Skocz do zawartości

Smigło w pełni


janowet

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest odpowiednia ilosć materiału to i obrazek HST jest wyrazisty a nie jakiś zbiór kolorowych plam.

Gratuluję Janku, bardzo mi to pasuje :D

 

Jestem ciekawy jakim sprzętem jest robiona fotka ?? Bo na pewno nie zwykłym SW z małym Atikiem.

 

Co do twojej wypowiedzi Wassel, to jak dobrze wiesz ,a Ty zawsze wiesz najlepiej, jakość optyki i detektor ma duuuuże znaczenie.

Tutaj śmiem stwierdzić że wiem co piszę , bo fotografią zajmuję się długie lata. Właściwie to od dziecka.

Więc następnym razem nie wypisuj bredni o kolorowych plamach !!!!!!!!!!!!! Takimi tekstami zniechęcasz początkujących. Mnie osobiście to wali.

 

Co do Twoich zdjęć, to sprzęt odwala Ci 85% roboty. I uwierz mi, to nie jest tylko moja opinia.

Tyle wiesz na temat astrofotografii, a nie potrafisz obiektywnie ocenić zdjęcia. To znaczy brać pod uwagę lokalizację,warunki ,konfiguracje sprzętu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka piękna :)

 

Kolego Wessel i Nowok76 wyjaśnicie sobie swoje animozje na privie a nie wylewajcie żalów i złośliwości na forum, każda wasza dyskusja tak się kończy, na forumastronomicze.pl również. Następne wycieczki personalne będę zgłaszać do admina bo mam już serdecznie dosyć waszych wzajemnych docinek. Zachowujcie się jak chłopy a nie jak kobiety w czasie menstruacji i załatwcie to na PW.

 

Nowok co do sprzętu to nie do końca się z Tobą zgodzę. Daj laikowi najlepszy sprzęt a nie będzie umiał go nawet dobrze skalibrować, poustawiać itp. Spójrz na zdjęcia Marcina Paciorka sprzed kilku lat, zwykły Newton SW albo Celestron (nie pamiętam) + lustrzanka a fotki były bardzo dobre, tak więc to kiepski argument. Wiadomo dobry sprzęt pomaga ale nie zrobi sam za Ciebie zdjęcie, szczególnie jeśli chodzi o post-processing. W necie jest wiele fajnych zdjęć z Atika 314E + 80ED tak więc da się tym sprzętem powalczyć, choć wiadomo nie jest to jakaś wybitna kamerka.

Przykłady pierwsze lepsze z brzegu:

http://astroexpo.pl/?module=Photo&func=fullview&id_photo=2100

http://astroexpo.pl/?module=Photo&func=fullview&id_photo=2093

http://astroexpo.pl/?module=Photo&func=fullview&id_photo=4577

http://astropolis.pl/topic/39276-w-poszukiwaniu-zlotego-grala-taniej-astrofotografii-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o wskazanie w którym miejscu podjałem jakąkolwiek polemikę z kol. Nowokiem skoro juź zostałem wywołany do tablicy?

Unikam jak ognia!

@ Adam, chyba nieco przesadzasz?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W robocie Baby cenią mnie za jedno, ale to nie jest poste zadanie, a mianowicie za to, że choć szpaler koleżanek pochwali nową fryzurę czy sukienkę, to jedynie ja mam odwagę powiedzieć szczerze jaka jest rzeczywistość a gust ponoć mam. Czasem wystarczy że nic nie mówie.

 

Już Sh2-119 była zbyt malownicza, tu efekt jest jeszcze mocniejszy. Nie widzę tu mgławicy a jedynie kolory. Sprzęt masz, warsztat masz, ale albo monitor ma za słabe nasycenie albo coś innego ściąga Cię w te klimaty. Ale to tylko moja opinia, można ją kompletnie zignorować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Sh2-119 była zbyt malownicza, tu efekt jest jeszcze mocniejszy. Nie widzę tu mgławicy a jedynie kolory. Sprzęt masz, warsztat masz, ale albo monitor ma za słabe nasycenie albo coś innego ściąga Cię w te klimaty. Ale to tylko moja opinia, można ją kompletnie zignorować.

 

Ja mam to samo zdanie, dla kogoś z poza branży ta fotografia absolutnie nie będzie się kojarzyć z astrofotografią. Ja czekam kiedy Jan odpuści sobie techniki pana Metsavainio lub będzie nimi ostrożniej operował. No chyba ze Jan tak po prostu lubi :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co piłeś? :D

 

Sądzę, że kolega Naski posługuję się takim delikatnym szyfrem, by rozruszać towarzystwo :)

 

 

Ja dokomponowałem sobie tak:

 

Dopisze tak ...Jan tworzy coś co ja nie rozumiem , aczkolwiek sam jestem osobą co więcej tworzy niż może być może .

 

 

 

;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinię. O to mi właśnie chodzi. Zamieszczam różne opcje mojego warsztatu i zawsze biorę pod uwagę opinie kolegów. Ten obiekt nie należy do łatwych i to jest dopiero początek pracy z tą mgławicą.

Pozdrawia Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.