak ta zacytowana powyżej, więc chyba odpisują metodą kopiuj-wklej. Czyli że dostali więcej maili od ludzi znających się na teleskopach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, miód być takim konsultantem :D

 

Żeby oddać sprawiedliwość : ustawianie newtonów do góry nogami nie jest polską specjalnością - vide posty 89 i 146 w tym wątku.

 

I coś do kolekcji : "Death in paradise" seria 1, odcinek 8

 

Death in paradise1-8.jpg

 

Edytowane przez Fredrixxon
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.