Skocz do zawartości

Saturn 2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Emeł, moim zdaniem dobrze kontrolujesz kolory. Lekkie skręty w tonacji to już kwestia gustu. Przy 5 calach teleskopu i ciemnym, nisko położonym Saturnie trudno będzie uzyskać dalszą znaczącą poprawę. Oczywiście warto kombinować i szukać ulepszeń, ale ze świadomością ograniczeń. Więcej frajdy możesz mieć z kraterów Księżyca. Tam światła będziesz miał pod dostatkiem. Na Jowisza i Marsa trzeba niestety jeszcze sporo poczekać, ale z nimi też będziesz mógł więcej zdziałać, mimo niskiego położenia niż z obecnym Saturnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będą razem i będzie dylemat za co się brać :) Szkoda, że nisko nam się pokażą, ale przynajmniej będą jasne. Wtedy sobie odbijemy obecnego Saturna :) Planuję zakup korektora dyspersji, więc liczę na dobrą zabawę w następnym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWO ma w planach korektor. Może będzie w lepszej cenie niż te dotychczasowe. W Twoim przypadku rzeczywiście korzystniejszym rozwiązaniem byłaby dopłata ceny korektora do większego lustra. U mnie zmiana lustra to już wydatek rzędu wielu korektorów, więc inaczej na to patrzę. Z drugiej strony 8 cali na razie mi w zupełności wystarcza. Prędzej kupię nową kamerę niż zmienię teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Saturn.

 

Stack 1500 klatek z 7000

100%.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC The Atmospheric Dispersion Corrector-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7, XnView.

Sat_20150723_220659_l.jpg

Sat_20150723_220659_ll.jpg

Sat_20150723_220659_lll.jpg

Sat_20150723_220659_llll.jpg

test0.png

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, dzięki za podzielenie sie tą opcją z Paint Shop Pro. Tego programu używam od wielu lat (choć prawie wcale do astrofoto). Nawet moja stara wersja X2 ma korektę aberracji. Działa wyśmienicie na pierścieniu Saturna. Zawsze jakieś przebarwienia mi tam wyłaziły, a tu proszę - kilka kliknięć i po sprawie. Jeszcze raz dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, że ta informacja się przydała. Ten program jest świetny. To jest mój najulubieńszy program do kosmetyki wszystkich fotek. Na PS mnie nie stać ( i nie wiem czy by mi się chciało go uczyć ;)) a ten Corel nie dość, że jest super to i "niewiele" kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.