Skocz do zawartości

"Prawdziwe zdjęcia" zaniepokojenie ...


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

W przypadku kamery lub kliszy całą tajemnicą sukcesu zasiegu jest jasność teleskopu czyli jego światłosiła a ta u Leszka zapewne jest F/4 a u Ciebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rożnica pomiędzy F4 a F16 jest taka, że (teoretycznie) aby złapać tyle samo światła co przez F4 Twoja kamera zamocowana do F16 musiałaby być 16x czulsza

 

moje rachunki są następujące:

 

ile_razy = 16^2 / 4^2 = 4^2 = 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

I w pełni prawidłowe bo pozornie niewielka różnica 4 stopni przysłony od 4 poprzez 5,6...8...11 do16 daje w efekcie 16x dłuższy czas naświetlania aby osiągnąć ten sam efekt zasiegu a w przypadku kamery przemysłowej gdzie nie mamy możliwości dalej wydłużać akspozycji uzyskamy obrazy gwiazd tylko 16x jaśniejszych ;D ;D ;D

5 magnitodo to 100 krotny stosunek natężen światła danejh gwiazdy czyli jednej magnitudzie odpowiada różnica o pierwiastek piątego stopnia ze stu czyli coś koło 2,51...z ogonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Chyba Soligorem MT-800 z F/4 ale może niech się lepiej sam wypowie bo ma kilka teleskopów w użytkowaniu a ja mogę byc w tej materii niedoinformowany ;) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.