Skocz do zawartości

Refraktor Sky Watcher 120/1000


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej się boje nie o negocjowaną cenę tylko transport lotniczy tych rur z optyką w luku bagażowym Jumbola, widziałem  na własne gały jak walizki i paki lądują na płycie lotniska z prawie 10 metrów bo spóźnił się czy tam zepsuł transporter bagażowy, to była prawdziwa masakra a ja nadawałem paczkę na spedycji lotniskowej, od razu anulowałem tranzakcję i nadałem frachtem morskim do USA :o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam;

jest 5" refraktor Meade na LXD55 za 600 USD w BuyTelescopes.  Kupowałem już u nich i są solidni.  Trzeba dołożyć 150 na przesyłkę oraz 250 na opłaty.  Razem daje 1000 jak cena OK, to Ci mogę pomóc w sfinalizowaniu.  Przesyłka przyjdzie dobrze zapakowana w kartony i styropiany, oficjalnie do oclenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitanie a jak ma sie ta 120stka do 100tki, ktora masz sluzbowo? Pytam bo mam Tala (jak i wielu ludzi w Polsce) i zastanawiam sie czy nastepny krok to 120 czy 150. Rozsadek podpowiada 150 ale po tym jak widzialem Jesionowego ochota mi troche przeszla (rozmiary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synty i Sky Watchery to niestety masówka i na solidny kufer producent nie da ani Juana, tylko kiepski karton i styropian a to za mało na takie traktowanie, pisał już gość na forum jak dostał rozbitego chińczyka z firmy FotoClassic, nie pamiętacie ???

Nie mam nic do firmy bo szybko sprzęt wymieniła i staneła na wysokości zadania ale do sposobu jego opakowania przez producenta :o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak opakowanie metrowej tuby jest rzeczywiście ważne zważywszy na to, że wykazuje pare razy w miesiącu chęć pojechać za miasto na co nieco.

 

Ostatnio nabyłem za 45 PLN etui na Wendki. Wykonane z brezetu podszytego grubą flizeliną. Po zasunięciu zasuwaka tuba mojego TAL'a londuje zgrabnie w bagażniku.

 

To minimalny koszt a jakiś zabezpieczenie jednak generuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie, zdecydowanie wolę już styropian i karton lub sztywną skrzynkę wyścielaną filcem przejmującą lwią część energii przy nie planowanym upadku lub kolizji samochodowej   ;D

Zabezpieczenie miękkim futerałem to raczej przed porysowaniem lakieru w bagażniku a nie uszkodzeniem tuby ale i to już coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michała:

 

To tylko 2 cm więcej, ale jest zanacznie jaśniej, trochę ostrzej i bardziej kontrastowo (bo prawie o połowę więcej światła - 44%). Trudno tak to na migi opisywać. Trzeba looknąć osobiście. Przy maksymalnych powiększeniach jasność obrazu zaczyna siadać wyraźnie szybciej w 100/1000. Przy małych powiększeniach nie da się w 120/1000 oglądać Ksieżyca bez filtrów - wypala oczy. Dla długich okularów jest to wada, ale przy krótkich ma się duży zapas światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary tuby? Pudło wchodzi akurat na tylne siedzenie. Zapinam jej pasami razem ze statywem i nie idzie tego ruszyć - pełne bezpieczeństwo.

Co do 150/1200, to naprawdę bałem się, że będzie ciut za długa jak na wygodny i bezpieczny dla optyki transport. Poza tym, szczerze przyznam, że nie wierzę w powtarzalność jakości dla coraz wiekszych obiektywów na dalekim wschodzie. No i cena rosnąca wykładniczo za każdy milimetr apertury. Biorąc pod uwagę całokształt... sam rozumiesz, Michale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrasta zainteresowanie refraktorami 100mm i wiekszymi więc podaję link -  http://www.teleskop-service.de/Astro/Refraktor/refraktor.htm . Oprócz znanych refraktorów Synty od jakiegoś czasu są Fraunhofery Telescop-Service firmowane przez Wolfi Ransburga- szefa i właściciela firmy. Są to o tyle ciekawe propozycje, bo różnią się wielkością obiektywów ( np. 127mm ) i ogniskową dla tego modelu 1200mm f/9,5 lub 150/1200 i 150/990 f/6,6. Jest to jakaś alternatywa dla Synty ( choć i tu może optyka jest chińska ) . Wykonanie jest na dość dobrym poziomie , a wybór montaży dość duży - Astro 5, H-EQ5, EQ6, GP-DX . Ceny porównywalne do Sky Watcherów. Tuba optyczny 127/1200 kosztuje 498 euro z szukaczem 8x50 i obejmami , a 150/990 i 150/1200 - 898 euro . Zobaczcie sami   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowie - jak ktos nie ma duzego auta to niech zapomni o 150 bo bedzie plakal! Druga sprawa to koniecznosc myslenia o poteznym mozntazu. Jezeli chodzi o optyke mojego Celestrona to jest bez zarzutu - wiec albo mam szczescie, albo celestron ma inne kryteria kontroli jakosci!

 

Ja generalnie jestem bardzo zadowolony, moze nawet "zachwycony"! Na ksiezyc w mojej 150 nie da sie spojrzec bez filtra zadnym okularem - mozna sobie wzrok uszkodzic. Zbiera to cholerstwo duzo swiatla.

Do jowisz i ksiezyca zakladam przeslone, ktora zmniejsza aperature bodajze do 128 mm - wynikowa swiatlosila pozwala na ogladanie jowisza przy minimalnej aberacji chr. W 120 trzeba zmniejszyc ponizej 100, a to juz nie jest za duzo...

Na Jowiszu przypuszczam, ze przy powerach ok 150x nie bedzie duzej roznicy. Natomiast przy ciemniejszych obiektach na pewno da tu znac aperatura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tał ledwo wchodzi na tylne siedzenie samochodu, 120-ka pewnie by też się zmieściła, ale 150 już nie. Tu chyba trzeba jakieś kombi z rozkłądanymi tylnymi siedzeniami.

 

Ryśku! Ten refraktor 127mm to ciekawie brzmi za tubę 500 euro. Muszę to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie - na tylne siedzenie po szerokosci to na pewno wejdzie - nie wiem jakie sa szerokosci samochodow ale do mnie wchodzi bez zdejmowania odrosnika (co prawda pod katem - tzn obiektyw lezy jakby za siedzeniem pasazera, a reszta pod katem do gory za siedzeniem kierowcy), wiec do mniejszych pewnie wejdzie po jego zdjeciu. Musze sprawdzic w samochodzie zony (Peugeot206) wiec jak tam wejdzie, to w wiekszosci aut tez sie zmiesci.

 

Ja pedzac w coraz to wieksza ilosc zbierania swiatla juz mysle nad 200 maksutovem (to juz jakas mania przesladowcza), wiec nie wiem, czy swojej tubu zaraz nie wystawie na gielde - chociaz z drugiej strony szkoda, ale na 2 takie potwory nie utrzymam wskaznika akceptacji zony!

 

Wczoraj grupa warszawska (Agnieszka Wilińska, Andrzej Trzaskowski, Michał Sosiński, Grzegorz Zambrzycki, Janusz Wiland i ja) mielismy okazje wyskoczyc troche dalej pod ciemne niebo i potestowac nasze maszynki! Pierwszy raz poczulem co to znaczy 150 mm! O ile obrazy planet w ilosci szczegolow sa porownywalne z 100 APO to juz w glebszym kosmoscie masakruje konkurencje! Np M13 w 150 byla nie do pobicia! Piekny widok - lepszy widzialem tylko w TURowym "sloniu"! Bardzo dobrze oczywiscie wypada Maksutov! Dziwnie dobrze na DS (az dziwne). Obrazy jasniejsze zdecydowanie niz w 100 APO!!! Dlatego 200 rokuje ogromne nadzieje na swietne obrazy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.