Skocz do zawartości

C/2013 US10 (CATALINA)


Rekomendowane odpowiedzi

Eure

 

 

Zarówno w lornetce jak i teleskopie głowa komety jest szarozielona. Ten zielonkawy kolor widać najlepiej kiedy patrzy się na nią wprost.

Za oknem chmurwy ale... H/Eureka! Myślicie, że filtr jasnozielony pomógłby w warunkach miejskich? Rzecz w tym, ze pogoda zmienia się mi ostatnio jak w kalejdoskopie i zanim przejadę stosowny dystans bedzie po wszystkim.

 

A propos 40km SE od Rzeszowa: swego czasu (ca. 2 lata temu) już, już miałem kupić jakieś bezwartościowe pole (grunt VI rolnej klasy "odśnieżania" ) 35 k mod RZ, koledzy już pytali się kiedy "pierwszy beton" (Pomożecie? Pomożemy!) pierwsze światło, ale jak okazało się, że Pan z RZ chce to "nic" kupić, to było jednak nie-na-sprzedaż-za żadne-skarby :icon_cry: A szkoda, bo i nie tylko ja bym z tego korzystał....

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygenerowałem w "NO" mapkę na najbliższe 10 dni (księżycowych niestety), może komuś się przyda.

Jeśli ktoś jakimś cudem będzie na chodzie w poranek po sylwestrowy, to może spróbować zmierzyć się z kometą blisko Arktura

i asteryzmu Kapelusz Napoleona, pół Księżyca będzie jednak świeciło z prawej strony.

Catalina_25XII_5_I.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

 

To już ostanie poranne spotkanie z Cataliną w tym roku, nie wiem czy dam radę zrobić zbliżenie do Arktura po nadużyciu szkła afokalnego tej sylwestrowej nocy (chyba że tak dla otrzeźwienia jednak dam radę) więc życzę wytrwałości :)

 

c2013_US10_31_12_2015_h6_00_6s_ISO1250.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wstałem, bo miała być pogoda - i była.

EQ6, SW 80ED, WO P-FLAT4, Atik 314 L+, 5 x 300 sek., Leszno, 2015.12.30.

Wersja poskładana na gwiazdy i na kometę. Niestety męczę się strasznie i nie mogę złożyć dwóch fotek tak, aby gwiazdy były punktowe i składanie na kometę (bez gwiazd). Wychodzi straszny bubel.

Mam jeszcze kadr z samym warkoczem, aby zrobić mozaikę, ale na razie to nie na moje nerwy :stop:

To ujęcie z galaktykami, ..... ech kwintesencja astronomii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w NOWYM ROKU 2016 :)

A jednak skusiłem się, jest 3:00, właśnie wyszli goście więc wystawiłem mojego Celestrona 150/750 i klepnąłem kilka fotek. Niestety, ciepły sprzęt na szybko wystawiony na -9*C, kilka promili we krwi skutkował brakiem kolimacji, problemami z ostrością i jeszcze jakieś smugi na matrycy, ale udało się cokolwiek :)

 

C2013US10_1640062_01_01_2016_h3_00_10sISO3200.jpg

 

 

Edytowane przez dj_peterka
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.