Skocz do zawartości

Solidny montaż


Rekomendowane odpowiedzi

w sumie tan montaż (chociaż to inny kaliber) rozni sie zewnetrznym wygladem od tego do czego jestesmy przyzwyczajeni. Widac, ze w tym przypadku skoncentrowano sie na tym co w srodku a nie na zewnatrz aczkolwiek ten kolorek jest interesujacy). Wydaje sie ze mozna by cos takiego zrobic i byloby w miare solidne i stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy naprawde nie ma nikogo w polsce, kto by podjal sie budowy solidnego montazu (takiego do mojej 150) do astrofoto?

Jestem Zaaaaaa. Przeciez to moze sie oplacac wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Kilka osób zapewne by się podjęło wykonania takiego montażu i osiągnęło zamierzoną sztywność, dokładność i operacyjność ale w jednostkowym wykonaniu taniej zapewne wyjdzie kupić oryginał ;) !!!

Pomyśl lepiej o węgierskim G-41, gostek przyjedzie z nim na prezentację jego możliwosci na sierpniowe Kudłacze :):D ;D ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poprawienie błędu w tytule postu, bo nie mogę na to patrzeć :(.

 

Dobry montaż to piękna rzecz, ale są rzeczywiście piekielnie drogie. Jakoś wolę mieć dobry teleskop niż dobry montaż. Jak już miałbym wybierać, bo najlepiej jest mieć jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Chyba jednak jak nie musiałbyś wybierać Oskarze ;)???

Już poprawiony ten paskudny Ortol , teraz lepiej się to prezentuje, czego nie robi się dla przyjaciół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl lepiej o węgierskim G-41, gostek przyjedzie z nim na prezentację jego możliwosci na sierpniowe Kudłacze :):D ;D ;D ;D ;D

 

Polak Węgier dwa bratanki - na "niemcach" cena leci od ponad 4.500 Euro... Damy mu zjeść leczo, zapije Egri Bikaver'em lub Rizlingiem, a jak będzie szczęśliwy to sprzeda montaż za 25% i dorzuci drugi w rabacie ;D ;D ;D

Zazdroszczę już Wam w Kudłaczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również powołać się na patriotyzm lokalny (Bałkany),zaszantażować zniszczeniem wszelkich zasobów papryki, zachwalać przyjaźń miedzy narodami...a tak serio (z kałacha) to warto byłoby się zakręcić przy nim i zebrać ewent. zamówionka na ten montażyk co by hurtem takiej wyszło lub spytać się wprost w twarz ile grosiwa upuści dla friends from Poland za hurtowe zamówionko...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę się na jedną sztukę i persfazję bitego dziecka kablem żelazkowym, rażenie prądem, łamanie drzwiami samoch., picie kwasu, wąchanie kleju, operacji na otwartym sercu bez znieczulenia i zapalenie opon mózgowych ;) ;D ;) ;D

Zapomniałem dodać, że jak miałem 3 latka to mamusia oddała mnie do laboratorium na badania naukowe...do dzisiaj swędzi mnie druga głowa, mam nerowowy tik w trzecim oku - nie wspominam, że nie mogę ustać na czterech nogach...no i wszystko widzę poczwórnie... ;D ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę się na jedną sztukę i persfazję bitego dziecka kablem żelazkowym, rażenie prądem, łamanie drzwiami samoch., picie kwasu, wąchanie kleju, operacji na otwartym sercu bez znieczulenia i zapalenie opon mózgowych ;) ;D ;) ;D

Zapomniałem dodać, że jak miałem 3 latka to mamusia oddała mnie do laboratorium na badania naukowe...do dzisiaj swędzi mnie druga głowa, mam nerowowy tik w trzecim oku - nie wspominam, że nie mogę ustać na czterech nogach...no i wszystko widzę poczwórnie... ;D ;D ;D ;D

Bracie, to Ty potrzebujesz trzech montaży, trzech okularów, i trzech teleskopów ;D. Madziar na to nie pójdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bracie, to Ty potrzebujesz trzech montaży, trzech okularów, i trzech teleskopów ;D. Madziar na to nie pójdzie ;)

 

Już niedługo tylko montażu ;D ale trzy montaże w cenie jednego...czemu nieee... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zajezliscie na jego strony ale Andras robi tez drugi montaz o nosnosci 12kg - Gemini G-15. Ten jest troche tanszy a podobno lepszy (i mocniejszy) niz GP-DX Vixena. Mysle ze bylby akurat do Newtona 15cm (lub lekkiego 20cm) i refraktora 12cm.

 

Mysle (osobiscie) ze to ile sie wyda na montaz, teleskop i akcesoria to oczywiscie sprawa indywidualna. Do zastosowan wizualnych wystarczy zeby teleskop sie nie bujal - vide przyklad Waldka z Takiem FS128 (za jakies 4000$) na montazu GP (za < 100$).

 

Niestety do foto / CCD lepiej trzymac sie zasady Wodaskiego:

montaz 40%

teleskop 30%

kamera 20%

akcesoria 10%

 

Nie liczac kompa i softu do obrobki obrazu oczywiscie.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

PTL !!!

Podane kryterium cenowo-procentowe jak najbardziej jest zgodne z moimi subiektywnymi odczuciami i wieloletnią praktyką obserwacyjną :):D ;D

Nie ma sensu kopować duuuużego teleskopu nawet bardzo dobrej firmy jak nie stać nas na godny jego parametrów montaż paralaktyczny, zwykle w troche wyższej od teleskopu cenie bo inaczej otrzymamy kolosa na glinianych nogach czyli nie to co "Misie Lubią Najbardziej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przerażeniem stwierdzam, że potrzebuję montażu za 1450 Euro...

A przecież byłem grzeczny :'(

 

Mały Gemini G-15 z lunetką i Pulsarem niestety 2K Euro z kawałeczkiem. Trzeba zacisnąć pasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opsss, zero sie mi zgubilo przy cenie montazu Waldka, chyba kosztowal wiec niz 100$, dobrze ze nie czytal...

 

A co do montazy - takie niestety jest zycie. Dobre montaze sa drogie bo:

a) trzeba brac dobre podzespoly

B) precyzyjna produkcja nie jest tania - np. nie wklada sie po prostu slimaka i slimacznicy z polki tylko sie je dlugo pasuje (przez polerowanie) przez kilka dni...

 

Pewnie Janusz P mnie poprawi ale wykonanie dobrej optyki jest trudne ale to dopiero poczatek. Dlatego dobre teleskopy optyczne robi wiele firm a dobre montaz tylko kilka.

 

Pozdrawiam,

 

P

 

P.S. jezeli komus nie przeszkadza "stackowanie" wielu ekspozycji - montaze firmy Synta (Soligor itp.) NADAJA sie do CCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.