Skocz do zawartości

Dzień Astronomii


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem jak je się obchodzi!

Sprzedawcy w sklepach z teleskopami rozdają teleskopy za darmo (ale te teleskopy najlepsze z górnej półki). Chmury na niebie znikają a wszystkie światła w miastach gasną. A po całonocnej obserwacji można się wyspać bo uczniowie na zajutrz nie maja lekcji a pracownicy różnych firm masją płatny urlop! Się rozmarzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wypowiedź słuchacza z tej samej audycji odnośnie obchodzenia Dnia Astronomii (przytaczam z pamięci): "a więc zdażyło mi się wrócić tego dnia później niż zwykle do domu. Zaraz za progiem zostałem trafiony niezidentyfikowanym obiektem po czym zobaczyłem wszystkie gwiazdy na nieboskłonie. Kiedy razno się obudziłem w głowie miałem czarną dziurę. Teraz już wiem dlaczego 22 maja to Dzień Astronomii" ;D ;D ;D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wypowiedź słuchacza z tej samej audycji odnośnie obchodzenia Dnia Astronomii (przytaczam z pamięci): "a więc zdażyło mi się wrócić tego dnia później niż zwykle do domu. Zaraz za progiem zostałem trafiony niezidentyfikowanym obiektem po czym zobaczyłem wszystkie gwiazdy na nieboskłonie. Kiedy razno się obudziłem w głowie miałem czarną dziurę. Teraz już wiem dlaczego 22 maja to Dzień Astronomii"

Słuchacz na pewno był w stanie nieważkości, a wszystko to przez przyciąganie ziemskie :)

Najgorsza jest "aklimatyzacja" po powrocie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie jaja robicie a ja czytałem w Sky @Telescope, że jest to dzień w którym powinno się popularyzować astronomię. Organizować pokazy itp. :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trochę bardziej na poważnie, to niestety gdybym przez przypadek nie usłyszał tej audycji w radiu to nigdy bym się tego nie dowiedział. Widać u nas jakoś to święto się nie przyjęło :( Może czas to zmienić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.