Skocz do zawartości

Odebrałem amatorsko obrazy z ISS pod postacią fal radiowych! Napisał o mnie Daily Mail.


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde ciekawi mnie temat anten do tych tunerkow usb.

 

Jak chce sie odbierac ISS to antena musi byc na 2m czyli na 145MHz - tyle zrozumialem. Jako ze w temacie jestem lamer to pocztalem i ogrom konstrukcji mnie powalil, to tak jak bym chcial sie nauczyc astrofoto przez ESKK :)

Kupie z ciekawosci takiego dongla usb ale z antena chcialbym prosic o pomoc. Mam balkon gdzie moge to przymontowac ale nie chcialbym sie rzuca w ocz - nie wiem jak zareaguja moi niemieccy sasiedzi - czyli jakas taka do 1m wysokosci i 50cm szerokosci na maxa - co byscie mi polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie z ciekawosci takiego dongla usb ale z antena chcialbym prosic o pomoc. Mam balkon gdzie moge to przymontowac ale nie chcialbym sie rzuca w ocz - nie wiem jak zareaguja moi niemieccy sasiedzi - czyli jakas taka do 1m wysokosci i 50cm szerokosci na maxa - co byscie mi polecili?

 

antena najlepiej ćwierćfalowa czyli tylko 0,5m

od biedy może być nawet 1/8 długości fali ale stracisz na sprawności

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena najlepiej ćwierćfalowa czyli tylko 0,5m

 

idzie kupic gotowa konstrukcje ??? - pewnie tutaj wszyscy DIVowcy sie obrusza, ale ja nie mam na miejscu zadnych elementow a kupowanie po kolei po niemieckim € pewnie drozej wychodzi niz kupienie gotowej konstruukcji w Polsce - nie raz juz takie tematy przerabialem

 

update:

przed chwila dokonalem zakupu anteny za 65zl - Antena CM-430 dwupasmowa 430/145 MHz http://allegro.pl/show_item.php?item=5062440768

prosilbym o opinie znawcow tematu czy dobrze "zainwestowalem" kase:)

 

Edytowane przez lukkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Antena ta na początek w zupełności wystarczy. Co ciekawe, to do odbioru ISS i innych kosmicznych źródeł im gorsza tym lepsza. To wynika z tego że anteny mające większy zysk mają płaską charakterystykę i nadają/odbierają większość sygnału horyzontalnie (prawie), czyli mało sprawne są do góry. Ważne aby umieścić ją na co najmniej 2m maszcie, z dobrym widokiem dookoła, z niezłym (RG58 raczej nie, chyba że tylko kilka metrów) i możliwie krótkim kablem.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gratulacje! Dosyć głośno się robi w internecie na ten temat. Z numerów w prawym dolnym rogu zdjęcia wnioskuję, że było tych zdjęć 12. Ma ktoś może resztę? ;)

 

Dołączam się do gratulacji.

http://www.spaceflightsoftware.com/ARISS_SSTV/index.php

Reszta :)

Pozdrawiam!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.