Skocz do zawartości

Skąd wziąć piankę techniczną do walizki na okulary?


xaos

Rekomendowane odpowiedzi

Buduję walizkę na okulary i akcesoria optyczne.

Świetnie wyszła mi mała walizka na kitowce z wykorzystaniem pianki, w którą zapakowany był teleskop, miała idealną grubość i wystarczyła na formę dolną i wypełnienie pokrywy,

walizka-ma%C5%82a.jpg

 

ale było jej niestety za mało na większą walizkę, do której chciałbym zmieścić większe (grubsze okulary). Była też zbyt cienka na te grubasy.

walizka-du%C5%BCa.jpg

W tej większej, jak widać, zastosowałem piankę z karimaty. Niby fajnie to działa, ale jednak niepołączone arkusze wyginają się i są ruchome, co jest mało komfortowe i nie wygląda solidnie. Dlatego pomysł aby kupić grubszą piankę, niestety nie mam konceptu skąd ja wziąć. Dzisiaj na próbę wykonuję sklejanie kilku arkuszy ze sobą i zobaczę jak to wyjdzie, ale nie wydaje mi się to zadowalające.

Czy może ktoś z Forumowiczów wie, gdzie można kupić / zdobyć piankę techniczną o różnych grubościach 1, 3, 5 cm? Wolałbym aby to nie była gąbka (np. akustyczna) tylko właśnie taka sztywniejsza pianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleję klejem takim jak ten: http://allegro.pl/dragon-klej-uniwersalny-polimerowy-0-5l-i5043812355.html , może być innej firmy , są praktycznie identyczne.

Staram się cienką warstwą pokryć w miarę dokładnie całą klejoną powierzchnie obu klejonych kawałków a później trzeba odczekać parę minut, aż klej praktycznie będzie wyschnięty ( można dotknąć palcem nie przylepiając się ), mocno docisnąć wyciskając powietrze z pomiędzy obu pianek. Można położyć coś ciężkiego by dociskało. Gdy całkiem wyschnie jest nie do rozerwania, prędzej porwiemy piankę niż rozerwiemy szczelinę. Punktowo w sumie też pewnie można jeśli gęsto się tych punktów nakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czegoś takiego: https://www.safeandsound.pl/pl/p/Pianka-raster-100mm-separator/114. Pokryta jest od spodu klejem, są różne rozmiary i grubości, raster umożliwia łatwe wykonanie potrzebnych ,,gniazd" dla akcesoriów. Tylko cena mogłaby być lepsza :icon_wink: .

Podobno sprawdza się też karimata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaos

Kleiłem klajami na zimno ale przeszedłem do klejenia pistoletem klejowym na gorąco.

Robota idzie szybko a spoina jest na tyle trwała, że wystarcza kleić punktowo.

Zrazu warto poćwiczyć na odpadach bo zbyt gorący klej może się zbyt glęboko wtapiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysly! Teraz do dzieła!

Sprobuję na goraco bo akurat mam gdzies taki klej. Wczoraj kleilem jakimś klejem w tubie do pistoletu, chyba Tytan, trzyma mocno ale jakoś tak nieładnie wyszło.

Jak nie wyjdzie to kupię te grubsze pianki, może też samoprzylepne sprobuję... dam znać.

Edytowane przez xaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do pianek, to wrzucam linka http://opakowaniaochronne.pl/pianka-polietylenowa - mają grubsze niż 20mm.

 

przy tak pieknych piankach moja walizka z pianki kupionej u najzwyklejszego tapicera wyglada troche ubogo ale za to bezpiecznie przechowuje okulary wszelkiej grubosci i wilelkosci.

Potrzebna tylko odpwiednia gleboka walizka a pianka to najmniejszy problem.

Jesli dobrze pamietam pianke grubosci 10 cm lub wiecej dostalem od tapicera za 10 zl. Co i tak bylo wygorowaną cenę biorac pod uwage ze dla niego to byly "scinki" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pianek, to wrzucam linka http://opakowaniaochronne.pl/pianka-polietylenowa - mają grubsze niż 20mm.

O! rewelacja, dzięki za linka, chyba da się skompletować u nich odpowiednie pianki. Co prawda u mnie teraz remont i cały dobytek mam popakowany w kartony, ale jak skończę, to zabieram się za konfigurowanie wypełnień walizek z czegoś lepszego niż karimaty, które może obciachowe, ale w sumie póki co, całkiem dobrze mi służa :) Jednak docelowo przydałoby się wypełnienie, które nie wyjmuje się razem z okularem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.