Skocz do zawartości

StarParty 2015 - termin i miejsce?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

W Mucznem jest takie coś: http://www.willaarnika.pl/ na pewno będzie lepsze niebo niż w Wilczej Jamie, no i nie sąsiaduje z Wielką Pentlą :)

 

Jeszcze dalej http://www.bazanadroztokami.pl/ warunki prl'owskie, na plus na pewno tanie jedzenie w ośrodku.

 

Tyle dziś w pracy znalazłem ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze i najpewniejsze są miejsca które się zna. Co nie znaczy że nie trzeba poznawać i szukać nowych miejsc. Jednak czym innym jest pojechać gdzieś samemu i się zawieść, niż zaryzykować niezadowolenie większej grupy. Dlatego myślę że powinniśmy w pierwszej kolejności preferować/rozważać sprawdzone miejscówki.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oooo, to wygląda naprawdę fajnie :)

PawelBe, z tego co pamiętam, w Smolniku organizowaliście zimowy zlot. Możesz coś więcej o ośrodku napisać?

 

Smolnik jest fajnym miejscem. W Wilczej Jamie też jest super, warunki oraz wyżywienie na duży plus. Ale po zlocie stwierdziliśmy, że nie jest to dobre miejsce na zlot astro. Po pierwsze że znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dość często uczęszczanej drogi, a dwa to blisko domków tak na prawdę nie ma za bardzo jak rozstawić sprzęt bo jest dość pochyło. Plusem jest na pewno fakt, że jest tam faktycznie ciemno. Niebo jak smoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Wilczej jamie co prawda nie byłem, ale byłem w innym ośrodku położonym dość blisko (kilka km). Jedyne LP, jakie było widać, to to pochodzące własnie z Wilczej Jamy! Biło tam kilka jasnych, białych lamp (halogenów?) i nad ośrodkiem unosiła się wyraźna (choć mało rozległa) łuna. Nie wiem, może jak przyjedzie się tam na zlot, to oni wyłączają te lampy na prośbę, bo innego wyjścia nie widzę. Skoro był tam zlot, to pewnie tak musiało być. Ale jakby co ostrzegam - to jedyne źródło LP w okolicy.

Faktycznie sąsiedztwo drogi jest pewną wadą (ja też byłem koło drogi). Lampy wyłączają o 21 (w lecie pewnie zupełnie nie włączają), ale problemem są kierowcy jadący a długich. Choć jak jest się w miarę zasłoniętmy od drogi, to nie ma już dużego problemu.

Jakby coś, to byłem tu: http://ssmstuposiany.blogspot.com/. Jest dużo miejsca na teleskopy, ale jakoś nie widzę tam zlotu: pokoje są nie wiadomo na ile osób, jest ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie...

Straciłem tylko czas na ludzi, którzy mają wy...walone i przez to uciekła nam Stężnica :sorry:

 

No nic, tak czy owak jestem w Polsce na wrześniowy nów, to może uda się spotkać w kameralnym gronie :)

 

Stężnica ma wolne 14 domków tydzień wcześniej więc zmieniaj termin urlopu bo kolejny zlot będzie w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień wcześniej to Księżyc w fazie ok 0,6 - 0,4 widoczny już około północy...

A tydzień później zachodzi około 21ej. To chyba z dwojga złego lepszy termin.

Jednak puki co szukajmy miejscówki na Nów. Trudno powiedzieć jaka była by frekwencja, bo to jest miesiąc po OZMA.

Jeśli liczba chętnych nie przekroczyła by pewnej liczby to może zmieścilibyśmy się w jakimś mniejszym ośrodku. Oczywiście nie liczę na małą frekwencję, jednak może zrobić jakąś bardzo wstępną listę chętnych i wtedy się zobaczy.

18.10.2015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.