Jump to content
Sign in to follow this  
Mik

Nieaktualne Trochę sprzętu na sprzedaż PART III

Recommended Posts

Witam,

 

Jeszcze jedna mała wyprzedaż astroakcesoriów.

 

1. Kitowy okular Celestrona dodawany do SCT 6'', czyli 25 milimetrowy Plosl. Trochę śladó normalnego użytkowania, ale od dawna leży w szufladzie. Cena: 45 PLN + koszt przesyłki.

 

plosl25.jpg

 

2. Kitowa kątówka 1,25'' + kitowy visual back do SCT (taki jak ten http://deltaoptical.pl/celestron-visual-back-125,d852.html ).Lusterko kątówki trochę zakurzone ale poza tym stan obu elementów conajmniej dobry. Cena za komplecik: 70 PLN + koszt przesyłki.

 

katowka+SCTvisualback.jpg katowka+SCTvisualback02.jpg

 

3. Barlow 2x (chyba Sky Watcher jak tu: http://deltaoptical.pl/ekonomiczna-soczewka-barlowa-sw-2x,d812.html)z gwintem T2. Zwykłe ślady użytkowania. Cena 30 PLN+koszt przesyłki.

 

barlow2x.jpg

 

4. Barlow GSO 5x 1,25 ''(http://deltaoptical.pl/apochromatyczna-soczewka-barlowa-delta-optical-gso-5x-125,d2339.html). Zwykłe ślady użytkowania. Cena 80 PLN + koszt przesyłki.

 

barlowGSO5x.jpg

 

5. Troszkę z żalem ale na sprzedaż idzie mały refraktor TS APO50/330 zakupiony w teleskopy.pl jakieś 2 lata temu (http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1968&lunety=Refraktor_TS_APO_ED_50/330_f/6,6_OTA_(TSED503) ). Bardzo fajny teleskopik podróżny - dzielnie służył mi na wakacjach i wyjazdach gdy nie mogłem zabrać nic większego. Na fotce pokazany właśnie w takim "zestawie turystycznym", obok fotka "sklepowa" + przykładowa fotka M31 wykonana tym zestawem (Canonem 500D, 2,5h). Fotki w pełnej krasie podepnę w weekend lub wyślę na życzenie. Optyka jak nowa, jedynie ślady na dovetailu. Drobny minus, który posiadają te teleskopiki to fabryczny brak śruby na odrośniku przez co potrafi on się zsunąć pod własnym ciężarem ale najłatwiejszym sposobem na to jest gumka recepturka. Ponieważ od dłuższego czasu jego rolę zajął APO65Q leży i się marnuje. Cena jaką proponuję to 1000 PLN+koszt wysyłki.

 

TSAPO50Dublet.jpg

 

6. Rozważam też sprzedaż montażu Nexstar SLT Celestrona. Kupiłem go na tym forum w zeszłym roku (http://astropolis.pl/topic/44920-montaz-celestron-nexstar-slt/?hl=%2Bmonta%BF+%2Bslt). Jest to chyba najlżejszy montaż z GOTO, który można nazwać "wycieczkowym". Zakupiłem go za 750 PLN a chciałbym 650 PLN + koszt wysyłki. Zainteresowanym podeślę fotki.

 

 

Oczywiście rozważę sensowne propozycje i jak zwykle w Warszawie możliwy odbiór osobisty.

Pozdrawiam

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ten barlow poz. 3 ma gwint na filtr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ten barlow poz. 3 ma gwint na filtr?

 

Nie - jest tu tylko połączenie przez gwint T2. Na przedniej części nie ma możliwości wkręcenia filtra.

Edited by Mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz. 4 (Barlow 5x) i Poz. 5 (TSAPO50) sprzedane.

Pozycja 2 rozbita na osobne składniki i kątówka zarezerwowana. Visual back 30 PLN+przesyłka.

Edited by Mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze biorę Visual backa i okula Plosl 25mm :) PW

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o poz nr3 -Barlow 2x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kątówka z pozycji 2 wraca do sprzedaży - 40 PLN + koszt przesyłki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie pozycje poza montażem SLT, który na razie wraca do domu, sprzedane. Proszę o zamknięcie tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
    • Love
    • Like
   • 141 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
    • Like
   • 4 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
    • Sad
   • 163 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 22 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Thanks
    • Like
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.