Skocz do zawartości

A może by tak Wenus ktoś pokazał..?


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze fotografowalem Wenus w dzien, bo wtedy

jest najwyzej, ale do tego potrzebne jest czyste,

blekitne niebo, zeby latwo bylo ja odnelezc za pomoca

lornetki. Potem namierzalem ja wizualnie przez MTO11

i podlaczalem kamere w ognisku glownym. Nastepnie

dokrecalem telekonwerter 2x plus pierscienie posrednie i lapalem obrazki. Pokazny zbiorek jest jeszcze w galerii teleskopy.pl. (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fotkę z zeszłego roku. Niby nie ma się czym chwalić, ale jak się dobrze przyjrzeć to może jest. Tego dnia zrobiłem kilkanaście takich fotek w odstępie kilku minut. Wszystkie wyszły podobnie, ale ta wyszła ciut inaczej.

 

Wenus_02-04-01_19-43.JPG

 

Make : CASIO

Model : QV-3500EX

DateTime : 2002:04:11 19:25:08

ExposureTime : 5,00Sec

FNumber : F2,0

ExposureProgram : Shutter Priority

ExposureBiasValue : EV-1,7

FocalLength : 100 (mm)

White Balance : Auto

Digital Zoom : x4.0

Sensitivity : 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, trochę się bałem nazwać rzeczy po imieniu bo nie miałem pewności. Ale teraz chyba mogę. Moim zdaniem księżyc Wenus (Togal) okrąża swą macierzystą planetę w ciągu kilku minut. Nie było go jeszcze na fotce 20 sekund wcześniej i nie ma go już na fotce 30 sekund później. A w powiększeniu wygląda dziwnie.

 

Wenus_02-04-01_19-43zoom.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatki,czy mogłem widzieć "Twoją" Wenus w "Postepach Astronomii"? Ladna jest!

Jest coś w tej planecie ciekawe czy uda nam sie kiedys wydobyc z tej niemałej ilości swiatła jaka nam daje Wenus,jakieś szczegóły chmur..?

 

Widziałem nieraz dokonania lemarc'a takze na łamach "Vademecum" i czekam kiedy zacznie pokazywać nam obrazy planet z Jego duzego teleskopu? Ostatnia fota Jowisza w Vademecum była naprawde fajna i gdyby potraktowac nagraie video,z ktorego ona pochodzi,chocby Registraxem to byłoby naprawde fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do wakacji, do wielkiej opozycji Marsa.

Napalamy sie wszyscy na jego obserwacje i zdjecia,

do ktorych zapewne cos dorzuce.

Przypomina mi sie jego opozycja z sierpnia 1971 roku,

kiedy to obserwowalem go prze lunetke o srednicy 4cm. i powiekszeniu 90x, robiac rysunki. Poniewaz

byla to jedna z lepszych opozycji XXw. (srednica=24.9") dalo sie widziec czape polarna i Syrtis Major. Wczesniej, bo w 1967r. mialem okazje

wielokrotnie obserwowac Marsa przez 20cm. achromat

Zeissa, podczas duzo gorszej, kwietniowej opzycji:

(15,6") z czego zachowaly mi sie trzy niewielkie rysunki jego powierzchni, przy pow.330x. Niestety tak

duza luneta miala prosty azymutalny montaz, co utrudnialo obserwacje przy maxymalnych powiekszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, widziałem ostatnio Twoje foty w Vademecum :) Jak można je tam opublikowac? Fajnie by było, jakby ludzie z forum częsciej wysyłali tam swoje "prace", sam bym chciał jakiś slad po sobie zostawic, chociazby w ten sposob ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

MacArti-rozumiem Twoje zaniepokojenie ale dam Ci przykład opinii ultraprawicowej w tej kwestii. Słyszalem nieraz, że obserwacje obiektów mgławicowych lub ciasnych gromad potwartych nie mają sensu. Ja się z tym akurat nie zgadzam, tzn prawda jest taka, że wiem co tam jest i jak wygląda na fotce i sobie "dospiewuję resztę przy wizual. Natomiast w sensie czysto vizualnym nie ma żadnej mozliwości aby zobaczyć przez teleskop takie niebo jakie widzi się na fotkach (długie naswietlanie) czy po obróbce CCD. Tak więc astrofotografia jest w zasadzie w sensie naukowym o wiele wazniejsza niż obserwacje vizualne. Profesjonalni astronomowie w zasadzie w ogóle nie "gapią się" w niebo-a na pohybel im... ;) ;) Tracą wg mnie widok lasu przebierając w drzewach. :(

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy je wyslac na mailowy adres Miroslawa Brzozowskiego. Jesli mu podpasuje do kolejnego numeru, to je zamiesci. Jednak wszystko musi planowac wczesniej. Dodatkowo nie ma tam zbyt wiele

miejsca na same zdjecia, ale nic nie stoi na przeszkodzie zebys wyslal swoje, podobnie jak do

URANII i najlepiej z jakims komentarzem-info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie sztuki nagrane VHSem przez okular :P

webcamem nie robiłem, a cyfrzakiem mi się nie chciało...

żeby porównywać co mi się bardziej podoba nie muszę porównywać chyba swoich zdjęć co?

 

powiedzmy, że porównywałem z Twoim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.