Skocz do zawartości

Nowe promocje w Delcie Optical


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

szukacz fajny, tylko ja się obawiam z że z tymi promocjami to albo towar z ekspozycji, albo po procedurach wypożyczania - czyli z wypożyczalni, w stałej rotacji, albo z wystawy, albo zwrotki od klientów :( nie ma co się oszukiwać 2500zł obniżki na teleskopie to nie da się inaczej zrobić. Jak ostatnio kupiłem tusz do plotera w fajnej przecenie to mi padła głowica o wartości 1000eur :(, bez promocji drukarki śmigały ładnie kilka lat, po promocji 2dni pracy.

Jestem uczulony, kiedyś kupiłem jednak w delcie na wyprzedaży totalnej okular Delos - i był w stanie zupełnie pudełkowym, nic mu nie dolegało, więc już sam nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzane słoneczkiem sparciałe wystawki?

Dziwi mnie, że nikt o tym nie ostrzega ani słowem. Już raz nabyłem za niemałe pieniądze brązowy okular a pod brakującą otuliną gumową której nie było bo pewnie rozleciała sią od słońca, był nadal czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Riku napisał w statusach, ale może komuś umknąć :)

 

Totalna wyprzedaż...

 

https://deltaoptical.pl/totalna_wyprzedaz.php

 

Przyjrzałem się dwóm Dobsonom GSO (10 i 12"). Totalna wyprzedaż polega na tym, że ceny z końca roku zostały zastąpione cenami z lipca ;)

http://astropolis.pl/topic/49963-coraz-glebiej-do-portfela-o-rosnacych-cenach-sprzetu/?p=594900

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Delty straciłem całkowicie zaufanie. Wynikające z tego jaki towar do mnie wysyłali. A jak widzę u Nich takie promocje, to tym bardziej robi mi się niedobrze ;). Wiem, że jest sporo ludzi zadowolonych z Ich usług. Ja niestety byłem tym, który został "oszukany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem żeby okular z zielonym logiem był przeceniony: w astroshop.de był przez 1 dzień Ethos 4,7 za około połowę obecnej ceny. Trzeba mieć niezły refleks.

Było kilka takich promocji w Delcie, że TV o mniej chodliwych ogniskowych był 30% tańsze. A kilka lat temu (4?) była wielka promocja, chyba światowa i wszystkie był 30% tańsze :) Ja wtedy kupiłem dwa. Także źle nie jest ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie Delty, nie to żebym się czepiał ale pewnych rzeczy nie mogę zrozumieć:

 

Televue daje dożywotnią gwarancję na okulary itp, ale w DO gwarancja jest tylko na 2 lub 5 lat. Czy to zależy od jakichś wewnętrznych przepisów? DO jest przecież oficjalnym dealerem.

 

Kolejny chwyt marketingowy to że DO wydłużyła gwarancję na Celestrona i SW do 3 lat (oczywiście nie dotyczy montażu i elektroniki). No ale powiedzcie mi co takiego może się zepsuć w tubie optycznej w ciągu 3 lat??? tuba raczej się sama nie powygina, wyciąg co najwyżej się rozreguluje, lutra na dokładności nie stracą. Nawet jeśli podejrzewam że optyka jest kiepskiej jakości (poniżej obiecanego "difraction limited") to nie wydaje mi się żebym mógł to zareklamować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamówiłem okular Vixen SLV w innym sklepie. Ale oni biorą je i tak z Delty. Kiedy mi to powiedział Pan przez telefon, zapytałem się czy On wie, że Delta wciska używany sprzęt jako nowy. Powiedział, że zna te sztuczki Delty, sami jako sklep już nieraz też się sparzyli na tym. Przed wysyłką sprawdzi czy jest nowy. Zresztą ja sam też poznam czy jest nowy. Ale już konkrety podam, jak będzie u mnie. W przyszłym tygodniu powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomny uprzednich doświadczeń dwa dni temu dokonałem zapytania czy konkretne okulary są nowe czy z wystawy do dziś nie mam odpowiedzi, i jak tu spokojnie coś kupować?

Mogę zadzwonić i zapytać. Wydaje mi się, że sprzedawca udzieli prawdziwej odpowiedzi jeśli towar ma na miejscu.

Mogę podjechać w przyszłym tygodniu do sklepu w Gdańsku i popatrzeć.

Tylko wydaje mi się, że do sklepu są wysyłane produkty, które ktoś zamawia i odbiera na miejscu w sklepie.

Jakby co to daj info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powszechne stało się tzw "lecenie w kulki" przez firmy sprzedające sprzęt optyczny,to co wraca jako towar reklamowany wciskane jest klientom jako towar nowy,nieużywany w nadziei że żółtodziób nie dostrzeże wady,przecież łatwiej tak zrobić niż wysłać wadliwy sprzęt do fabryki w chinach.Niestety prawda zawsze wychodzi na jaw,a renoma firmy zostaje szybko zweryfikowana na forach astronomicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu, różnie jest.

Ja kupiłem 'Montaż widłowy do dużych lornetek Sky-Watcher'. za 299zł. Nowy, nieużywany.

A że mój montaż leży u tokarza :-), to postanowiłem po prawdzie tak dla żartu, zamontować refraktor 150/750 i zobaczyć jak to jest.

I szczena mi opadła. Montaż działa z tym dość ciężkim jednak sprzętem... Można ustawić pod dowolnym kątem i nie ma cofania.

Można używać, tylko śruba mocująca jest raczej przeznaczona dla lornetek i wymaga wymiany na masywniejszą.

Wstawiłem też lornetkę DeltaOptical 22x100 i mimo, że w opisie montaż jest dla lornetek max 80mm to wszystko działa prawidłowo i z 100.

TEN kawałek metalu mogę polecić każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu, różnie jest.

Ja kupiłem 'Montaż widłowy do dużych lornetek Sky-Watcher'. za 299zł. Nowy, nieużywany.

A że mój montaż leży u tokarza :-), to postanowiłem po prawdzie tak dla żartu, zamontować refraktor 150/750 i zobaczyć jak to jest.

I szczena mi opadła. Montaż działa z tym dość ciężkim jednak sprzętem... Można ustawić pod dowolnym kątem i nie ma cofania.

Można używać, tylko śruba mocująca jest raczej przeznaczona dla lornetek i wymaga wymiany na masywniejszą.

Wstawiłem też lornetkę DeltaOptical 22x100 i mimo, że w opisie montaż jest dla lornetek max 80mm to wszystko działa prawidłowo i z 100.

TEN kawałek metalu mogę polecić każdemu.

Od ciężaru nie wyrobi się za szybko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz kupiłem na promocji w Delcie koło filtrowe SW 5x1,25". Okazało się, że bok obudowy (który jest plastikowy) był nadpęknięty i po pewnym czasie pęknięcie się pogłębiło. Zakleiłem to taśmą i się trzymało. Tak więc koło miało wadę fabryczną i być może dlatego poszło na promocję. Nie bawiłem się w zwracanie, bo dało się z tym żyć, ale trochę się zawiodłem na Delcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.