Skocz do zawartości

Zamówienie sprzętu


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobną sytuację 2 razy w pewnym krakowskim sklepie który tu na forum obrósł w legendę ;) pierwszy raz zamówiłem MPCC mark 2 akurat w momencie gdy Baader wycofał je z oferty na rzecz nowszej wersji. Dostałem telefon z wyjaśnieniem jak wygląda sytuacja, że takiego korektora nowego już nie dostanę, ale mogę poczekać aż Baader wypuści mark3 i wtedy zrealizują mi zamówienie po cenie po jakiej korektor będzie dostępny (moja dopłata/ich zwrot w zależności jak Baader wyceni produkt). Druga sytuacja również ten sam sklep, tym razem niezaktualizowana cena filtrów.. Były dostępne znacznie taniej niż gdziekolwiek indziej, najwyraźniej sklep nie skorygował ceny o zmianę kursu. Zamówiłem, okazało się że nie mają na stanie ;) czekałem ponad tydzień, ale filtry przyszły i nikt nie upominał się o dopłatę.

Sposób postępowania i lokalizacja identyczna, wygląda na to, że to ten sam sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób postępowania i lokalizacja identyczna, wygląda na to, że to ten sam sklep.

 

Jak identyczna jak całkiem inna właśnie. Krzychoo226 przecież wyraźnie napisał, że nikt nie dopominał się o dopłatę.

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezeli mam zrobic zakupt >200zl przez net to zawsze pisze gdzie kolwiek to jest maila o potiwerdzenie dostepnosci towaru.

latwo poznac, czy obsluga jest fachowa, jezeli odpowiedz jest w przeciagu kilku godzin.

brak odpowiedzi przez 48h dyskwalifikuje sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym nigdy nie miał problemów z astrokrakiem.. W sumie to z każdym sklepem astronomicznym w Polsce miałem jakieś problemy. Nauczony doświadczeniem polskie sklepy traktuję na równi z giełdą. Złączki zamawiam w Krakowie, zrobią każdą, wystarczy podać rysunek techniczny, a jak coś spaprają to bezpłatnie poprawią. Droższy sprzęt wyłącznie zza granicy, szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu nie do końca się zgadzam. Ostatnie moje doswiadczenia z TS w sprawie spapranego mocowania kamery Atik One skończyły się po trzech miesiącach przysłaniem nowego. Ale musiałem napisać kilka nerwowych maili i to juź mocno niegrzecznych bo panowie zaproponowali mi wysłanie kamery na mój koszt i ryzyko do Niemiec bez prawa zwrotu kosztów transportu jeśli nic nie stwierdzą. A stwierdzenia nieosiowości mocowania nie robi sie suwmiarką. Poza tym nietrudno sobie wyobrazić źe cała akcja zakończyłaby się stwierdzeniem " nic nie znaleźliśmy" . Co zrobiłem? Dorobiłem regulator osiowości w AK.

Nowy reklamowany element dostałem przedwczoraj.

I teraz pytanie - lepiej np.teleskopach i niech oni się bujają czy ryzykować samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Jak widać żaden sklep nie jest w stanie ustrzec się wpadek. Ja akurat o TS mam jak najlepsze zdanie, co nie wyklucza tego, że i oni mogą czasem dać ciała. Zastanawiam się tylko czy w ramach gwarancji jesteśmy zobowiązani do wysłania na nasz koszt wadliwego elementu? Wydaje mi się, że tak właśnie jest ale mogę się mylić. Niewątpliwie jednak kontakt na pewno był bez zarzutu a problemem są wyższe koszty wysyłki podczas reklamacji i to może boleć. Akurat z nimi też miałem jedno postępowanie reklamacyjne odnośnie USBn Focusa i nikt mi nie próbował wciskać, że to, że nie działa to moja wina. Naprawili i odesłali. Tak jak powinno być.

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zamawiałem dwukrotnie kilka rzczy i bardzo polecam. Błyskawiczna przesyłka i towar naprawdę "nowy" zapakowany fabrycznie bez śladów otwierania i podejrzenia że został już zwrócony lub testowany. Podkreślam ten fakt bo zarówno przy zakupach w sklepach krajowych jak i jednym zagranicznym miałem podejrzenie lub pewność zakupu używki.

Ponadto bardzo duży wybór, od razu odpowiadali na pytania. Tam chyba ktoś nawet w niedziele jest online. System lojalnościowy.

Ponadto przy zakupie kartą nie ma przelczenia np. funt - euro a potem euro - złotówka co obniża cenę (jak przy zakupie np. we FLO). Kupisz tam towar którego w naszych sklepach nie uświadczysz.

 

Jednym słowem gorąco polecam.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wtracę swoje trzy grosze... W TS wydałem dobrych kilka setek euro, łacznie z montażem Losmandy i całą masą sprzętu do niego. I NIGDY nie spotkałem się ze złym traktowaniem - owszem czsami musiałem czekać na sprzęt ( nawet 3 tyg. ) ale zawsze miałem dobry kontakt ze sklepem. Info zawsze aktualne co i jak.

Dwa razy zamówiłem w astromarket. raz z TS ( teleskop ) i drugi raz wyciąg z USA ) moonlite ) -- nie miałem kłopotów ale jakoś długo to trwało.

Teraz zamawiam tylko za granicą. Choć wszystkie zakupy były w DO zawsze szybko i pozytywnie. DO to pozytywny wyjątek.

DO w Polsce i TS w niemczech do polecenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.