Skocz do zawartości

co lepsze


Bartolo172

Rekomendowane odpowiedzi

A ja prawdę mówiąc polecam 10x50.

 

7x50 ew. nada się ze swoją wielką > 7,1mm źrenicą tylko do młodych oczu w ciemnych jak smoła Bieszczadach, inaczej się tego nie wyzyska. No i jak ktoś ma astygmatyzm to taka źrenica "wysiada". Do astronomii 7x to za mały power - nadaje się tylko do ogólnego przeglądu nieba. Pole 7x ma mniejsze licząc w stosunku do poweru 10x. Jak chcemy jasną lornetkę tej klasy np. do komet to raczej jak już to 11x70 - ostatnia jeszcze wygodnie nadająca się do obs. "z ręki" o większym zasięgu dzięki powerowi i aperturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie ma ich w Polsce w ogólnodostępnej ofercie jak Taigi...dlatego teraz z Taig wybieramy...

 

Sam miałem jasną Oberwerk 8x56 i oczywiście lepiej się nadaje do astro niż 7x50, ale z powodu mnogości lornetek u mnie odstąpiłem AstroForumowiczowi PTL-owi...

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=3997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie ma ich w Polsce w ogólnodostępnej ofercie jak Taigi...dlatego teraz z Taig wybieramy...

 

Sam miałem jasną Oberwerk 8x56 i oczywiście lepiej się nadaje do astro niż 7x50, ale z powodu mnogości lornetek u mnie odstąpiłem AstroForumowiczowi PTL-owi...http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=3997

 

Skąd wiesz, że Radkowi chodziło akurat o Oberwerka? Nie znasz innych firm? Akurat (no to nic dziwnego) się mylisz, bo można w Polsce dostać lornetki 8x56mm, choćby firmy Steiner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Steiner jest kilkanaście razy droższy... nie dyskutujemy tu przecież o klasie cenowej za kilka tysięcy zł a najwyżej za parę stów... Oberwerk to ok. $100 = kilka stów zł więc się jeszcze jakoś "mieści". I kto tu się "myli"?

 

A DO Hunter z małym polem, gorszym obrazem dla kompaktowości i niewielkimi pryzmatami dash do astro nie polecam. To raczej kompaktowy sprzęt dla myśliwych, zupełnie inna klasa lornetek niż klasyczne w astro porro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Steiner jest kilkanaście razy droższy... nie dyskutujemy tu przecież o klasie cenowej za kilka tysięcy zł a najwyżej za parę stów...

 

Takiego zastrzeżenia wcześniej nie czyniłeś. Wyraźnie stwierdziłeś że nie ma w Polsce lornetek 8x56 a ja Ci udowadniam, że są. Więc się myliłeś - prawie jak zwykle zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Steiner jest kilkanaście razy droższy... nie dyskutujemy tu przecież o klasie cenowej za kilka tysięcy zł a najwyżej za parę stów...

 

Takiego zastrzeżenia wcześniej nie czyniłeś. Wyraźnie stwierdziłeś że nie ma w Polsce lornetek 8x56 a ja Ci udowadniam, że są. Więc się myliłeś - prawie jak zwykle zresztą.

 

Kto się myli to wszyscy widzą - to AUTOR WĄTKU W PIERWSZYM POŚCIE już zastrzegł zakres cen. Nie ma tu nawet mowy o klasie cenowej za kilka tysięcy zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie ma ich w Polsce w ogólnodostępnej ofercie jak Taigi...dlatego teraz z Taig wybieramy...

 

Sam miałem jasną Oberwerk 8x56 i oczywiście lepiej się nadaje do astro niż 7x50, ale z powodu mnogości lornetek u mnie odstąpiłem AstroForumowiczowi PTL-owi...http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=3997

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...76696ec307dd691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś koleżko wyraźnie, że w Polsce nie ma lornetek 8x56. To jest nieprawda. Proste i tyle.

 

Zobacz co napisałem na początku bo na razie to Ty piszesz nieprawdę. Poza tym o czym Ty gadasz i polecasz początkującym mającym parę groszy w kieszeni - o Steinerze 8x56 za kilkanaście tysięcy zł versus Taiga za 200zł? Opamiętaj się!

 

Vide też uwagi o 8x56 Hunter - to nie jest w ogóle lornetka do astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecasz początkującym mającym parę groszy w kieszeni - o Steinerze 8x56 za kilkanaście tysięcy zł

 

Znowu kłamstwo w zakresie ceny lornetki to po pierwsze.

 

Po drugie nasz doktor może mnie zwykłego magistra olewać, ale z dr Olechem polemika nie jest wskazana (wiem coś o tym :-)). Arek to prawdziwy autorytet, który nie musi szafować swoimi tytułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.