Skocz do zawartości

Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili wykonuję 4 pudełka i na chwilę obecną nie przyjmuję już kolejnych zamówień na całość. Może we wrześniu/październiku, jak będę miał więcej czasu. Ewentualnie, jakby znalazło się więcej chętnych, to zrobiłoby się na nowych płytkach, z wyeliminowaniem kilku błędów i może dodaniem kilku elementów (np. wyjścia 12V załączane z poziomu programu, nie na stałe podłączone, choć to akurat uważam za potrzebne jedynie dla zestawu stacjonarnego).

2015-07-28 20.22.02.jpg

 

Przy okazji, powstała też pierwsza wersji GUI.

Bez tytułu.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post z rzędu, ale trudno. Dzisiaj po całym dniu zabawy udało się zrobić fronty do 4 pudełek, nad którymi obecnie pracuję. Jutro mam nadzieję skończyć wsad do Arduino i jeszcze w tym tygodniu wysłać pudełka do zamawiających.

Złącza wrzucone tylko na szybko, więc niektóre trochę krzywo siedzą. Oj, przydałaby się jakaś mała frezarka.

2015-08-03 18.39.56.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój jest dolny. Nie miałeś specjalnych wymagań co do złączy, więc wrzuciłem wszystkie skręcane. Nie robiłem też żadnych włączników ani diod, bo o ile wygląda to fajnie za dnia, to w nocy i tak są bezużyteczne, a co najwyżej przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza partia 4 AstroHubów gotowa, zobaczymy, jak się spiszą w boju. Oprogramowanie jeszcze przechodzi ostatnie szlify, mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów przy pierwszym uruchomieniu.

Instalka programu znajduje się tutaj: https://sourceforge.net/projects/astrohub/

Kody źródłowe do Arduino, GUI oraz projekt płytki w EAGLE tutaj: https://github.com/Trollum/AstroHub

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jest drobny update dla AstroHuba: https://sourceforge.net/projects/astrohub/

A na GitHubie świeży wsad do Arduino: https://github.com/Trollum/AstroHub

Jest trochę poprawione wyświetlanie napięć, które teraz są uśredniane z kilku pomiarów, a także pierwsze wersja drivera ASCOM. Jeszcze nie był testowany, także Piotr, zapraszam do sprawdzenia, czy u Ciebie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik zainstalował się i Maxim widzi "AstroHub Focuser". Świetna robota Ilu :brawo:.

Co do testów, to niestety jestem w trakcie przebudowy setupu, z powody zakupu nowego guidera i Twojego AstroHuba, dlatego prawdziwe testy trochę się odsuną w czasie. Jutro może zdołam podłączyć wszystko na sucho i napiszę jak się sprawuje Astrohub w nowej odsłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem silnik do astrohuba i jakoś nie bardzo chce to chodzić, bez względu czy próbuje z poziomu programu czy sterownika Ascoma. Mam zainstalowane najnowsze wersję sketcha i aplikacji. Używam tego samego silnika i przewodu co do jolofokusera. Po podłączeniu silnika i włączeniu aplikacji, silnik trzyma pozycje, ale używając umiarkowanej siły można osią silnika pokręcić. Myślę że od strony podłączenia jest wszystko w porządku.

Po wybraniu przycisku +1 lub -1 silnik wykonuje krok w odpowiednią stronę, a po wybraniu większej liczby kroków, silnik zaczyna oscylować w zakresie jednego kroku. Gdy złapię palcami oś i próbuję nią pokręcić silnik zaczyna się samoczynnie kręcić i nie można go zatrzymać przyciskami. Dodatkowo bardzo grzeje czip A4988 tak mocno, że radiator parzy( gotuje ślinę).

Jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyregulowałeś sobie limit prądu dla A4988? Co to dokładnie za silniczek?

Tayson, na głównej stronie projektu masz po prawej stronie Download ZIP. Pobierasz cały projekt i wgrywasz plik astrohub.ino. Skopiuj sobie też biblioteki do folderu libraries programu Arduino IDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kręcić regulatorem na sterowniku, zmieniała się tylko siła trzymająca. Silnik kupiłem chyba w botlandzie http://botland.com.pl/silniki-krokowe/3607-silnik-krokowy-jk42hs34-0404-200-krokowobr-12v-04a-025nm.html

 

Ok, mam ten sam silnik. Masz w domu woltomierz? Przy odłączony silniku (ale podpiętym zasilaniu oczywiście) zmierz napięcie pomiędzy śrubką, a masą i kręcąc śrubokrętem ustaw tak, żeby tam było 0.1V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok....ale jak wgrac ten plik do huba.

podlaczam pod komputer huba i co dalej?

 

www.arduino.cc - ściągasz Arduino IDE

W środowisku masz 3 rzeczy do ustawienia w narzędziach:

Płyta - Arduino Nano

Procesor - ATmega 328

Port - taki, pod jakim będzie hub

 

Tam, gdzie będziesz miał zainstalowane Arduino będzie folder libraries - wklej tam biblioteki z githuba, które wrzuciłem. Jak będą wgrane, to dla pewności Szkic/Include Library/Manage Libraries. Powinny się dograć i sprawdzić.

Teraz otwierasz plik astrohub.ino, upewniasz się, że te 3 opcje w narzędziach są poprawne i naciskasz drugi przycisk od lewej na górnym pasku (strzałka w prawo - Wgraj). Powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.