Skocz do zawartości

Uniwersal Cassegrain 100/1000 kieszonkowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby mi cos powiedziec na temat tego przenosnego teleskopu , kosztuje 1650 zl troche sporo ale za to jest bardzo mobilny .

Chetnie bym uslyszal jakies opinnie na jego temat

 

Plywak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeciez ten "kieszonkowy Cassegrein" to MTO (do plywaka: MTO to rosyjski teleobiektyw fotograficzny, dobrze sprawujący sie jako teleskop, jednak o ponoć dużej rozbieżności jakości - jeden egzemplarz jest dobry, drugi fatalny, trzeci śrdni...)

 

Nie kupuj tego w Uniwersale bo dostaniesz bubla. Jak chcesz sprawdzone MTO to kupuj je w Astrokrkaku, nawet chyba jest tansze. W ogole nie kupuj nic od Uniwerów bo to najgorsza firma na rynku poza "teleskopami" w sklepach foto.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi cos powiedziec na temat tego przenosnego teleskopu , kosztuje 1650 zl troche sporo ale za to jest bardzo mobilny.

 

Te 1650 zl to 4 MTO =8-O

A moze tak: to 2 MTO (czyli lornetka!!!) + pelen osprzet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmażyliście się widzę, niestety firma U za te pieniądze oferuje jedynie Objektyw MTO ze złączką kątową dwoma okularami i barlowem, nawet szukacza nie dołożyli. Sam statyw jest strasznie śmieszny , nazywają to montażem paralaktycznym, ma on wysokość porównywalną z długością samego "teleskopu".

Jeśli komuś się podoba niech kupuje, ja mu to bardzo odradzam, zwłaszcza za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim typem jest Soligor 8" z pełnym wypasem, ale mnie akurat bardziej interesują objekty "deep space" niż same planety, a do planet polecałbym jakiś refraktor, natomiast "do wszystkiego" myślę że dobry będzie Tał150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa teleskopy roznia sie chyba wszystkim co mozliwe. Porownanie nie ma chyba większego sensu. Soligor jest przeznaczony do DS, a Alamak raczej do planet chociaz z tego co Łysy pisze nawet przy Maksutovie przy f/12 DS wychodzą bardzo ciekawie... Ja bym Łykał Alamaka.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.