Skocz do zawartości

DO tnie ceny


Swarogan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ciekawa teoria. Masz jakieś fakty na jej poparcie? :smokin:

 

To bardzo proste. Zbierasz w pocie czoła pieniądze i w końcu szczęśliwy kupujesz to: http://deltaoptical.pl/okular-tele-vue-nagler-20-mm,d1410.html

Po miesiącu wchodzisz na stronę i widzisz przecenę o połowę. Nie czujesz się oszukany? (ze względu na cenzurę nie użyję dosadniejszego słowa)

Czy kupisz jeszcze coś w sklepie, który Cię orżnął? Bo takie właśnie będziesz miał odczucie. Powiesz: no tak, ale w końcu zgodziłeś się na tę cenę. Owszem, bo myślałem że jest UCZCIWIE!!! skalkulowana. A tu proszę... Obniżają cenę o połowę i nadal im się opłaca sprzedawać? Taki klient jest już stracony dla sklepu.To pierwsza sprawa.

Druga zaś jest poważniejsza - zmniejszenie obrotów. A dlaczego? Bo skoro opuścili ceny na Naglery, to może też opuszczą na np. Skywatchery (to tylko przykład)? I wstrzymuję się z zakupem. Czekam na obniżkę szukając w tym czasie tańszej oferty. Sklep dochodzi do wniosku - skoro zmniejszyły się obroty, to trzeba znowu przyciąć ceny. I w tym momencie zaczyna się nakręcać "spirala śmierci". Co do faktów - szwagier przećwiczył to przed laty na własnym sklepie (i stacjonarnym i internetowym). Miał sporo problemów, żeby się z tego wyplątać.Teraz wyprzedaje TYLKO rzeczy uszkodzone - co zaznacza w ofercie, lub wybitnie niechodliwe "leżaki". Po za tym wyznaje zdrową dla siebie zasadę - wolę sprzedać jedna rzecz i zarobić na niej 50% niż 5 rzeczy z 10% zyskiem. Kwota ta sama, a pięć razy mniej pracy z pakowaniem, wysyłaniem, zamawianiem, księgowaniem itp. Patrząc zaś na ofertę DO nie sądzę, aby wyprzedawali rzeczy uszkodzone czy wybitne leżaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To bardzo proste. Zbierasz w pocie czoła pieniądze i w końcu szczęśliwy kupujesz to: http://deltaoptical.pl/okular-tele-vue-nagler-20-mm,d1410.html

Po miesiącu wchodzisz na stronę i widzisz przecenę o połowę. Nie czujesz się oszukany? (ze względu na cenzurę nie użyję dosadniejszego słowa)

 

No to jak czują się klienci sklepów które nie obniżyły cen? ;) Wybacz ale jesteś niepoważny :)

 

Te obniżki są na sprzęt powystawowy, po pokazowy itd.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sawes

Sorry ale "kombinujesz jak koń pod górę".
Jeśli kupuję coś na wyprzedaży to jest jasne, że kupuję takiej i jeśli winiłbym sprzedawcę za późniejszy powrót ceny do stanu normalnego i czułbym się oszukany to znaczyłoby, że albo mam nierówno pod sufitem albo jakieś problemy z pamięcią lub po prostu nie umiem czytać za zrozumieniem.

Pretensję mogę mieć tylko do siebie o to że nie skorzystałem z okazji i danej rzeczy nie kupiłem po okazyjnej cenie gdy był na to czas. Oczywiście dużo przyjemniej jest mieć pretensję do kogoś innego (np. sklepu)

 

Twój drugi argument jest zaś kompletnie nietrafiony - wyprzedaże zwiększają obroty sklepów, uwalniają zamrożoną gotówkę, zwalniają miejsce w magazynach i przyciągają nowych klientów.

Prowadzę sklep internetowy więc mam pojęcie o czym mowię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony takie wyprzedaże są fajne, ale z drugiej to prosta droga do upadku sklepu. Mam nadzieję, ze ktoś w DO wie co robi.

 

Delta Optical jest importerem. Nie wiem jak w branży astro ale w większości jest podobnie. Importer dostaje cenę od producenta i dodaje np. 100% narzutu aby ustalić cenę detaliczną. Często importer jest wręcz zmuszony umowami do takiego narzutu, ewentualnie ma też zakaz sprzedaży poza danym terytorium. Może wydawać się dużo, ale dochodzą różne koszty, podatki itp. Sklepy końcowe mają rabaty od importera na poziomie min 20-30% od ceny detalicznej.Sytuacja w której importerzy konkurują ze sobą jest dobra tylko dla klientów. Producenci są zadowoleni jak wszyscy ich partnerzy mogą zarobić i interes się kręci. W przeciwnym wypadku importer zmienia dostawcę na takiego, który daje zarobić a producent traci kanały zbytu. W branży astro obrót raczej jest mały więc i marże pewnie muszą być duże. Jeżeli DO zrobi promocję taką jak teraz to nie straci a jeszcze pewnie zarobi. Nie musisz się o DO martwić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się przecena „makówki” 180, toć to niewiele więcej niż na giełdzie.

 

 

Też uważam, że kolega ma zbyt ostre podejście ;)

 

 

Po miesiącu wchodzisz na stronę i widzisz przecenę o połowę. Nie czujesz się oszukany?

 

A skąd, najwyżej lekko poirytowany, że się nie zgrało czasowo. A skoro miesiącami odkładałem i w końcu kupiłem, to uznałem, że cena „normalna” jest akceptowalna.

 

 

A tu proszę... Obniżają cenę o połowę i nadal im się opłaca sprzedawać?

 

Obniżają, bo najwyraźniej bez tego mało kto chciał brać – czyli nie opłacało im się tym bardziej...

 

 

 

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem księgowym w DO, a chyba tam wiedzą co robią. Dla klientów przyjemniej, że mają taniej. Ale ja osobiście byłbym wściekły o 50% obniżkę Naglera20T5. Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie tysiak to spora kasa, choćby dlatego że za starą cenę jednego miałbym parę do bino. :szczerbaty:

PS. Ten okular akurat mam i jest to moje najbardziej ulubione szkiełko z zestawu.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie byawa, ale kupiłem parę rzeczy na poprzedniej wyporzedaży w Delcie i nie zauważyłem aby cokolwiek nosiło ślady używania.

 

Ja kupiłem małego lunta gdy był za połowę ceny podczas poprzedniej wyprzedaży. Wiele powiedzieć o nim mogę ale nie to że jest nowy ;) Ot normalny stan giełdowy tyle że z pełną gwarancją i sporo taniej niż na giełdzie :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.