Skocz do zawartości

Okulary TeleVue DeLite 7, 11 i 18.2 mm 62˚


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem to nie żart primaaprilisowy :D TeleVue najpierw pokazał na swojej stronie, później usunął, teraz chyba już nie ma ale w internecie nic nie ginie, zwłaszcza gdy zainteresują się tym astromiłośnicy za oceanem i na Wyspach Brytyjskich :D

 

 

Screen specyfikacji ze strony TeleVue użytkownika YKSE (Stargazerslounge):

post-30887-0-29916000-1429096289_thumb.p

 

 

Tyle udało mi się wygrzebać z grafik googla (przekierowania do nieistniejącego już adresu na stronie TV):

 

7e7e9629ec17f382.jpg

Nazwa DeLite ma podobno oznaczać odchudzoną wersję Delosa (Delos Light), niektórzy twierdzą, że to bardziej następca Radiana. Już w najbliższy weekend targi NEAF, na których powinno się coś więcej w tej sprawie wyjaśnić.

 

http://stargazerslounge.com/topic/241835-delite-new-televue-62-deg-7mm-11mm-182mm/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie. Ethos to amatorska wersja Delosa tylko o wygodnym mega duzym polu.

Delite moga laczyc wszystkie zalety radiana i delosa - wysoka transmisje, wygodny er i super korekcje.

 

Nie chodziło mi o możliwości tylko o cenę ;) Krążą po sieci różne legendy na temat wyższości Delosa nad Ethosem, Ehtosa nad Naglerem czy też Świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ;)

Oba szkiełka są - jakby to ująć - docelowe i z wyższej półki a różnice ponoć są gigantalnie i monsturicznie niewielkie choć ponoć z transmisją w delosach jest lepiej. Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się ... sam używam ethosów i sobie chwalę. Może za jakiś czas będzie gdzieś okazja porównać w boju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w najbliższy weekend targi NEAF, na których powinno się coś więcej w tej sprawie wyjaśnić.

 

8afc5def9b61b2c4.jpg

 

Swoją drogą to chyba właśnie o to specom od marketingu w TV chodziło. Rzucili informację, na tyle długo żeby "internet" złapał. Gdy już zaczął się "viral", usunęli info żeby jeszcze podkręcić atmosferę. Linki rozprzestrzeniają się bardzo szybko po forach. Np do nas linkują w USA i Hiszpanii (mają nas za czeskie forum :D )

 

http://www.cloudynights.com/topic/497406-delite-eyepieces/?p=6543679

http://www.asociacionhubble.org/portal/index.php/foro/viewtopic.php?f=14&t=57721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okularki zapowiadają się świetnie. Ale 250 $ na polskim rynku da cenę blisko 1000zł.. sporo jeśłi ktoś - w tym ja - myśli o zastosowaniu w bino.. A tylko w bino widzę sens ich stosowania, bo dla obserwacji mono-okularowych w tej cenie można wziąć z rynku wtórnego DELOSa - czyli jak dla mnie okular docelowy.

 

Nie mniej jednak jestem mega ciekawy jak wypadną w testach. Osobiście jestem fanem okularków spod zielonego znaku TV.. :D

 

 

Edytowane przez lumpo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Pazerny dystrybutor. W Kaliforni sprzedaja po 250USD za szt. i wszystkie DeLite maja aktualnie na stanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.