Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca 20.03.2015 - zdjęcia


antwito

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie załamuj mnie. Ja też obserwowałem w Torshavn, ale 1.5 km od wybrzeża i przez grube chmury nie widzialem nawet śladu fazy całkowitej. Farciaż!

 

PS Skąd dokładnie obserwowałeś?

 

Witam ! Dopiero teraz znalazłem Twoje zapytanie. Miałem miejsce w hotelu Streym -ok. 300 m od Skansinu. Ponieważ mżyło - wykorzystałem zewnętrzną klatkę ewakuacyjną hotelu do obserwacji. 9 minutowy filmik z wylotu na TSE na Wyspach Owczych umieściłem na You Tube - Total Solar Eclipse Torshavn - Clip Studio . Pozdrawiam. Witek Caban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ! Dopiero teraz znalazłem Twoje zapytanie. Miałem miejsce w hotelu Streym -ok. 300 m od Skansinu. Ponieważ mżyło - wykorzystałem zewnętrzną klatkę ewakuacyjną hotelu do obserwacji. 9 minutowy filmik z wylotu na TSE na Wyspach Owczych umieściłem na You Tube - Total Solar Eclipse Torshavn - Clip Studio . Pozdrawiam. Witek Caban

 

Czyli dzieliły nas tylko 2km. Fajnie złapałeś trzeci kontakt na filmie, gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Nasz stary znajomy, prof. Miloslav Druckmuller z Brna ( pisałem swego czasu o nim i Jego nowatorskiej metodzie matematycznego opracowywania obrazu korony w komputerze ) opublikował swoje zaćmione Słońce.  Z dwóch miejsc dlatego, że w ostatnich latach zawsze montuje dwie ekipy - na wypadek fiaska  na którejś z miejscówek.

Jak juz gdzieś pisał - przewożenie sprzętu na "last minute"  nie wchodzi w rachubę, za duzo klamorów a tym samym ryzyka...

 

http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/Ecl2017u/0-info.htm

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbignieww napisał:

Nasz stary znajomy, prof. Miloslav Druckmuller z Brna ( pisałem swego czasu o nim i Jego nowatorskiej metodzie matematycznego opracowywania obrazu korony w komputerze ) opublikował swoje zaćmione Słońce.  Z dwóch miejsc dlatego, że w ostatnich latach zawsze montuje dwie ekipy - na wypadek fiaska  na którejś z miejscówek.

Jak juz gdzieś pisał - przewożenie sprzętu na "last minute"  nie wchodzi w rachubę, za duzo klamorów a tym samym ryzyka...

 

http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/Ecl2017u/0-info.htm

 

No ale to już tegoroczne zaćmienie - poznaję po protuberancjach i kształcie korony :P

Kurcze, rewelacja. Mój HDR (niedługo wam pokażę) wygląda miernie przy tym :) No ale to już trzeba się definitywnie nastawić na zrobienie takiego jednego zdjęcia, nie można mieć wszystkiego na raz.

Można gdzieś poczytać o szczegółach sposobu rejestracji lub obróbki tych zdjęć?

Co do przewożenia sprzętu - wiem coś o tym :) Nie życzę nikomu innemu zagubienia bagażu lotniczego i odnalezienia go kilkanaście godzin przed zaćmieniem... Generalnie samolot to skrajnie niekorzystne miejsce dla sprzętu, no ale wysyłać kurierem nie było logistycznie jak zrobić, bo tak pewnie sobie tamte ekipy radziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeee, dopiero teraz sobie uswiadomiłem, że to jest wątek z częściowym  zaćmieniem z 2015 roku, z  marca. Owszem, mam swoje fotki z tego  zacmienia,

ale byłaby to musztarda po obiedzie, dość już ich podawano !  W tej sytuacji skopiuję to na właściwe miejsce.

 

Co do sposobu rejestracji -- co nieco znajdziesz przy opisie fotki, natomiast sprawa obróbki komputerowo - matematycznej, z tym gorzej.  Tajemnica 

autora  a to co wiem zgrubsza - probowano mu to wykraść . Fotki Druckmullera mają wartość naukową, jest znany wśród  badaczy Słońca, w NASA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.