Jump to content

StarParty 2015 - termin i miejsce?


Paether
 Share

Recommended Posts

Stężnica to chyba jeszcze nie są "te" głębokie Bieszczady?

 

Płytkie Bieszczady ;)

To miejsce, gdzie w ostatnich latach Adamo organizuje wiosenne zloty i odbył się oficjalny zlot forum w 2013. Miejsce sprawdzone, komfortowe. Integracyjne wyzwanie ale myślę, że damy radę ;)

 

a04635780c149cbd.jpg

Link to comment
Share on other sites

A jakby trochu wyżej?:

 

http://www.wysokie-tatry.pl/nocleg/tatry-zachodnie/rohace/pensjonat-zrubenec-01/

 

attachicon.gifUntitled.jpg

 

Niekoniecznie ten konkretny, generalnie się rozglądam.

 

Pozdrawiam.

Hans ale tam mamy potworne zaświetlenie południowego nieba przez Liptowski Mikulasz i Rużemberok.

Jesli blisko Tatr to celowałbym w Słowacji Raj po południowo -wschodniej stronie Popradu.

Link to comment
Share on other sites

Na prawdę? Wrzesień? ;-;

 

Inaczej się nie da. Wrzesień to ostatni miesiąc, gdzie jeszcze można z dużym prawdopodobieństwem liczyć na bezchmurne niebo, a temperatury nie powalają już tak, jak w sierpniu. I przede wszystkim noc jest dłuższa, a to podstawa.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Osobiście wolę poświęcić komfort na rzecz ciemnego nieba. Jeśli jadę przez pół Polski, to chciałbym mieć naprawdę ciemno. Szczególnie, że jadąc niewiele dalej od Stężnicy jest zauważalnie ciemniej. Lubię też, gdy cały ośrodek jest dla nas, oraz gdy wszyscy nocują w jednym budynku. Odpada wtedy obawa o sprzęt czy akcje typu goście weselni na długich światłach. Wiem, że Roztoki u Emila odpadają (ach, te piątkowe naleśniki na "obiad"), ale może uda znaleźć się coś fajnego w ciemnym miejscu. Co do terminu - tu i teraz mi pasuje, ciężko przewidywać pół roku naprzód

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Żeby nie tracić czasu, może zróbmy tak: Do końca tygodnia jeszcze czekamy w tym temacie na konkretne (miejscówka na kilkadziesiąt osób w sensownych warunkach) propozycje. Jeśli coś fajnego się pojawi to bierzemy pod uwagę. Jeśli nic nowego wartego zainteresowania się nie pojawi, to zaklepujemy Stężnicę i działamy pod tym kątem :)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętajmy, że potrzebujemy konkretną miejscówkę spełniającą konkretne potrzeby w pewnym zakresie cenowym. Najchętniej wywiózłbym wszystkich do Namibii czy innego Chile ale musimy znaleźć optymalne rozwiązanie pod kątem potrzeb i możliwości ;)

Link to comment
Share on other sites

Ustrzyki górne odpadają, tam nie ma żadnego konkretnego ośrodka.
Dużo Ciemnych miejsc jest na Podlasiu i może by tam coś znaleźć.

Czy nie macie już dosyć Bieszczad?

Chętnie bym pojechał gdzie indziej.

Stężnica jest fajna ale dwa razy w roku w tym samym miejscu.....

 

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na stronie http://www.viacroatia.com/pl/apartamenty/skrivena-luka/mamy 31 miejsc noclegowych w Skrivenej Luce, Poza tym nasza kwatera to kolejne 6 osób ( 10 jak "gazda" wykończył poddasze :) ) poza tym są inne nie ujęte na tej stronie kwatery. Moim zdaniem bez problemu znajdzie się 40-50 noclegów w samej zatoce.W razie czego 10 km dalej jest Lastovo.

 

Zakładając wynajem autokaru z kierowcą znalazłem na szybko stronę

http://www.linieautokarowe.pl/page_cennik_transport.html

zakładając wynajem autokaru na 33 osoby ( tabela : Autokar wysokiej klasy 33+1+1 2006-2012 z wc barkiem i dvd :) ) za 3.8 zł za km i 120 zł za godzinę wychodzi nam : 1070 km i 12 godzin wychodzi wyjazd 4066+1440 = 5500 za wynajem.czyli po około 200 zł za osobę, pewnie trzeba doliczyć koszt winiet i promu ( prom dla autokaru do 33 miejsc 1680 kun czyli około 980 zł. Zaokrąglając do 1000 w jedną stronę mamy około 200+30=230 zł na osobę w jedną stronę bez winiet.

 

Planując zlot na Lastovie w październiku- załóżmy między 11 a 18 X (niski sezon) powinniśmy mieć noclegi po 25-35 euro za osobę bo we wrześniu ceny bedą wyższe a i wynajęcie tylu miejsc problematyczne.

 

ps.

Na innej stronie http://www.etransbus.pl/pl/wyszukiwanie-autobusow/ w kategorii autobusów 24-33 miejsca ceny wynajmu wahają się od 6300 do 8900 za za cały wyjazd tam i z powrotem.

Dołączam cennik promów i wycenę z ww. strony

 

Wtedy koszt transportu wahałby się od 200 do 300 zł za osobę a noclegu 175-245 euro( ale zawsze jest też możliwość zabrania namiotu na pobliski kemping ) ważne żeby koszt dojazdu z Polski był jak najniższy.

prom splt lastowo cennik od 29-09-2014.pdf

Transport osobowy, bus wynajem, przewóz osób - www.etransbus.pd.pdf

Link to comment
Share on other sites

Darek, a daj coś więcej o tym Lastovie. Co na miejscu itd.

 

Krzychoo226, byłeś tam? Możez coś o tym miejscu powiedzieć?

 

Pozdrawiam.

 

Hans no co ty ? :) :) nie wiesz o najciemniejszym miejscu na południu Europy ?

 

tu masz naszą relację

http://astropolis.pl/topic/43290-lastovo-tam-gdzie-konczy-sie-lp-a-zaczyna-przeciwblask/?hl=lastovo

 

Link to comment
Share on other sites

Krzychoo226, byłeś tam? Możez coś o tym miejscu powiedzieć?

 

W nocy niestety nie byłem.. Zaświetlenie można zobaczyć tutaj:

 

prawy-dół: Liberec, po lewej Jelenia Góra i Szklarska Poręba. W porównaniu z Bieszczadami jest słabo, niestety bliskość miast robi swoje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 44 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Haha
    • Love
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 132 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.