Skocz do zawartości

Pochwała Uniwersała za hojne nagrody!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pochwalę Szanownego Pana Jacka Uniwersała za to że hojnie rozdaje nagrody w postaci swoich wyrobów w konkursach wiedzy dla młodzieży. Tak trzymać 100lat Panie Jacku!!!

Vide: wypowiedź Astroforumowicza Cygnusa - swego czasu wygrał Uniwersała:

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...ighlight=#85947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto metoda jak kupić serca polaków i potencjalnych klientów mimo miernej jakości wyrobów. Pokazywać się wszędzie i podarować na nagrody zwrócone przez klientów egzemplarze.  :salu:

 

Oj przesadzasz HAMALu ;)

Ja tam cieszę się ze swojego Uniwersała. Lepiej taki niż żaden :)

Dopiero potem dowiedziałem się że są inne marki dostępne w Polsce, ale "U" też był u mnie za friko (normalnie to bym jednak nie kupił).

I cieszę się z tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zatem niech inni producenci też zastosują takie chwyty przyczyniając się do rozwoju astronomii miłośniczej w naszym kraju. Jakoś tylko Pan Jacek tak robi i nie wolno Go za to ganić bo czyni dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zatem niech inni producenci też zastosują takie chwyty przyczyniając się do rozwoju astronomii miłośniczej w naszym kraju. Jakoś tylko Pan Jacek tak robi i nie wolno Go za to ganić bo czyni dobrze.

 

Oj widze, ze tobie to wyjatkowo latwo wcisnac "strategie marketingowa" - nawet tak banalna jak ta Uniwersalowa. Jak ufundujesz jakas nagrode, to za to masz "darmowa" reklame w mediach - po prostu wymieniaja ciebie jako sponsora, a do tego dobrze to wplywa na wizerunek.

 

Dlaczego inni tego nie robia? To ja zapytam inaczej? Jaki marketing uprawiaja nasi producenci? Jedynie widze, ze Janusz cos robi - nie wiem, czy swiadomie, czy spontanicznie, ale buduje marketing "szeptany", a to ostatnio coraz czescie uznawana metoda za jedna z najskuteczniejszych w historii. Na nowo stala sie popularna dzieki wlasnie Internetowi. Innym przykladem takiego dzialania jest np. "sprzedaz" teleskopow Synta - w tym wypadku to ja nieswiadomie zrobilem im taki marketing. Mysle, ze zadna forma reklamy nie sprzedala by tyle teleskopow w PL, co to "szeptanie" na forach.

 

Kolejna skuteczna forma (i bardzo tania relatywnie) jest rozdawanie nagrod. Kiedy ma sie wiekszy budzet to rekomenduje zrobienie uroczystosci lub chociaz konferencji prasowej, na ktora zaprasza sie dziennikarzy, daje sie im prezenty/gadzety (zawsze!) - wrecza sie oficjalnie nagrode dzieciakowi, a "obdarowani" dziennikarze na drugi dzien pisza w swoich mediach. Kazdy o tym przeczyta, wiec efekt odniesiony w 100%. Normalny koszt zaistnienia w tylu mediach bylby tysiace razy wiekszy. Jak widac - nawet ty, ktory nie ma (mam nadzieje) zadnego interesu w Uniwersale przenosisz wirusowo ten marketing dalej.

 

Wlasnie taki target przy planowaniu strategii marketingowej kocham najbardziej :) A dlaczego? Mam nadzieje, ze tu juz sam potrafisz sobie odpowiedziec :)

 

Tak wiec dla twojego dobra radze ci szybko zapomniec o wielkim sercu "w marketingu". Powiem wiecej - dobry marketing nie jest obiektywny, nie szuka kompromisow - DOBRY MARKETING KREUJE RZECZYWISTOSC - tworzac popyt, czasto nawet zupelnie sztuczny i bez sensowny. Jest wiele przykladow, kiedy to marketing tworzyl popyt na produkty zupelnie zbedne i niepotrzebne. Sukces jednych jest porazka reszty. Taki swiat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesionie, ciekawe wywody, trochę się dowiedziałem o "chwytach" nie zawsze czystych jak widzę.

 

Ja jako naukowiec patrzę na to z zupełnie innej strony: oto zdolny dzieciak bez pieniędzy ale z zapałem do nauki może za darmo dostać wymarzony sprzęcik który przyczyni się do jego rozwoju. Zatem im więcej takich chwytów i więcej firm tak postępujących, tym lepiej dla rozwoju naszej młodzieży w warunkach dzikiego kapitalizmu z ograniczoną opieką socjalną i interwencjonizmem państwa.

 

Aha nigdy nawet nie byłem w Żywcu (a szkoda - może popróbowałbym piwa bezpośrednio z produkcji) a tym bardziej nie widziałem Pana Jacka Uniwersała i Jego firmy, a Jego działania znam z Wiedzy i Życia, Świata Nauki, Radia i Telewizji, Forów astronomicznych i od zachwyconych zwycięzców olimpiad i konkursów którzy wygrali teleskopy Uniwersała. I nadal fundowanie teleskopów swojego wyrobu przez Pana Jacka popieram w 100%, nawet jeżeli to nie tylko same czyste ideały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie kloca :shock:

 

Nie wkrecam sie w te rozmowe, dodam jedynie cos od siebie: DUPA DUPA DUPA. p.Jacek chce sie wykreowac na dobroczynnego szefa firmy ktory chetnie i akywnie wspiera rozwoj mlodych ludzi swietnymi teleskopami, w zupelnosci nie zwazajac na koszty. Prawde mowiac ja tez sie cieszylem z U5 jak dziecko ( :mrgreen: ) ale kiedy odkurzylem stara Tento nadeszlo zaskoczenie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się dowiedziałem o "chwytach" nie zawsze czystych jak widzę.

 

Celem marketingu jest "sprzedac", a to na ogol nie idzie w parze z "czystoscia". No moze bez przesady, bo jednak trzeba miec wiare w autonomiczny umysl. Chociaz z drugiej strony kiedy widze badania efektywnosci kampanii reklamowych to widze, jak bardzo ludzie sa przewidywalni i "nieautonomiczni";)

 

Mowiac szczerze, dla mnie tego typu marketing zawsze bedzie "czysciejszy" niz kazda forma m. bezposredniego. Tam to dopiero manipulacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Dodam tylko jeszcze tylko od siebie że jako tako firma Universał już nie istnieje, a przynajmniej nie w tej branży co niegdyś! Byłem we Wtorek z Piotrkiem oraz jeszcze jednym kumplem w firmie i co?? Widzimy około 15 obklejonych OPTISANów! Zero czysto Universałowskich konstrukcji! Wychodzi na to że obecnie Jacek raczej specjalizuje się w tapetowaniu Optisanów niż robieniem własnych telepów. Oczywiście te jego większe pod kopułowe machiny są całkowicie jego ale to już chyba wszystko co jest w pełni Polskie, no może ten jego nowy paralaktyk i ta cała Hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta hybryda NEWTON-CASSEGRAIN 270mm jest naprawdę interesująca:

"Teleskop ten, dzięki unikalnemu zestawieniu dwóch najpopularniejszych systemów optycznych stał się uniwersalnym instrumentem, łączącym w sobie ich zalety: charakterystyczną dla teleskopów Cassegraina długą ogniskową lub szerokie pole widzenia i dużą jasność obrazu. Tubus teleskopu montowany jest na wysoce stabilnym montażu, współpracującym ze sterownikiem o dużej precyzji prowadzenia."

http://www.teleskopy.astronomia.pl/

Schodzi jak świeże bułki w Niemczech - vide info na stronie Uniwersała:

"PIERWSZE KROKI NA RYNKU EUROPEJSKIM

W drugi weekend lipca br. delegacja naszej firmy udała się do Berlina w celu dostarczenia naszemu niemieckiemu partnerowi handlowemu pierwszej partii sprzętu.

Działająca od wielu lat na rynkach: niemieckim, austriackim i szwajcarskim firma TELESKOPSCHMIEDE jest cenionym dystrybutorem sprzętu wielu znanych w branży astronomicznej producentów.

Tym sposobem rozpoczęliśmy stałą współpracę, której owocem są pierwsze teleskopy wyprodukowane w Żywcu na rynkach zjednoczonej Europy. Owe pierwsze sztuki to znane już dobrze polskim odbiorcom modele: Cassegrain 170/2800 i Cassegrain 200/3500 oraz mający szansę stać się wielkim przebojem, nowy model Newton-Cassegrain 270mm. Wiele z nowych rozwiązań technicznych, opracowanych z myślą o egzemplarzach przeznaczonych na eksport jak np.: wentylacja tuby, wyciąg okularowy 2" z przełożeniem 1:4 już wkrótce staną się standardem.

Mamy zamiar wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w Europie sprzętem o wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie."

 

No no...ale Uniwersał ma rozmach...teraz podbija Europę a zaraz Amerykę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale to cytowanie mogles sobie darowac. Ot belkot sprzedawcy. Podbija europe...? hehehehehe

 

Znajdz mi jakiegos wlasciciela tego cuda w PL. Pewnie ci sie nie uda.

Chlopaki jeszcze maja szanse na rynku, gdzie ich nie znaja i faktycznie moga skusic kogos cena. Ale pierwsze opinie zakoncza ich niemiecka kariere, gdzie solidnosc i dokladnosc liczy sie ponad wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale to cytowanie mogles sobie darowac. Ot belkot sprzedawcy. Podbija europe...? hehehehehe

 

Znajdz mi jakiegos wlasciciela tego cuda w PL. Pewnie ci sie nie uda.

Chlopaki jeszcze maja szanse na rynku, gdzie ich nie znaja i faktycznie moga skusic kogos cena. Ale pierwsze opinie zakoncza ich niemiecka kariere, gdzie solidnosc i dokladnosc liczy sie ponad wszystko!

 

Adamie to absolutna nowość to i nie dziwota że jeszcze nie ma "wlasciciela tego cuda w PL".

A co tak naszym chłopakom z Żywca źle życzysz - nam wszystkim Polakom powinno zależeć aby polska firma zawojowała swoimi nowatorskimi teleskopami Niemcy, Europę i dalej... Nikt inny jakoś nie wprowadza na rynek europejski takich nowatorskich i niedrogich rozwiązań, a chłopacy z Żywca się odważyli i to się liczy - powodzenia i tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie to absolutna nowość to i nie dziwota że jeszcze nie ma "wlasciciela tego cuda w PL".

A co tak naszym chłopakom z Żywca źle życzysz - nam wszystkim Polakom powinno zależeć aby polska firma zawojowała swoimi nowatorskimi teleskopami Niemcy, Europę i dalej... Nikt inny jakoś nie wprowadza na rynek europejski takich nowatorskich i niedrogich rozwiązań, a chłopacy z Żywca się odważyli i to się liczy - powodzenia i tak trzymać!

 

Ani to unikatowa monstrukcja, ani firma uniwersał nie podbije zachodnich rynków a jedynie zpaskudzi opinie o Polskich wyrobach. Myślałem przez chwilę że autor wątku żartuje ale teraz to przestało być zabawne :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamalu drogi nie przesadzasz z tym "zpaskudzeniem" jak ja celowo z tym z zawojowaniem Europy i Ameryki?

 

Zgadza się, trochę w tym wątku żartuję i ironizuję ale z tą hybrydą NEWTON-CASSEGRAIN 270mm to naprawdę jest uniwersałowy hit i pomysł - to się liczy. Niemcy już jakoś to kupują... Nikt inny takiego ciekawego hybrydowego teleskopu nie oferuje w takiej niewysokiej cenie na rynkach europejskich i to trzeba doceniać a nie "wieszać psy z definicji" na naszych bojowych rodakach chłopakach z Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie "wieszać psy z definicji" na naszych bojowych rodakach chłopakach z Żywca.

 

Jak nie miałeś nigdy sorzętu Uniwersała to nie zabieraj głosu w dyskusji, bo po raz enty piszesz bzdety kompletne!!!!!!!!! Teleskopy tej firmy to była po prostu żenada i nabijanie klientów w butelkę. Jeśli zalezy Ci na polskich producentach to lepiej, żeby Uniwersał nie wysyłał niczego do Niemiec ani do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, najlepiej aby Polska w ogóle nie istniała na rynkach europejskich w dziedzinie teleskopów - totalna bzdura! A Ty miałeś w ręku tę ciekawą nowatorską hybrydę że się a priori negatywnie wypowiadasz - jakim prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.