Skocz do zawartości

Apochromat 80/480 LOMO


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiam na sprzedaż mój ulubiony refraktor apochromatyczny - Stellarvue 80/480 (amerykański producent http://www.stellarvue.com) z rosyjską optyką LOMO. Jest to triplet (air-spaced). Nie będę się rozpisywał, to najlepszy refraktor o tej średnicy dostępny na rynku (obecnie już tylko wtórnym). Jest to dokładnie to samo co TMB, albo WO, ale w ładniejszym, wg mnie opakowaniu smile.png



Refraktor użytkuję od 2008 roku, kupiłem go w USA przez Astromart. Przyznam, że przez ten czas bardzo się do niego przywiązałem smile.png Praktycznie wszystkie moje zdjęcia wykonałem tym teleskopem, ostatnie podczas wyprawy do Chile. To idealny mobilny refraktor najwyższej klasy. Posiada wyciąg Starlight Feathertouch 2", bez porównania lepszy od Baadera, czy, w mojej opinii, także Moonlite'a.



Teleskopr sprzedaję wraz z reduktorem/flattenerem TeleVue TRF-2008, ze specjalnie dorobioną złączką, lepiej pasującą do wyciągu niż oryginalna.



Refraktor jest w stanie bardzo dobrym, posiada drobne otarcia na tubie, nic poważnego. Optyka bez zarzutu, no może nieco zakurzona smile.png



Zestaw:


- Stellarvue SV80S z clamshellem i walizką


- flattener/reduktor Televue TRF-2008


wyceniam na 4 600 zł.



Red dot finder widoczny na zdjęciu nie jest przedmiotem sprzedaży.




Pozdrawiam



Kuba


140725091352_sv21.jpg

140725091352_sv31.jpg

150313104352_ngc5128_l.jpg

chile__9_.jpg

IMG_1448g.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.