Skocz do zawartości

Pochwała Uniwersała za hojne nagrody!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą ta "hybryda" to żadna nowość i na rynku polskim (a może bardziej w polskim światku astronomicznym). W puławskim obserwatorium już od dawna jest taki teleskop.....byłem, dotykałem - w sumie żadna mi rewelacja.....

 

Bzdury, bzdety, stek bałwochwalczych kłamstw wyssanych z palca. Facet ma niezłą polewke (o ile zdaje sobie z tego sprawę co wogóle pisze/robi) bo wqrwia ludzi, a co poniektórzy (jak nie wszyscy) mają niezłą polewkę z faceta, bo sszargał se opinie (jednocześnie wyrobił sobie odpowiednią "markę", z całym szacunkiem dla osób niepełnosprawnych umysłowo ) wszędzie gdzie tylko może i dalej bełkocze 3 po 3 jak potłuczony.

 

Powtarzam raz kolejny - niepodoba mi się ta sytuacja z wiadomym problemem, do której dopuszczają osoby odpowiedzialne za to forum, za jego poziom i fachowość. Jednocześnie mam nadzieje, że istnieje chociaż garstka osób, które podzielają (nawet skrycie) moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos chce jeszcze nominowac Marcina w innej kategorii?

zdecytodowanie w kategorii WARYJOTA...

 

po drugie kompletnie nie zgadzam sie z jesionem i to dwóch kwestiach.

 

Po pierwsze primo, U bardzo dobrze rozkręcił polski rynek astro (oczywiście wszystkie śrubki zgubił)

 

Po drugie primo, tak zachwalasz L-ki Cannona a ta ostatnia mianowicie Canon ML jest poprostu beznadziejna co widac po forum.

 

Po trzecie poponuje odgrzać słowo BAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się o jakości teleskopów firmy z Żywca, bo ich nie używałem, być może Uniwersał kieruje się zasadami niektórych firm z czasów PRL, na export wysyłają towary lepszej jakości a na kraj puszczają szajs, (W co osobiście nie wieże, ale w Polsce wszystko możliwe). Jeżeli chodzi o hybrydę to mam taką propozycję, niech ktoś, kto zna w miarę dobrze niemiecki niech przejrzy jakieś forum astronomiczne u naszych zach. sąsiadów powinna być recenzja tamtejszych użytkowników „nowości” firmy z Żywca. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, a ciągłe pilnowanie jednostkowego i beproduktywnego klepania głupot w wątkach o niczym, to puste bicie piany.

 

Dobrze, że jesteś bo już się zmęczyłem stróżowaniem. Ale starałem się jak mogłem.

 

Ja tez sie staralem (choc moze mi akurat sie pastwic na starszym nie wypada). Wrazenia: wlasnie _bezproduktywne_.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea sponsorowania nagród w postaci teleskopu to szczytny cel i zgadzam się po części z MarcinL, że firmie Uniwersał należy się za to uznanie, ale sponsorując sprzęt powinien on być Perfekcyjnie wykonany z dbałością o każdy szczegół ażeby obdarowany nie zraził się do astronomii a co można wnioskować z recenzji użytkowników teleskopów Uniwersał sprzęt ten nie jest wysoko oceniany

Sam bym się zraził dostając teleskop w nagrodę, który trzeba jeszcze dodatkowo inwestować chcąc doprowadzić go do stanu wygodnej używalności. Krzewienie wiedzy astronomicznej w ofiarowywanie sprzętu marnej jakości mija się z celem, wiec dopóki nie polepszą jakości swoich produktów to nie powinni się brać za sponsorowanie takich nagród

 

 

 

p.s. jak już wspomniałem w poprzednim poscie nie miałem styczności z teleskopami tej firmy, moja wiedza na temat jakości wyrobów pochodzi z postów użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jesionie drogi, Ty chyba wprowadzasz w błąd co do cen w zależności od punktu widzenia. Ja widzę cenę $ 10,585 za The CN-212 Newtonian/Cassegrain by Takahashi©  

http://www.lsstnr.com/CN212.htm

 

Ales ty glupi - glupszy niz ustawa przewiduje!!! Wybacz mocne slowa, ale twojej glupoty tu zasygnalizowanej nie da sie inaczej okreslic. Dales linka, a nie doczytales. Myslalem, ze ktos, kto ma dr jezyk angielskich chociaz w podstwach powinien rozumiec. Skad ty sie urwales???

 

Wez sobie slownik do reki i sprobuj slowo po slowie:

"Price As Shown: $ 10,585

Product # TNS2140

 

*Suggested retail price of system as illustrated. This is for comparison purposes only. Please contact your authorized Takahashi dealer or Texas Nautical Repair Inc. for exact price and availability. All prices and specifications are subject to change without notice.* "

 

Jak juz doczytasz, to zrozumiesz, ze zestaw ten stoi pewnie na EM200 :) A teraz poczytaj, co to EM200 i ile kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly watek i "odbija" mi sie z.....

 

Powiem szczerze, ze jest mi bardzo przykro, ze znowu dochodzi do takiej sytuacji, a sam "posrednio" przyczynilem sie do tego, przekonujac rade, ze ML sie poprawi i trzeba mu dac szanse (uwierzylem mu w jego placzliwe prosby).

 

Ide z tego watka i skladam oficjalna prosbe do rady o wiekuiste urlopowanie tego psychopaty. Moj glos jest juz znany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniak jeden, nam wlaczyl a sobie nie

 

Tak to juz na swiecie bywa...

Nawet nie wyobrazasz sobie, jak to dobrze na moja psychike dziala. W zyciu ciezko, a tu takie przywileje - mozna 2 posty napisac, jeden po drugim :);)

 

A tak powaznie - nie dziala to dla administratorow i moderatorow (czyli rady). Nie ma opcji wlaczania jedym, a wylaczania innym. To tylko dotyczy "zarzadzajacych" - czyli rzadu, a rzad kazdy kocha - prawda?

 

PS. Spalic rzad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytanie by worobić sobie zdanie.

Pstanowiłem przeczytać wszystkie wpowiedzi MarcinaL i - dlatego piszę o tak astronomicznej godzinie - nawsem mówiąc strasznie dzisiaj rosi i z suszarką przy teleskpie stałem 30 minut i pomogło na 5 minut - i doszedłem do wniosku takiego jak Jesion i przyłączam się do Jego prośby - Rado Radź !!!

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jesionie drogi, Ty chyba wprowadzasz w błąd co do cen w zależności od punktu widzenia. Ja widzę cenę $ 10,585 za The CN-212 Newtonian/Cassegrain by Takahashi©  

http://www.lsstnr.com/CN212.htm

 

Ales ty glupi - glupszy niz ustawa przewiduje!!!

 

JESIONIE I KTO TU ŁAMIE REGULAMIN FORUM I POWINIEN BYĆ ZBANOWANY ZA OBRAŻANIE ASTROKOLEGÓW?

 

JUŻ CIĘ LESZEK OSTRO UPOMNIAŁ JAK MIAŁ CIE DOSYĆ. WIDAĆ ŻE NIE POMOGŁO BO NA TAKICH JAK TY KULTURALNE SŁOWO NIE DZIAŁA. WSPÓŁCZUJĘ I CIESZĘ SIĘ ŻE JESTEM INNYM CZŁOWIEKIEM.

 

PS. I słusznie Koledzy wytknęli Ci błąd - nawet nie zauważyłeś iż hybryda Uniwersała ma znacznie większe aperturowo lustro 270mm niż Takahashi CN-212!!! Taki to z Ciebie wielikij niedoucznyj spec od siedmiu boleści...

 

[ Add: Pon 23 Sie, 2004 ]

PS2. A widzę że niektórzy poczucia humoru cechującego inteligentnych ludzi to nie mają za grosz...

 

Pawle w porównaniu z naszymi rozmowami na Kudłaczach rozczarowałeś mnie że nawet się nie potrafiłeś domyśliłeś ironii w moich wypowiedziach i popierasz jakieś szykany za rozbawiający wątek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.