Skocz do zawartości

Grupowy wyjazd na Teneryfę / La Palmę?


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na szybko bezpośrednie czartery z Polski, ceny mało atrakcyjne ( ale na pewno spadną i pojawią się promocje na miesiąc dwa przed odlotem ) *

 

http://oferty.tui.pl/bilety-lotnicze/wyniki-wyszukiwania#/flight_from_label=&flight_to_label=Teneryfa&airport_to[]=11&dt_from=20+Maj+2016&dt_to=01+Cze+2016&dt_length=ln9-13&adults=1&children=0

Capture.jpg

 

A na skyscanerze pokazuje bezpośredni Ryanair z Krakowa za 598 zł bez bagażu ( z bagażem 20kg cena już wynosi 954 zł)

http://www.skyscanner.pl/transport/loty/krk/tene/160525/160608/ceny-biletow-lotniczych-z-krakow-do-teneryfa-w-maj-2016-i-czerwiec-2016.html?adults=1&children=0&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&qp_prevProvider=ins_month&qp_prevCurrency=PLN&qp_prevPrice=599&age=3#results

 

* w zeszłym roku z Adamo wyskoczyliśmy z Tui na grecką Kos za 400 zł w obie strony z bagażem a bilety kupiliśmy na tydzień przed wyjazdem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała grupka - 7 osób. Loty wykupione, domki zarezerwowane, bilety na zwiedzanie obserwatorium są. Lecimy na Teneryfę i La Palmę w stosunku dni 7-4 dla tej drugiej ;)

 

Można ew. dołączyć? Jeżeli tak to jaki dokładnie termin i koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to już raczej niemożliwe, wszystko zostało zorganizowane pod konkretną ilość osób. Będziemy tam w dniach 1-11 (5 osób z Polski) i 1-12 (ja z Ineską) czerwca. Pierwsza noc na Teneryfie, później do 8 czerwca na La Palmie i ostatnie dni znów na Teneryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to już raczej niemożliwe, wszystko zostało zorganizowane pod konkretną ilość osób. Będziemy tam w dniach 1-11 (5 osób z Polski) i 1-12 (ja z Ineską) czerwca. Pierwsza noc na Teneryfie, później do 8 czerwca na La Palmie i ostatnie dni znów na Teneryfie.

Bardzo żałuje... I życzę pomyślnych łowów. Rozumiem że "raczej" to na 100 procent "nie da rady"? ;-)

 

A jakby jeszcze kilka innych osób chciało dołączyć? Nie obniżyłoby to globalnych kosztów wszystkich uczestników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIc nie stoi na przeszkodzie abyś sam zorganizował kwaterkę a z nami obserwował. BIlety lotnicze też możesz zarezerwować na ten sam lot (z Modlina), jest dużo wolnych miejsc.

Spróbuje... najpierw się rozeznać. Tylko tak sobie myślę, że w kupie kwaterka byłaby tańsza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam możesz zorganizować swoją grupę nawet na miesiąc przed wylotem. Wiele lini lotniczych na sezon letni publikuje rozkłady dopiero w kwietniu. Poczytaj stare opisy wyjazdów a będziesz wiedział wszystko. W razie czego pytaj śmiało. :)

Dzięki wielkie, będę więc podpytywał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam na miejscu można użyć, któregoś z teleskopów do obserwacji? Gdybym poleciał to wziąłbym moją lornetę ze statywem, ale rzut oka przez teleskop pod takim niebem musi zapierać dech w piersi.

Dołączasz się do ~ "grupy towarzyszącej"? Sprawdzimy to niebo? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuje... I życzę pomyślnych łowów. Rozumiem że "raczej" to na 100 procent "nie da rady"? ;-)

 

A jakby jeszcze kilka innych osób chciało dołączyć? Nie obniżyłoby to globalnych kosztów wszystkich uczestników?

 

Na Teneryfie mamy jedno miejsce w domku, na La Palmie podpisałem umowę na 7 osób (cena liczona od osoby, więc ilość nie robi tu różnicy).

Na siedem osób zarezerwowałem również wizytę w obserwatorium ale tutaj jeśli ktoś byłby chętny, może rezerwować inny dzień. Jeśli znajdą się osoby, które będą chciały polecieć w tym samym czasie, mogę pomóc w ogarnięciu tematu, ale dopiero po 4 lutego bo jutro lecę na...Kanary (Fuertaventura) i może być u mnie krucho z czasem.

 

 

Dokładnie, sam możesz zorganizować swoją grupę nawet na miesiąc przed wylotem.

 

Jeśli w planach jest La Palma, nie odważyłbym się nawet 2 miesiące przed wylotem. Już teraz nie ma zbyt dużego wyboru w kwestii zakwaterowania. Z uwagi na ciężki dojazd na miejscówkę, w grę wchodzi właściwie tylko północno-zachodnia część wyspy a sama La Palma z powodu znacznie mniejszego ruchu turystycznego, nie obfituje w domki/hotele jak Teneryfa.

 

Zaplanowane jest zabranie 22". Wystarczy?

 

...i 11" SCT, które jest już na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w planach jest La Palma, nie odważyłbym się nawet 2 miesiące przed wylotem. Już teraz nie ma zbyt dużego wyboru w kwestii zakwaterowania. Z uwagi na ciężki dojazd na miejscówkę, w grę wchodzi właściwie tylko północno-zachodnia część wyspy a sama La Palma z powodu znacznie mniejszego ruchu turystycznego, nie obfituje w domki/hotele jak Teneryfa.

W żadnym zdaniu nie pisałem o La Palmie, watek dotyczy Teneryfy i tylko tym się kierowałem. :)

 

ps. Na szybko sprawdziłem domki i apartamenty do 220 zł/dobę, przykładowo na 7 dni w dniach 1-8 czerwca : znalazło 71 obiektów

 

http://www.booking.com/searchresults.pl.html?aid=397611&label=gog235jc-index-XX-XX-XX-unspec-pl-com-L%3Apl-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3Ayes-S%3Abo-U%3Asalo&sid=75d6d9c87d5a4ab46b75a827a9c1385f&dcid=1&checkin_monthday=1&checkin_year_month=2016-6&checkout_monthday=8&checkout_year_month=2016-6&class_interval=1&csflt={}&dtdisc=0&group_adults=2&group_children=0&hlrd=0&hyb_red=0&inac=0&label_click=undef&nflt=pri%3D1%3Bht_id%3D220%3Bht_id%3D201%3B&nha_red=0&no_rooms=1&redirected_from_city=0&redirected_from_landmark=0&redirected_from_region=0&region=1405&review_score_group=empty&room1=A%2CA&sb_price_type=total&score_min=0&si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi&ss=La%20Palma&ss_all=0&ssafas=1&ssb=empty&sshis=0&ssne=La%20Palma&ssne_untouched=La%20Palma&track_sas=1&order=price_for_two

 

a ceny zaczynają się od 849 zł za 7 nocy ,realnie pewnie 1000-1200 będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym zdaniu nie pisałem o La Palmie, watek dotyczy Teneryfy i tylko tym się kierowałem. :)

 

ps. Na szybko sprawdziłem domki i apartamenty do 220 zł/dobę, przykładowo na 7 dni w dniach 1-8 czerwca : znalazło 71 obiektów

 

Pewnie, że tak :) Ja wyszedłem z założenia, że chcą z nami ;) Wyszukiwałeś na 2 osoby (wcześniej wspomniałeś o "swojej grupie" i do tego się odniosłem), przy założeniu większej ilości i ograniczając się do pewnej części wyspy, booking niestety nie jest już tak płodny :(. M-A-X w tym momencie planuje wyjazd rodzinny (5 osób ) na marzec i ma ogromny problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.

 

A skąd dokładnie będziecie obserwować? Jeśli to nie tajemnica? :D

 

To miejsce (zaznaczone gwiazdką) jest fajne :) W kółku Gran Telescopio Canarias

 

miejscówka.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzebuję temat :)

 

Takie luźne pytanie:

 

Byłby ktoś chętny na taki wyjazd w dniach 20-29/30 marca?

 

Jak to wyglądało ostatnio, można poczytać tutaj - http://astropolis.pl/topic/53843-teneryfa-la-palma-1-12-czerwca/

 

W tym momencie wylot z Katowic 20.03 i powrót do Krakowa 29.03 to podstawowy koszt ok 420zł (to naaaprawdę tanio).

Ja z Agą lecę na pewno, bilety kupione :) Jesteśmy 20-30.03

 

Termin według mnie idealny. Właściwie jedyny "uniwersalny", w którym w pierwszej połowie nocy można łapać obiekty nieba zimowego niewidoczne w Polsce:

 

palmawinter.jpg

 

...a w drugiej połowie nocy Centaur, Wilk, Skorpion, Strzelec ;)

 

palmasummer.jpg

 

Ktoś zainteresowany? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.