Skocz do zawartości

Jaki Aparat do astro foto...


mrkubi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaluzny_m

jak zawsze odradzę - to to posiada CCD 4/3 o wielkości 8MP - już chcę widzieć ten szumik.... ISO100/200/400 Expandable to 800/1600 - czyli już wiemy co producent myśli o wyższych czułościach. Wogóle format 4/3 to pomyłka - E1 był pomyłką a to jest tańszy (?) następca. Ogólnie nie wydaje mi się, żeby Oly mógł zagrozić hegemoni Canona w tym segmencie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokupić jedynie kartę pamięci. Np. Lexara 512MB x40 można na www.techmarket.pl kupić już za 265 zł, a 256MB za 155 zł. Nie jest to więc duży wydatek.

 

Akumulator i wszystko inne, co potrzeba do robienia zdjeć jest w zestawie

 

A wężyk spustowy (czy pilot) też jest w zestawie ? Jak nie to ile kosztuje ?

Na jak długo wystarcza jeden akumulator przy robieniu zdjęć długoczasowych - czy wystarczy na jedną zimową noc bez doładowywania bo coś wydaje mi się że nie?

 

Jaki rozmiar ma jedno zdjęcie na karcie pamięci, oczywiście bez kompresji typu jpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A wężyk spustowy (czy pilot) też jest w zestawie ? Jak nie to ile kosztuje ?

Na jak długo wystarcza jeden akumulator przy robieniu zdjęć długoczasowych - czy wystarczy na jedną zimową noc bez doładowywania bo coś wydaje mi się że nie?

 

Jaki rozmiar ma jedno zdjęcie na karcie pamięci, oczywiście bez kompresji typu jpg?

 

Wężyk zrobisz sam za 10 zł

poszukaj na forum

Bateria wystarczyła mi we wrześniu w Jodłowie na 3/4 nocy

ok.7 Mb (3072x2048pix)

 

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Moim zdaniem do cyfry dodatkowy akumulator i karta pamieci to jest niezbędne minimum na jedną, nocną sesję astrofotograficzną :salu:

A jeśli chodzi o analog tanie body do astrofoto to jednak polecam Praktice np L lub dalsze modele gwintowe ze światłomierzem jeśl iw gre wchodzą także dzienne zdjęcia :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak różowo to nie wygląda, ze 2 - 3 karty pamięci 512MB + dodatkowy akumulator , a wężyk spustowy gdyby się okazało że do lutowania mam 2 lewe ręce to ponad 100 PLN.

 

512 MB to 73 zdjęcia :roll:

trzeba być już zawodowcem jak Adamo i inni

Kupiłem drugi akumulator (1800mAh) na Allegro za 50 zł i hula

Jak masz dwie lewe to weź w nie po pifku i daj koledze co ma prawe

i wężyk wyniesie cię 15 zł

 

Adamiesz12 :!:

 

Myśl pozytywnie :mrgreen:

 

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.