Skocz do zawartości

Kombinezon zimowy


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

 

Coper, po co Ci kable? Stawiasz laptopa przy sprzęcie, na dworze, podłączasz wszystko co trzeba. Jedyny warunek - musi być w zasięgu WiFi, ale dzisiaj można dokupić antenty do routerów że na spokojnie do 50 metrów na dworze dadzą Ci zasięg. Odpalasz zwykły TeamViewer i z domu z drugiego laptopa/PCta sterujesz tym laptopem na zewnątrz i całym sprzętem. Ja tak robię, sprawdza się idealnie. Tylko wystawiam w dzień sprzęt, a resztę z ciepłego domu już przez TeamViewer. Wada - musisz mieć dwa laptopy/komputery.

jakieś rozwiązanie to jest tylko trzeba biegać co jakiś czas team viever odpalać bo sie rozłączy :D

szkoda mi lapka tego co mam chyba że zakup jakiegoś trupa, ale do domu nie mam daleko ok 10m plus przejscie z piwnicy do pokoju jakieś 5m i jeden wzmacniacz usb gdzieś po środku i jest sprzęt sie nie męczy, siedzę w cieplym i przez okno widzę sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę podać link ? Szukam okazji :)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&bmatch=s0-spo-1-4-1020&search_scope=&string=KOMBINEZON%20W%C4%98DKARSKI%20

ale popytaj bo nie wiem czy ocieplane

 

ja mam taki tylko jednoczęściowy

 

http://allegro.pl/kombinezon-wedkarski-jaxon-xl-i6668412071.html

 

Edytowane przez coper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś rozwiązanie to jest tylko trzeba biegać co jakiś czas team viever odpalać bo sie rozłączy :D

szkoda mi lapka tego co mam chyba że zakup jakiegoś trupa, ale do domu nie mam daleko ok 10m plus przejscie z piwnicy do pokoju jakieś 5m i jeden wzmacniacz usb gdzieś po środku i jest sprzęt sie nie męczy, siedzę w cieplym i przez okno widzę sprzęt

 

Nic się nie rozłącza, przynajmniej u mnie :) Raz na ~6 godzin coś się zdarzy, ale to - z domu - klikam "connect" i już jest z powrotem podłączony. Na dwór nie musisz wychodzić.

I tak - laptop ten na dworze to jakiś trup, byle żeby tylko obsłużył Maxima i sprzęt via USB; mam świadomość że w każdej chwili może po prostu umrzeć śmiercią naturalną przy takich mrozach i nie będę miał o to do niego zbyt wielkich pretensji :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic się nie rozłącza, przynajmniej u mnie :) Raz na ~6 godzin coś się zdarzy, ale to - z domu - klikam "connect" i już jest z powrotem podłączony. Na dwór nie musisz wychodzić.

I tak - laptop ten na dworze to jakiś trup, byle żeby tylko obsłużył Maxima i sprzęt via USB; mam świadomość że w każdej chwili może po prostu umrzeć śmiercią naturalną przy takich mrozach i nie będę miał o to do niego zbyt wielkich pretensji :)

dzieki za pomysł jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż moje pogrzebie w necie może sie uda tanio cos kupić sensownego, a na razie do testów wezmę dziecka lub żony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli "kombinezon zimowy" to wspomnę, że dorosła osoba w stanie spoczynku w ciągu jednej godziny produkuje 80 Wat w normalnych warunkach, przy wysiłku pracujące mięśnie szkieletowe zapewniają nam 75% naszego ciepła, a my jak radiator o powierzchni skóry 1,8 m2 odprowadzamy to ciepło o tym pisze prof. dr hab. med. Mieczysław Krause.

Ja pozostanę przy 12V z akumulatora jest bezpieczne, z tym napięciem w astro można wszystko zrobić, nawet zasilić wspomniane wkładki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostanę przy 12V z akumulatora jest bezpieczne, z tym napięciem w astro można wszystko zrobić, nawet zasilić wspomniane wkładki.

Powinienem udusić Fotosnajpera12 za mieszanie ludziom w głowach ^_^ z jego pisaniny wynika że namawiam Was do wrzucenia sobie suszarki do włosów do wanny w czasie kąpieli :wassat: Można zrozumieć że podłączycie sobie 230v do wkładek i Was pozabija :wassat:

 

Zasilacze których w większości używacie składają się 3 podstawowych elementów.

 

Tranformator (z 230v robi mniej np. 6 lub 12v) https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1vwngJVXXXXXXXFXXq6xXFXXXu/transformator-220-24-12.jpg

 

Mostek prostowniczy ( z 12v zmiennego robi 12v stałe) https://sklep.wizro.pl/1053-thickbox_default/mostek-prostowniczy-dr3-mostek-graetza-ac-na-dc.jpg

 

Obudowy (osłania wszystko )https://sklep.avt.pl/media/products/ce62f1969fdb4f23ef11a6e96ed83112/images/thumbnail/big_Z10.jpg?lm=1450180317

 

Ja proponuje użyć samego transformatora gdyż straty na mostku są nam niepotrzebne a wkładki można spokojnie zasilać czy to 12v czy to 7v napięciem zmiennym zupełnie bezpiecznym. Kolega cały czas męczył temat faktu, że taki wyjęty zasilacz z rzutnika jak w moim przypadku nie ma OBUDOWY i mnie jajogłowego ciapka astrofotografa prąd kopnie gdy GO wezmę do ręki :) Przecież nikt z Nas nie nosi 230v w rękach tylko wszystkie nasze instalacje astro są należycie zabezpieczane. Tyle i tylko tyle. Kupujesz odpowiednie trafo, wkładasz do jakiejś obudowy i masz zasilacz jak ze sklepu tyle że należyty a nie jakieś dziadostwo na LM317 max 1A.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, brak rozdzielenia uzwojeń pierwotnego od wtórnego. Dobry separacyjny bezpieczeństwa ma osobne karkasy na dwa uzwojenia i samo przebicie izolacji między uzwojeniami nic nie da, bo jeszcze dzieli je karkas.

To był tylko przykładowy obrazek :P Ten lepszy ? Uzwojenia rozdzielone :) Poleć jakiś, daj link :P Wtórne 6-12v

big_TS40-04x.jpg?lm=1450218843

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Człek się martwi o bezpieczeństwo, nie neguje tego :) ale sam czytając naszą wymianę odnoszę wrażanie jak bym ludzi namawiał do wpuszczenia 230v do butów ^_^ a tak przecież nie jest :) Te wkładki są czymś bardzo podobnym do naszych grzałek na odrośniki i obiektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać wkładki, kto będzie chciał to zrobi a kto nie to kupi :)

 

Chciałem inny temat, laptopy ^_^

 

Kiedyś ktoś napisał o skrzynce na laptopa i powiem Wam, że to robi sporą różnicę. Samo obudowanie laptopa dookoła sprawia że grzeje się sam swoim ciepłem, pierwotnie myślałem, że będzie trzeba dawać jeszcze osobne dogrzewanie ale okazało się zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam że chce wam się z tymi transformatorami biegać zamiast kupić dobre śniegowce :P Co do skrzynki na laptopa to zawsze o tym wspominam, ale jakoś nie mam przebicia i nikt nie zwraca uwagi na moje rady. Skrzynka kupiona za 20zł, wywiercone 2 otwory - na zasilanie i usb. Testowane przy -20, laptop suchutki, tylko zimny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam że chce wam się z tymi transformatorami biegać zamiast kupić dobre śniegowce :P

Poczytaj wcześniejsze posty to zobaczysz ile godzin HAMAL spędza na mrozie niemalże w bezruchu.

Też mam dobre śniegowce i gdybym przez całą noc w nich wędrował, to i -25 ºC mi nie straszne. Niestety po trzech godzinach siedzenia przy teleskopie już przy -10 ºC zaczynam czuć zimno w nogi.

Grzałki w butach do dobra rzecz, bo ciepło ze stóp rozchodzi się po całym ciele. A grzałki podłączone do sieci w sytuacji gdy jest taka możliwość pozwalają uniezależnić się od akumulatora.

Te grzałeczki zasilane pakietami akumulatorków czy baterii, w takiej sytuacji niestety się nie sprawdzą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wcześniejsze posty to zobaczysz ile godzin HAMAL spędza na mrozie niemalże w bezruchu.

Też mam dobre śniegowce i gdybym przez całą noc w nich wędrował, to i -25 ºC mi nie straszne. Niestety po trzech godzinach siedzenia przy teleskopie już przy -10 ºC zaczynam czuć zimno w nogi.

 

No tak, bo ja nigdy w nocy przy teleskopie nie siedziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamiętajcie ludziska, że to jest dokładnie jak z teleskopami i okularami. Dobry i bezpieczny sprzęt musi kosztować.

 

 

Bzdura Drogi Kolego.

Nikogo nie namawiam do samodzielnego tworzenia takich rzeczy, ale Twoje podejście mija się z prawdą.

Wiele rzeczy da się wykonać samemu, znacznie taniej, a bywa że i lepiej. Oczywiście trzeba zdobyć trochę wiedzy, potrzeba narzędzi, czasem prostych, czasem bardziej specjalistycznych, ale przede wszystkim trzeba chcieć.

Chcieć coś zrobić, a nie tylko chcieć krytykować i narzekać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, bo ja nigdy w nocy przy teleskopie nie siedziałem ;)

Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz. Różnimy się cechami osobowymi i to nieraz bardzo. To jak bardzo marznie się w nogi zależy od wielu rzeczy. Od wieku, krążenia, wagi i budowy ciała itd. Nie da się wszystkich zmierzyć jedną miarą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190cm wzrost :) 115 kg waga ^_^ but 47 :) Ma mnie co grzać, ale siedzenie od 18 do 6 rano na -10 bez ruchu przy laptopie bez podgrzewania stóp sobie nie wyobrażam :)

 

Chociaż... gdy byłem jeszcze młody i piękny i łaziłem na pole z Optisanem i kliszą potrafiłem w zakreślonym czasie i temp. siedzieć całą noc bez rękawiczek ^_^ dziś to niewyobrażalne ^_^

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat był poruszany, ale ja gorąco (bo tak jest w nogi) polecam ogrzewacze chemiczne jednorazowe. Tanie (20 zł za 2x10 szt.) i łatwe w użyciu, nie wymagają zasilania. Można ja też stosować zamiast grzałki na obiektyw, czy teleskop. Łatwo samemu zrobić coś takiego jak LensMuff

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, bo ja nigdy w nocy przy teleskopie nie siedziałem ;)

Musisz mi przypominać, że jestem już stary ^_^;):P

 

Nie wiem czy temat był poruszany, ale ja gorąco (bo tak jest w nogi) polecam ogrzewacze chemiczne jednorazowe. Tanie (20 zł za 2x10 szt.) i łatwe w użyciu, nie wymagają zasilania. Można ja też stosować zamiast grzałki na obiektyw, czy teleskop. Łatwo samemu zrobić coś takiego jak LensMuff

Ciekawa opcja, najlepiej by było aby dało się takie wkłady umieszczać zamiast wkładki, pod stopą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mi przypominać, że jestem już stary ^_^;):P

 

:) Jednym z powodów dla których zdecydowałem się wyłożyć kasę na te buty były właśnie marznące po jakimś czasie nogi. W zwykłych zimowych było ok przez godzinę dwie, potem już trzeba było ruszać palcami nóg żeby nie odmarzły. Teraz jest zwyczajnie ciepło, do tego czapka uszatka, gruby długi szalik, ciepłe rękawiczki, pojemne kieszenie i można spać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mi przypominać, że jestem już stary ^_^;):P

 

 

Ciekawa opcja, najlepiej by było aby dało się takie wkłady umieszczać zamiast wkładki, pod stopą.

 

Te wkłady są płaskie i można je nakleić na wkładkę pod palce u stóp (jedna strona jest klejąca). Ogólnie naprawdę rewelacja - 5 h bez problemu grzeją.

https://www.decathlon.pl/ogrzewacze-stop-5-par-id_8288864.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotosnajper, wyluzuj :) Ostrzegłeś i to bardzo dobrze, bo mało ludzi (coraz mniej moim zdaniem) ma pojęcie o szeroko pojętym prądzie, ale nie prąd jest tu kluczowy, a ciepło w zimę.

 

Mnie interesują te śniegowce. Ktoś jeszcze z nich korzystał? Wyglądają jak Mickey Mouse Boots.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.