Skocz do zawartości

Inserter GPS Made in Poland


TomaszTech

Rekomendowane odpowiedzi

Zaawansowana sprawa, ale przy okazji mam pytanie nie całkiem poboczne :

 

Mam stare MIO168 i ponieważ jak wiem ma ono wyjście RS232 na złączu (no trzeba trochę wtyczke przerobić) zastanawiam się czy nie dało by się wykorzystać jako wzorca czasu do PCz jakąś auto-aplikacją.

Googlowałem ale nie miałem szczęścia nic znaleźć. Przerabialiście może ten temat ? Albo ew. użycie GPS z starego telefonu (np z symbianem lub andro) po USB ?

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowana sprawa, ale przy okazji mam pytanie nie całkiem poboczne :

 

Mam stare MIO168 i ponieważ jak wiem ma ono wyjście RS232 na złączu (no trzeba trochę wtyczke przerobić) zastanawiam się czy nie dało by się wykorzystać jako wzorca czasu do PCz jakąś auto-aplikacją.

Googlowałem ale nie miałem szczęścia nic znaleźć. Przerabialiście może ten temat ? Albo ew. użycie GPS z starego telefonu (np z symbianem lub andro) po USB ?

 

Andrzej

 

Nie zagłębiałem się w w/w konstrukcje Mio, ale jeżeli jest tak jak piszesz i naprawdę masz tam złącze RS232 i żadnej elektroniki po drodze, to nic nie stoi na przeszkodzie używać GPS-a który znajduje się w MIO jak (wzorca czasu). Ale dla mnie nie ma to sensu!

Kupienie gotowej konstrukcji lub samego modułu GPS za kwotę poniżej 100 złotych załatwia temat. Widziałem takie konstrukcje podłączane do usb lub rs-a

 

http://allegro.pl/modul-gps-usb-65ch-skytraq-v6-na-kablu-mause-i5056053006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że w porównaniu z opartym o magnetofon szpulowy Elektronicznym Rejestratorem Czasu konstrukcji Romana Fangora jest to spory postęp :)

 

 

Obawiam się, że nie bardzo jest co porównywać. Ale biorąc pod uwagę czas w jakim Pan Roman konstruował urządzenia, nie ma się co dziwić. Ale i tak wielki szacunek należy się Ś.P. Romanowi Fangorowi, bo wiedzę którą zabrał ze sobą można by podzielić na kilka o ile nie na kilkunastu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie gotowej konstrukcji lub samego modułu GPS za kwotę poniżej 100 złotych załatwia temat. Widziałem takie konstrukcje podłączane do usb lub rs-a

 

używam moduły GPS z czipem U-blox kupionych w Chinach za około 50 zł

spisują się znakomicie, mają niezłą dokładność, przyzwoitą czułość

mają wyjście szeregowe więc wystarczy dołożyć dowolny konwerter USB np. FTDI i gotowe

poniżej zrzut z terminala Windows z pracy takiego modułu podłączonego w ten właśnie sposób

 

dane_GPS.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

używam moduły GPS z czipem U-blox kupionych w Chinach za około 50 zł

spisują się znakomicie, mają niezłą dokładność, przyzwoitą czułość

mają wyjście szeregowe więc wystarczy dołożyć dowolny konwerter USB np. FTDI i gotowe

poniżej zrzut z terminala Windows z pracy takiego modułu podłączonego w ten właśnie sposób

 

attachicon.gifdane_GPS.jpg

 

pozdrawiam

 

 

Moduł w domu czy na parapecie za oknem? Sporo błędów, dlatego pytam. Ale całkiem ciekawy sprzęt wart uwagi, i naprawdę rozsądna cena.

Edytowane przez TomaszTech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.