Skocz do zawartości

Mgławice Oriona na szeroko


swobodny

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaki związek ma zewnętrzny zasilacz z poziomem szumów?? Raczej powinno być odwrotnie.

 

Też początkowo myślałem, że nie ma związku, ale to jedyne co zmieniłem w setupie.

Zasilacz niby jest polecany i powrzechnie używany:

 

http://www.astronomiser.co.uk/canonpowerpro.htm#ast5ddc

 

Wpływ na większy szum ma jeszcze temperatura, ale ta była podobna (ok. 2st. C) kiedy robiłem poprzednie, grudniowe i jesienne sesje.

Następną sesję zrobię 50% na zasilaczu, 50% na baterii, to powinno odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście problem ma związek z zasilaniem. Nie odpowie natomiast na pytanie, dlaczego. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumu i zasilacza... Kiedy przesiadłem się z baterii na zasilacz zewnętrzny również zauważyłem, że szum wzrósł. Pierwszy kontakt z zdjęciem to był szok, szum wzrósł drastycznie w porównaniu z zasilaniem baterią, tym bardziej, że temp. otoczenia wynosiła wtedy ok 20C. Używałem wtedy Canona 550D. Teraz muszę popracować nad zasilaniem do 40D i zobaczę czy również szum wzrośnie.

Pozdrawiam

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taka teoria przyszła do głowy, możecie nie zwracać uwagi :)

A co jeśli jest to spowodowanie ciepłem które wytwarza ten zasilacz?
Można by było zrobić sesję najpierw y baterią, później zasilacz i na końcu jeszcze kilka klatek z baterią, zanim się wychłodzi po zasilaczu, żeby to sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ na większy szum ma jeszcze temperatura, ale ta była podobna (ok. 2st. C) kiedy robiłem poprzednie, grudniowe i jesienne sesje.

Następną sesję zrobię 50% na zasilaczu, 50% na baterii, to powinno odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście problem ma związek z zasilaniem

 

nie musisz tracić sesji, sprawdź na darkach

słaba filtracja w zasilaczu może zakłócać pracę aparatu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatek, zasilacz jest zewnętrzny, tam się nic nie grzeje. Do aparatu wkładana jest tylko atrapa baterii, żeby doprowadzić zasilanie. Ale nie zrażaj się, próbuj dalej ;)



@MarcinPc, lepsze nie będą, trzeba by lepsz materiał zebrać. Przy okazji, masz od niedawna 6D z tego co zauważyłem, czym go zasilasz?



@TUR, został tylko UV/IR cut, filtra korekcyjnego nie zastępowałem Baaderowskim. Minusem jest brak skutecznego AF.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaba filtracja w zasilaczu może zakłócać pracę aparatu

No właśnie, może zasilacz jest kiepski. U mnie w Nikonie jest to lepiej rozwiązane, bo zasilacz podłącza się zewnętrznym złączem i zwykła bateria cały czas siedzi w korpusie. Dzięki temu bateria "wyrównuje" wszelkie niedoskonałości zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.