Skocz do zawartości

Lornetki


dRvECtoR

Rekomendowane odpowiedzi

coś tam zawsze się zobaczy (że się odwołam do przysłowiowej "sąsiadki na balkonie") - niekoniecznie astro. Cena raczej nie sugeruje produktu markowego. Parametry to też raczej bullshit, chyba, że oznaczają coś zupełnie innego niż to co powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na 60-siątke ........moim zdaniem pod każdym względem porażka !!

do astro można kupić taniego everesta z pryzmatami BaK4

12x60 około 230 zł

a do podglądania sąsiadek to trzeba coś mniejszego.....bo jak sie pokażesz na balkonie z taką armatą to spłoszysz wszystkie gospodynie domowe ;D ;D

 

pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i wygląda na 60-kę, ale z doświadczenie (innych) wiem, że ten chińskie wyroby są jednakowe bez względu na to co na nich jest napisane (około 12-50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś taką ....(podobną)

była to lornetka 10x60 z rubinowymi szkłami

do astro fatalna (ciemna jak tabaka)

a na wycieczki nieporęczna ............

 

a rubinowy kolor szkieł dawał piękny zielonkawy kolor na wszystkich obserwowanych obiektach w dzień i w nocy ....

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię Bóg broni przed kupowaniem tego, jeśli już szukasz czegoś taniego, to kupuj w sklepach foto choćby i Optisany, ale o znanych parametrach i przetestuj w sklepie. Jak to zrobić, czytaj np. w FAQ na teleskopy.pl.

1) Sprawdź kolimację -raz jednym, raz drugim okiem, czy ODLEGŁY OBIEKT nie przesuwa się

2) sprawdź, czy rozmiar źrenicy wyjściowej [jasna plamka w okularze] x deklarowane powiększenie = średnica obiektywu, jeśli nie, to coś jest nałgane

3) zajrzyj do obiektywów, czy nie widać krawędzi pryzmatów -za małe lub źle ustawione

4) źrenice wyjsciowe muszą być okrągłe, jeśli jest ostre kanciaste ograniczenie - przyczyna jw. Uwaga! W lornetkach o dużym polu widzenia może być kanciaste pociemnienie brzegów źrenicy, widoczne na ogół przy dobrym świetle - jest to ponoć efekt użycia szkła Bk7 w pryzmatach tych lornetek, te z BaK4 tego nie mają. Jeśli ten efekt jest silny i w lornetce o małym polu widzenia, to niedobrze.

5) sprawdź transmisję, popatrz okiem i przez lornetke na tę samą jasną płaszczyznę, czy obraz w lornetce nie jest zbyt ciemny

6) powłoki antyrefleksyjne na obiektywach nie powinny być rubinowe lub złotawe, powinny być prawie niewidoczne przy patrzeniu na wprost, dopiero pod kątem

7) sprawdź pole widzenia porównując z innymi lornetkami, np. na ścianie bloku na przeciwko

Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czlowiek wciska ten szajs juz od kilku miesiecy. Zobacz chocby na wage.

Jak lornetka o obiektywie 94 mm moze wazyc 1.5 kg? No chociaz w sumie moze,

jesli np. obiektyw ma z plastiku.

 

No i rubinowe powloki... co oznacza ogromne straty swiatla i zafalszowane kolory.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co Wam chodzi? Za takie pieniądze, to śliczny i duży przedmiot, który może służyć jako wabik. Ostatecznie kobiety nie tylko na 2" lecą. A że się nic nie da zobaczyć przez ten sprzęt, to juz taka drobna przypadłość. Ostatecznie nie wszystko można mieć. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście nie odpowiada ustawianie ostrości INSTA FOCUS,

i poza tym ma pryzmaty BaK7 co powoduję utratę ostrości przy brzegach pola widzenia , cena 540 zł za 10x50 wydaje mi się przesadzona.

za taką kwotę można kupić lornetkę o lepszych parametrach.

 

nadmienie że jakieś 3 miesiące temu byłem na etapie kupna lornetki i oglądałem Bushnelle, Pentaxy i wiele innych .....

 

jest na rynku nowa seria Pentax XCF z BaK 4 ale nie wiem ile kosztuję (nie powinna wiecej niż 500-600 zł )

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.