Skocz do zawartości

Pochwała Uniwersała za hojne nagrody!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wręcz przeciwnie, mogą zniechęcić nowicjuszy do astro.  

Wogóle zły sprzęt astro (szajs) nie powinien trafić do rąk astro-amatora nowicjusza nawet nie powinien być produkowany i tacy producenci powinni nie nazywać tego teleskop astronomiczny tylko np. patrzałka na sąsiadów (tak by nie daj Boże nikt nie ważył się skierować to to w nocne niebo).

 

I to jest bardzo wartosciowe stwierdzenie. Na takiej zasadzie mozna wychwalac tez "handlowcow" z Allegro, ktorzy za bardzo przystepne pieniadze propaguja astronomie sprzedajac fujarki z powerem >500x!

 

Pragne takze zauwazyc, ze najprawdopodobniej Uniwersal jeszcze nie sprzedal nic w DE, a tylko wystawil w jeden z niemieckich firm kilka swoich teleskopow. Poki co, nie spodziewam sie, aby to ktos kupil. NIe widac takze zadnych dyskusji na listach dyskusyjnych, wiec za granica nikt sie z tym nie zetknal. Ot wstawili 3 szt. "zagramanice" a teraz beda w mediach belkotac, ze produkuja na rynki swiatowe. Tratatata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlik napisał:
Popieram MaricinaL

 

Prowokacja :?: :?: :?: :|

 

 

To nie prowokacja, poprostu uważam że należy się jakiś szacunek tej firmie chociażby ze względu na to że jako pierwszy rozkręcili rynek teleskopów w Polsce. A jeżeli komuś nie podoba się że bracia U "podbijają Europe" to niech wysadzi tą firme w powietrze- będzie po problemie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prowokacja, poprostu uważam że należy się jakiś szacunek tej firmie chociażby ze względu na to że jako pierwszy rozkręcili rynek teleskopów w Polsce. A jeżeli komuś nie podoba się że bracia U "podbijają Europe" to niech wysadzi tą firme w powietrze- będzie po problemie.

 

Napsales 2 zdanie i 2 bledne zalozenia:

1. uniwersal nic w pl nie rozkrecil

2. nie podbija europy, a probuje opchnac przez firme znajomego 3 szt. teleskopow w DE

 

Nie mialem Uniwersala, choc niewiele brakowalo. Za to czynnie istnieje w spolecznosciach astro od wielu juz lat i stwierdzenie, ze U nalezy sie szacunek, wiele osob moze urazic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tak to jest, ale trzeba tez patrzec troche dalej, poza swoj ogrodek. Jestesmy malym dosyc hermetycznym srodowiskiem i jezeli naszych kolegow spotyka cos zlego to sie solidaryzujemy. Jezeli "tragedia" jest masowa, to nie ma litosci, a tak jest i bylo w przypadku U.

 

Przeciez tez moglbym napisac - nie mam U wiec co mnie interesuje, ze tyle ludzi ma kosmiczne problemy z ta firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieważne co nasi chłopcy z Żywca zrobią - na tym Forum mają z definicji "przechlapane"....

 

Ale wiedzcie że przynajmniej ja tak nie uważam mimo zdania większości, życzę powodzenia naszym żywieckim rodzimym producentom w tworzeniu nowatorskich teleskopów hybrydowych i następnych produktów na rynek europejski oraz we wspieraniu rozwoju naszej młodzieży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieważne co nasi chłopcy z Żywca zrobią - na tym Forum mają z definicji "przechlapane"....

 

No i tu masz racje. Mysle, ze faktycznie tak jest. Tak zszargana opinie odbudowuje sie latami, albo nigdy. Ciezko sobie na to zapracowali, co nie znaczy, ze zle im zycze. Moge snic i marzyc, ze jutro firma sie zmieni i zacznie produkowac sprzet na poziomie chociaz chinskich masowek. Niestety w cuda nie wierze i kolejne ich "ruchy" tylko potwierdzaja "kombinatorski" styl biznesu (vide sprzedaz farbowanych teleskopow jako swoje, olewka serwisowa).

 

A tak btw - gwarancje na N-C daja na 10 lat. Ciekawostka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieważne co nasi chłopcy z Żywca zrobią - na tym Forum mają z definicji "przechlapane"....  

 

Ale wiedzcie że przynajmniej ja tak nie uważam mimo zdania większości, życzę powodzenia naszym żywieckim rodzimym producentom w tworzeniu nowatorskich teleskopów hybrydowych i następnych produktów na rynek europejski oraz we wspieraniu rozwoju naszej młodzieży!

 

Teraz poważnie, kiedy kupujesz Uniwersała???? Chyba dasz chłopakom szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, to najpierw poczekam na pierwsze recenzje tej hybrydy i się zastanowię, zobaczymy. A naprawdę hybryda jest kilkadziesiąt razy tańsza od np. wymienionego Takahashi CN212 - może być interesująca, zawsze lubiłem coś do wielu zastosowań w komplecie - "combo".

 

Zobaczymy najpierw co Niemry o tym napiszą, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w Niemczech za tę cenę na pewno pójdzie, propozycja jest ciekawa i tania w stosunku do innej oferty. No chyba że po ichnich testach od razu okaże się że to jednak niewydarzony szajs... w każdym razie poczekajmy na opinie recenzentów/użytkowników a potem się wypowiadajmy, OK?

 

Gdyby to było naprawdę już na pierwszy rzut oka rozkładające się g**** to Niemry nie wzięliby nawet próbnie "na wystawkę" - to jednak o czymś świadczy żę jakąś umowę z Uniwersałem jednak podpisali i sprzęt wystawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, to najpierw poczekam na pierwsze recenzje tej hybrydy i się zastanowię, zobaczymy. A naprawdę hybryda jest kilkadziesiąt razy tańsza od np. wymienionego Takahashi CN212 - może być interesująca, zawsze lubiłem coś do wielu zastosowań w komplecie - "combo

 

Matko jedyna - czlowieku - czy ja kiedys przeczytam cos od ciebie, co ma sens i co jest zgodne z rzeczywistoscia??? Jak mozesz tak klepac bez sensu, bez wiedzy - chociaz bys sprawdzil w necie, a nie robil z siebie cyrk.

 

Takahashi CN212 kosztuje ok 14 tys zl, a ten "nowatorski", jak nazwales, Uniwersal jakos kolo 9 tys. To jest dla ciebie kilkadziesiat razy drozej???!!! Trzeba byc niezlym oblakanym, zeby kupic za 9 tys U, jak za 14 kupuje takahashi - na pewno najlepszy CN na swiecie :)

 

Uniwersal wlasnie liczy na ludzi, ktorzy sie nie znaja i nie maja rozeznania na rynku. Coz moge tu dodac. Znowu obnazyles swoj totalny brak wiedzy. Po co zabierasz zdanie w tematach, o ktorych g... wiesz... Przeciez ty robisz ludziom wode z mozgu. Jeszcze ktos ci uwierzy, ze Tak jest drozszy kilkadziesiat razy i kupi U - nie daj Boze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

No chyba że po ichnich testach od razu okaże się że to jednak niewydarzony szajs...  

 

 

No już lepiej, bo przynajmniej nie wykluczasz takiej opcji. Oczywiście, że tak się stanie.

 

Stoja, stoja - ani widu, ani slychu, zeby to ktos kupil i cos skomentowal. Jakby to kosztowalo 2 tys zl, to moze i by ktos u nas "zaryzykowal", ale za tak cene...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, nie przesadzaj z epitetami bo to nie jest grzeczne, już cię np. Leszek upominał. Co niby jest bez sensu? Nie rozumiesz mojej wypowiedzi?

W każdym razie jak sam napisałeś Takahashi CN212 jest DROŻSZY a to właśnie jednak zgadza się z tym co napisałem (no może nie aż tak wiele ale jednak) - a czy tobie złotówki w jego cenie nie pomyliły się z USD bądź euro? Podaj link z którego wziąłeś cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w Niemczech za tę cenę na pewno pójdzie, propozycja jest ciekawa i tania w stosunku do innej oferty. No chyba że po ichnich testach od razu okaże się że to jednak niewydarzony szajs... w każdym razie poczekajmy na opinie recenzentów/użytkowników a potem się wypowiadajmy, OK?

 

Gdyby to było naprawdę już na pierwszy rzut oka rozkładające się g**** to Niemry nie wzięliby nawet próbnie "na wystawkę" - to jednak o czymś świadczy żę jakąś umowę z Uniwersałem jednak podpisali i sprzęt wystawili.

 

http://www.gronki.teleskopy.pl/gallery/ubot.jpg

Gdyby nie poobdzierana farba, inny wyciag i nie takie koszmarne mocowanie tubusa do montazu to nie zagladajac do srodka moznaby stwierdzic ze to wspanialy teleskop :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tobie złotówki w jego cenie nie pomyliły się z USD bądź euro? Podaj link z którego wziąłeś cenę.

 

Jak podwazasz moja wiedze, to udowodnij sobie sam, ze sie myle. Ja w przeciwienstwie do ciebie wiem co pisze i nie zatruwam ludziom glowy wyssanymi z palca informacjami (3300 euro, a jak sie postarasz, to i taniej).

 

Pamietaj, nie odstapie ciebie dla dobra wszystkich - bedziesz gadal glupoty, to bede ciebie prostowal dotad, az ci sie gadanie glupot znudzi. Czuj nad soba "aniola stroza" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie nic nie podważam tylko dyskutuję, ale jednak wprost linku do cennika źródłowego nie dałeś....

 

Naprawdę nowy Tak CN212 3300 euro? A może second hand? I tak to niemało ale nie tak tragicznie, ale w każdym razie "nasz" hybrydowy Uniwersał jest i tak tańszy - hura! Tutaj od razu bije Taka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiekam :shock: Porownujesz U i Taki? :lol: A mam pytanie, macales doglebnie jedno i drugie? Znasz charakterystyke obu sprzetow? Byc moze tak ale nie wyciagnales wnioskow, byc moze nie i mowisz o sprawach o ktorych nie wiesz? Nie to ze sie czepiam, ale tego juz nie da sie nie zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiekam :shock:  Porownujesz U i Taki? :lol: A mam pytanie, macales doglebnie jedno i drugie? Znasz charakterystyke obu sprzetow? Byc moze tak ale nie wyciagnales wnioskow, byc moze nie i mowisz o sprawach o ktorych nie wiesz? Nie to ze sie czepiam, ale tego juz nie da sie nie zauwazyc.

 

Nic nie mówię tylko porównuję ceny, Uniwersał jest tańszy. Nigdzie natomiast nie stwierdziłem że Uniwersał jest DOBRY - nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby porownywac ceny to sprzet musi byc chociaz podobnej jakosci. Jest?

 

Na to właśnie poczekajmy a nie wyrokujmy a priori, OK? Święci Pańscy, ile razy można to powtarzać... W każdym razie teraz wiadomo że Tak jest znacznie DROŻSZY, może też i lepszy skoro droższy - ale trzeba mieć dane Uniwersała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham takie dyksusje.

 

Mowi: "Adamie nic nie podważam tylko dyskutuję"...

a za chwile: "ale jednak wprost linku do cennika źródłowego nie dałeś...."

 

Kabaret na calego. Za chwile staniesz sie moim idolem - od rozbawiania.

Czlowieku, ja bylem w sklepie, macalem, przytulalem, a ty mi tu o cennikach!!!

 

Ale wiem, ze ty tylko sobie wierzysz, wiec masz zebys nie spiskowal dalej, bo szkoda transferu: http://www.optique-unterlinden.com

Ciekawe, czy znajdziesz tam cennik :)

 

ale w każdym razie "nasz" hybrydowy Uniwersał jest i tak tańszy - hura! Tutaj od razu bije Taka!

 

Brakuje mi slow, na opisanie tego, co teraz czuje :) Nie wierze oczom, co czytaja...

To tak jakbys porownal Trabanta, ktory kosztuje (zalozmy) 90 tys zl. i np. Audi A6 za 140 tys zl. Tez powiesz, ze przeciez trabant jest tanszy i ze to plus dla niego? Przeciez to trabant powinien byc tanszy kilkadziesiat razy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tak samo logika ci nakazywala myslec, ze U bedzie znacznie tanszy od Taka, udowodnilem ci ze tak nie jest, to ty teraz gadasz, ze U dobry, bo tanszy. Litosci bo mi zylka peknie :lol::lol::lol::lol:

 

PS. W tym wypadku nie ma znaczenia, czy U bedzie dobry czy zly - nawet zaloze, ze bedzie perfekcyjny - duzo lepszy od Takahashi. Ale nie oznacza to, ze moze kosztowac podobne pieniadze co Tak. W taku placi sie za marke, mysle ze pewnie z 50% ceny. Na marke pracuje sie latami i kosztuje to wiele pracy i $. U nie ma marki i dlugo jej nie bedzie mial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.