Skocz do zawartości

Wazne zakrycie asteroidalne efemeryda - last minute


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

O Jurku - tzn. Aqariusie !!!!!!!!!!!

Jak milo Cie slyszec - nie to zle powiedziane - czytac (i mentalnie z Toba rozmawiac)!

Mam nadzieje, ze edziesz na konferencji ???

Dzieki za mile slowa stary przyjacielu.

Pozdrawiamy Cie -

Pawel i Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius - piszesz że można wykorzystać radio KF. A czy jakies stare radia się nadadzą? Bo coś mi szumi jakaś magiczna częstotliwość 77,5 kHz - czy to nie jakis sygnał? Może dało by się go odebrać jakimś takim starym sprzętem?

pozdrawiam

małek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

Oczywiście, że jadę. Mam nadzieję, że też tam będziesz. Żałuj, że nie byłeś na Kudłaczach. Było wspaniale ;D ;D ;D.

 

Pozdrowienia dla Kasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

Kuba, 77.5 kHz to jest właśnie DCF. Nadajnik stoi w Mainflingen koło Frankfurtu i nadaje sygnały czasu z zegara atomowego. Do tego potrzebny jest specjalny odbiornik. Z tego co wiem to żadne stare radio nie ma tak niskiego zakresu LF, a poza tym nie odkoduje sygnału czasu :(. Chcąc odebrać sygnały z RWM na zwykłym odbiorniku radiowym usłyszysz tylko stuki. Dopiero odbiornik KF ze "wstęgami" umożliwi Ci prawidłowy odbiór RWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - gdybys byl czlonkiem SOPiZ PTMA to mial bys mozliwosc zrobienia takiego zegara za ok. 200 pln + specjalny stoper za ok. 100 !

Wiec za ok. 300 mozesz zaczac zakrycia!

Jesli mial bys ten sprzet to przyjechal bys do Lodzi do mnie np. na weekend i bym Cie przeszkolil!

Szkoda ze nie ma praktycznie szans bys pojawil sie na konferencji!

Jesli bys chcial na nia jechac to daj zanc na maila to moze sie cosik uda zalatwic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakonczmy ten wontek:

są tylko 4 raporty z tej obserwacji ale jeden pozytywny. Daje nam to ogólny wynik: pas się poszedł dośc sporo na S.

 

Pozdrawiam

Pawel Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.