Skocz do zawartości

Pokaz w przedszkolu, czyli jak zainteresować astronomią czterolatki.


jutomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wśród znajomych od lat staram się popularyzować astronomię w wydaniu amatorskim, opowiadam o tym co aktualnie widać na niebie i na bieżąco pokazuję, zabieram sprzęt na wieczorno-nocne spotkania towarzyskie i jakoś sobie daję radę.

Jednak niedawno otrzymałem propozycję, która wymaga ode mnie wcześniejszego przygotowania - chodzi o 30-45minutową prezentację w przedszkolu dla 26-osobowej grupy 4-latków.

Proszę pomoc/sugestię osoby, które mają w tej dziedzinie jakieś doświadczenie (może jakiś gotowy konspekt albo prezentacja :rolleyes: ) .

Nie wiem, czy skoncentrować się na prezentacji z laptopa przez rzutnik, czy głównie pokazać sprzęt (teleskop na montażu, lornetki) i to co przez niego widać.

Nie wiem jak uchronić swoje astroprecjoza przed zapalcowaniem przez 52 ciekawskie rączki z 260-cioma paluszkami pozostawiającymi na optyce piękne tłuste ślady. :flirt:

Prezentacja ma się odbyć w kwietniu lub maju w ciągu dnia między 9.00 a 14.00. Jutrzejsze zaćmienie, które byłoby świetnym tematem całej prezentacji niestety muszę sobie odpuścić - mam już inne plany i nie zdążę się przygotować.

 

Pomóżcie. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astropolis.pl/topic/44228-zajcia-dla-przedszkolakw/czytałeś ?

 

Jak przedszkolaki, jak najmniej mówienia. A więcej robienia :) Tak by dać im wyobrażenie, doświadczenie.

30 minut to długo. Dzieci maksymalnie mogą skupić się do 15 minut (dorośli najczęściej też :) ).

Powyżej 10 minut, zasypiają ;) Możesz podzielić czas na interwały. Mówienie 5-10 minut. Wciągnięcie dzieci do zabawy na 10-15 minut.

Moim zdaniem tak jest ciekawie dla nich. A jak dla nich, wtedy i prowadzący jest zadowolony.

Takie mam doświadczenie.

Edytowane przez m_jq2ak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.