Jump to content

Skąd wziąć piankę techniczną do walizki na okulary?


Recommended Posts

Buduję walizkę na okulary i akcesoria optyczne.

Świetnie wyszła mi mała walizka na kitowce z wykorzystaniem pianki, w którą zapakowany był teleskop, miała idealną grubość i wystarczyła na formę dolną i wypełnienie pokrywy,

walizka-ma%C5%82a.jpg

 

ale było jej niestety za mało na większą walizkę, do której chciałbym zmieścić większe (grubsze okulary). Była też zbyt cienka na te grubasy.

walizka-du%C5%BCa.jpg

W tej większej, jak widać, zastosowałem piankę z karimaty. Niby fajnie to działa, ale jednak niepołączone arkusze wyginają się i są ruchome, co jest mało komfortowe i nie wygląda solidnie. Dlatego pomysł aby kupić grubszą piankę, niestety nie mam konceptu skąd ja wziąć. Dzisiaj na próbę wykonuję sklejanie kilku arkuszy ze sobą i zobaczę jak to wyjdzie, ale nie wydaje mi się to zadowalające.

Czy może ktoś z Forumowiczów wie, gdzie można kupić / zdobyć piankę techniczną o różnych grubościach 1, 3, 5 cm? Wolałbym aby to nie była gąbka (np. akustyczna) tylko właśnie taka sztywniejsza pianka.

Link to post
Share on other sites

Kleję klejem takim jak ten: http://allegro.pl/dragon-klej-uniwersalny-polimerowy-0-5l-i5043812355.html , może być innej firmy , są praktycznie identyczne.

Staram się cienką warstwą pokryć w miarę dokładnie całą klejoną powierzchnie obu klejonych kawałków a później trzeba odczekać parę minut, aż klej praktycznie będzie wyschnięty ( można dotknąć palcem nie przylepiając się ), mocno docisnąć wyciskając powietrze z pomiędzy obu pianek. Można położyć coś ciężkiego by dociskało. Gdy całkiem wyschnie jest nie do rozerwania, prędzej porwiemy piankę niż rozerwiemy szczelinę. Punktowo w sumie też pewnie można jeśli gęsto się tych punktów nakładzie.

Link to post
Share on other sites

Xaos

Kleiłem klajami na zimno ale przeszedłem do klejenia pistoletem klejowym na gorąco.

Robota idzie szybko a spoina jest na tyle trwała, że wystarcza kleić punktowo.

Zrazu warto poćwiczyć na odpadach bo zbyt gorący klej może się zbyt glęboko wtapiać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomysly! Teraz do dzieła!

Sprobuję na goraco bo akurat mam gdzies taki klej. Wczoraj kleilem jakimś klejem w tubie do pistoletu, chyba Tytan, trzyma mocno ale jakoś tak nieładnie wyszło.

Jak nie wyjdzie to kupię te grubsze pianki, może też samoprzylepne sprobuję... dam znać.

Edited by xaos
Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Co do pianek, to wrzucam linka http://opakowaniaochronne.pl/pianka-polietylenowa - mają grubsze niż 20mm.

 

przy tak pieknych piankach moja walizka z pianki kupionej u najzwyklejszego tapicera wyglada troche ubogo ale za to bezpiecznie przechowuje okulary wszelkiej grubosci i wilelkosci.

Potrzebna tylko odpwiednia gleboka walizka a pianka to najmniejszy problem.

Jesli dobrze pamietam pianke grubosci 10 cm lub wiecej dostalem od tapicera za 10 zl. Co i tak bylo wygorowaną cenę biorac pod uwage ze dla niego to byly "scinki" :-)

Link to post
Share on other sites

Co do pianek, to wrzucam linka http://opakowaniaochronne.pl/pianka-polietylenowa - mają grubsze niż 20mm.

O! rewelacja, dzięki za linka, chyba da się skompletować u nich odpowiednie pianki. Co prawda u mnie teraz remont i cały dobytek mam popakowany w kartony, ale jak skończę, to zabieram się za konfigurowanie wypełnień walizek z czegoś lepszego niż karimaty, które może obciachowe, ale w sumie póki co, całkiem dobrze mi służa :) Jednak docelowo przydałoby się wypełnienie, które nie wyjmuje się razem z okularem... :)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 247 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.