Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca 20.03.2015 - zdjęcia


antwito

Rekomendowane odpowiedzi

Przymusowe wolne od pracy udało się należycie wykorzystać. Poprzedzająca piątek noc to czas koszmarnych snów (z porywistym wiatrem i ulewnym deszczem w roli głównej).

 

Użyty sprzęt do foto to Sonnar 300 + konwerter 2x i EOS 350D. Kosmetyka zrobiona w Irfan View.

 

 

Zaćmienie 20.03.2015 r. - godzina 10:58

post-22417-0-84444400-1427033171_thumb.jpg

Mozaika 9x

post-22417-0-04807100-1427033183_thumb.jpg

Mozaika 18x

post-22417-0-23634900-1427033188_thumb.jpg

Edytowane przez Margorotus
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jajo z atika jakby bardziej kontrastowe wychodzą, a spodziewałem się że to typowo DSowa kamera.

Słońce jest na tyle jasne że większość DSowych kamer też będzie działać efektywnie pozwalając przy okazji wykorzystać nieco większy zakres dynamiczny niż 8 bitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądało niebo przed po i w trakcie zaćmienia po przeciwnej stronie Słońca.

Canon 50D +18-55mm, f=13, 1/400s, ISO 320.

Faktycznie, widać wyraźnie jak drzewo się odchyla w bok a potem wraca na swoje miejsce :D;)

 

Pikne zdjęcia Chopy, ja musiałem ciężko pracować :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymusowe wolne od pracy udało się należycie wykorzystać. Poprzedzająca piątek noc to czas koszmarnych snów (z porywistym wiatrem i ulewnym deszczem w roli głównej).

 

Użyty sprzęt do foto to Sonnar 300 + konwerter 2x i EOS 350D. Kosmetyka zrobiona w Irfan View.

 

Super! Świetna robota! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margor55 napisał:



Gratuluje Wszystkim pieknych zdjec. Moje jeszcze leza na dysku.


ps; mam takie wrazenie, ze cala Polska obserwowala to zacmienie :astronom:



Tak było. I nie tylko Polska. Co więcej, ja mam wrażenie, że mnóstwo ludzi namówiło na obserwacje sąsiadów/znajomych z pracy/znajomych z podwórka/kolegów dzieci ze szkoły (i jam to, nie chwaląc się, uczynił).


Obserwowała także moja teściowa (siedemdziesiątka na karku) i mój ojciec (osiemdziesiąt skończy w tym roku).


Teściowa to nawet mnie ochrzaniła, że narażałem oczy (mam ostatnio trochę problemów ze wzrokiem), a sama patrzyła na Słońce przez zdjęcie RTG - bo w telewizji mówili, że tak można.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A było na Faroes jakieś miejsce, gdzie było widać ?

 

Witam ! Byłem w Torshavn na TSE. Miałem bazę ok.500 m od Skansinu ( koło hotelu Streym). Relację oraz moje zdjęcia ( stop-klatki ) z Totality ( wraz z perłą Balyie-go ) umieściłem na Astromaniaku ( dział Astrofotografia- Zaćmienie całkowite Słońca ) . Pozdrawiam. Witek Caban

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dodane ..., trochę pozazdrościłem , tych pięknych ptaków przelatujących podczas zaćmienia, kotów , samolotów ... nie zauważyłem takiej fotografii, stąd ten pomysł . Z drugiej strony zastanawiałem się czy można by coś takiego wykonać ?

 

No tak, ale poza walorami właściwymi dla fotomontażu udowodniłeś, że Srebrny Glob porusza się po swojej orbicie ustawiony swoją osią obrotu równolegle do kierunku ruchu, bo południową część Słońca zestawiłeś ze wschodnią krawędzią Księżyca. Nie ma tam odpowiedniości formacji brzegowych i profilu zaćmienia. W tym wątku, jeśli zechcesz poszukać, znajdziesz odpowiedź, skąd w rzeczywistości taki profil zaćmienia się wziął i jak nasz satelita był ustawiony względem Słońca.

 

Loxley - tą twórczością nic nie udowadniałem !. - te twórcze zdjęcia wydawały mi się po prostu fajne ... ale jak Ciebie razi , nie ma problemu - już je usuwam ... - i nie wprowadzam innych w błąd .

(ekolog, Agatek, DuRuS,) - sorry

Edytowane przez Naski
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:dobrze: Przepraszam najmocniej ale czy te struktury na powierzchni Księżyca zarejestrowały sie na zdjęciu gdy je robiono czy dodano potem, żeby ułatwić interpretację - odgadywanie - co skutkuje nierównościami "rantu"

Pytam tym bardziej, że temat tych "gór" interesuje nie tylko mnie (jak widać)

 

http://astropolis.pl/topic/48549-moje-czesciowe-zacmienie-slonca-20150320/?do=findComment&comment=571320

 

i dlatego to zdjęcie wydaje się niesamowicie cenne!

 

Pozdrawiam

EDIT

@Naski

Dzięki za odowiedź

:) Ja kotów nie widzialem ale ISS na tle zaćmienia tak (APOD), chociaż pewnie nawiązywałeś do znanego dowcipu .... o czarnym kocie co spada z ISS i przelatuje drogę pilotom samolotu co zmusza ich do pewnej czynności odczarowującej - śmiesznej (przez lewe ramię). Twoje pytanie trochę przypomina mi moje pytanie w astrochacie (na dole) czy da się fotografować księżyc w nowiu (jak DS-y na długie czasy?)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.