Skocz do zawartości

Saturn 2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Obrobiłem wszystkie aviki i jednak ten powyżej jest najlepszy. Podejdę jeszcze raz do obróbki na spokojnie. Poniżej zrobiłem zestawienie, jak to jest z korektorem i bez niego. Postaram się też ten najlepszy avik tak przerobić, żeby wyglądał jak najładniej. Filmik jest w HD, więc warto od razu włączyć.

 

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, super te fotki, seeing musiał być wyjątkowy.

Muszę się zmusić przynajmniej do spróbowania złapania Saturna w tym sezonie może dzisiaj będzie nieco pogodnego nieba.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja mam pewien dylemat. W jakiej kolorystyce powinno się przedstawiać Saturna, tak żeby była jak najbardziej zbliżona do prawdziwych barw. Czy moja, w fotce poniżej, jest odpowiednia czy powinna być inna? Jak to możliwe, to proszę dać jakąś fotkę jako wzór.

post-20578-0-12050700-1431120119.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 f/ps przy tak niskim położeniu planety to stanowczo za mało, ja pojechałem na prawie 60 klatkach/sek.

Myślę że do Saturna powinieneś jednak przeprosić się z kamerką bw, tutaj w kolorze następuje utrata danych

na poziomie myślę co najmniej 50% w detalu jak nie lepiej...

Remedium na bolączki seeingowe jest stosowanie filtra IR pass, niestety wymaga on albo większej apertury samego

teleskopu (filtr jest potwornie "ciemny"), albo zejścia z ogniskowej i ten drugi sposób stosowałem w SCT 11" swego czasu,

zwyczajnie zmniejszając krotność barlowa.

Derotacjia praktycznie nie ma znaczenia.

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego właśnie nie rozumiem. W kamerkę kolorowej każdy z kolorów RGB jest rejestrowany tylko przez część pixeli i szanse

na uzyskanie pełnej możliwej rozdzielczości są zerowe. W kamerce bw każdy z kolorów (z użyciem filtrów) jest rejestrowany przez

wszystkie pixele, w dodatku pozostaje możliwość zbierania materiału dla kanału L z dowolnym, akurat dostosowanym do warunków

filtrem typu IR, czy czerwonym lub pomarańczowym. Ja jeszce pamiętam czasy kiedy hitem była zmiana matrycy na pseudo-mono

w webcamach...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.