Skocz do zawartości

Photoshop - różne wersje, którą wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym wybrać program do obróbki zdjęć astro. Po wstępnej analizie tego co jest na allegro mam spory mętlik w głowie, bo mnogość wersji photoshopa mnie zaskoczyła. Ceny też różne nawet po kilka tysięcy złotych. Są wersje CC, CS5, CS6, ESD, Retail, BOX , extended itd.

 

Większość tutoriali dotyczy właśnie photoshopa, stąd chyba to najrozsądniejszy wybór, mimo iż pewnie większości funkcji nie użyje.

 

Jednym słowem czym się różni np. ta wersja:

 

http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs6-pl-win-box-fvat-nowy-sklep-i5491580442.html

 

od np. tej

 

http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs6-win-mac-polski-fv-i5521130567.html

 

czy tej

 

 

http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs6-win-pl-i5524564645.html

 

Chciałbym kupić wersję pudełkową oryginalną z wieczystą ważnością, nowy. Ze względu iż największy monitor i moc obliczeniową aktualnie ma mój imac raczej wersja na OSX.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komentarz nie na miejscu, ale ja wybieram wersje torrenty.org

 

Samo chwalenie się takimi rzeczami na forum jest dla mnie totalnie niezrozumiałe, nie chcę tu używać mocniejszych określeń. Nie wspominając nawet, że to zwykła kradzież. Zdajesz sobie sprawę z tego, że to karalne?

Edytowane przez Krawat
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem podobny do Twojego. Z tego co się orientuję dla zjadacza chleba takiego jak ja wystarczy CS2 - ma wszystkie podstawowe funkcje jakie są potrzebne (tylko nie sprawdzałem czy są one dostępne dla głębi 16 bit). Bodajże od wersji CS5 jest dostępny ciekawy "fjuczer" (który zapomniałem jak się nazywa) a który umożliwia wypełnienie obszarów w taki sposób żeby się nie specjalnie różniły od otoczenia (kolor, gradient, tekstura, kształt...) - można zamalowywać gwiazdy lub inne brudy tłem (co może być przydatne). W CS3 (który testuję i który jest dla mnie chyba wystarczający) jest "patch tool" który działa podobnie - na wskazany obszar możesz wstawić inny fragment a program zachowa teksturę a wyrówna kolory by nie było różnicy.

Chętnie się dowiem również co inni polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

z CS2 było jakieś zamieszanie , że niby Adobe umożliwiło pobranie ze swoich serwerów za darmo bo stara wersja, ale chyba coś jest nie do końca legalne. Na Allego można kupić niby coś takiego i się sprzedaje:

 

http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs2-ang-win-mac-fvat-nowy-sklep-i5525738713.html

 

ale też coś takiego i nie wiem gdzie jest haczyk, a pewnie jest:

 

http://allegro.pl/photoshop-cs2-box-win-pl-pudelko-i5453103122.html

 

 

Jeżeli mam kupić wersje cs2 za 1750 to wole za tyle samo CS6. Myli mnie fakt, że pozornie te same wersje można kupić w różnych cenach.

 

Swoją droga gdyby photoshop elements miał krzywe i poziomy jak PS to dałby radę.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić abonament na najnowszego Photoshopa CC ? W pakiecie z Lightroomem jakieś 50zł miesiecznie.

 

Ja korzystam a konkretnej sumy na pewno bym nie wydał na taki soft. A tak jest łatwo i przyjemnie i nie dręczy po kieszeni. I przede wszystkim legalnie.

Edytowane przez AstroLutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze inną alternatywę PixInsight Core i wychodzi 1170zł

Jest to typowo program do astroobróbki.

 

https://pixinsight.com

A widzisz, dobra alternatywa dla PS. PS trochę mnie przeraża tym, że jest to program dla profesjonalnych grafików i przy okazji używany przez pasjonatów astrofotografii. W przypadku PI mamy program stworzony dla "nas" i niektóre procedury są łatwiejsze do wykonania (chyba) bez dodatkowych pluginów. Cena niższa oczywiście, ale ładując tysiące złotych w sprzęt nie można po macoszemu traktować i skąpić na programie do obróbki. Przecież to chyba 50% końcowego sukcesu.

 

A nie lepiej kupić abonament na najnowszego Photoshopa CC ? W pakiecie z Lightroomem jakieś 50zł miesiecznie.

 

Ja korzystam a konkretnej sumy na pewno bym nie wydał na taki soft. A tak jest łatwo i przyjemnie i nie dręczy po kieszeni. I przede wszystkim legalnie.

 

Wole raz zapłacić i mieć. To , że legalnie to oczywista oczywistość dlatego przemilczałem pierwszą odpowiedź w tym wątku.

 

Przyjże się bliżej temu programowi (PI), oglądnę tutoriale, zainstaluje demko, sciągne jakieś pliki do obróbki i zobaczymy. To może być to.

 

Sebastian

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcip polega na tym, źe na zaawansowanym poziomie każdy z tych softów jest potrzebny. Nie wystarczy ani sam Photoshop , nawet z akcjami Noela Carboni i Anny ani PixInsight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole raz zapłacić i mieć.

 

Adobe nie dystrybuuje już od kilku lat Photoshopa w takiej postaci. CS6 to ostatnia wersja pudełkowa, którą można kupić. Nowsze wersje są dostepne tylko w ramach abonamentu. CS2 nie ma na pewno sensu kupować, choćby z tego powodu, że to soft sprzed 10 lat - bez wsparcia, problemy z kompatybilnoscią będą narastały, a cena wcale tego nie rekompensuje. Moim zdaniem oferta abonamentowa jest opłacalna (jeśli ktoś używa PS i LR, dla jednej aplikacji już trochę mniej).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS2 nie działa na win8 i późniejszych (problemy są też bodajże na win7 64bit) - pojawiają się też inne problemy (szczególnie z pluginami). Jeśli masz możliwość zakupu CS6 (Creative Suite) to kupuj - na kilka lat Ci wystarczy... choć osobiście będąc na Twoim miejscu i tak wybrałbym Creative Cloud gdzie za parędziesiąt PLN dostajesz dostęp do pełnej legalnej wersji PS CC oraz Lightroom CC + inne. W pakiecie za 29,99 EUR + VAT dostajesz dostęp do wszystkiego ;) Aktualizacje są bardzo często. W przypadku PSa CC nie ma mowy o problemach z RAW - przynajmniej ja nie doświadczyłem takowych a z fotami pracuję sporo...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa ten Creative Cloud, czy to jest coś w rodzaju abonamentu czy płaci się za każde użycie? Czy trzeba być online za każdym razem? Generalnie boje się trochę PS'a. PixInsight też niezła kobyła. wystarczy sprawdzić na wymagania. Tak w ogóle to powinna byc wersja light (na początek z podstawowymi funkcjami, najczęściej używanymi) oraz extended dla tych co wysyłają foty na APOD :)

 

Tak CS2 nie zadziała na nowych systemach win oraz OSX. Z kolei PixInsight nie działa na starszych systemach OSX niż 10.8 czyli Mountain Lion. Na Macu mam ML a lapku Lion, a nie chce instalować Mavericka za darmo. Apple nie udostępnia za darmo starszych wersji systemu. Możesz mieć najnowszy za free, a jak chcesz poprzedni zapłać.

 

 

Generalnie wolę pełne wersje, zapłacić raz, mieć fakturę na firmę, pudełko i spokój.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CC na firmę - podałem swój VAT ID i płacę co miesiąc stawkę obniżoną o VAT + dostaję normalną fakturę na firmę z odwrotnym obciążeniem na Adobe w Irlandii. Ostatnią wersją pudełkową był CS6 więc jeśli zależy Ci tylko na pudełku to szukaj CS6 na alledrogo ;)

 

Odpowiadając na dalsze pytania - nie, nie trzeba być online - po opłaceniu abonamentu ściągasz program CC, za pomocą którego instalujesz aplikacje dostępne w twoim pakiecie. Program ten informuje też o nowościach, akutalizacjach, łączy Cię z kontem behance itd. Połączenie internetowe potrzebne jest tylko raz w miesiącu (pay time ;) - jak płacisz kartą to tylko Cię informują czy pobrali kasę czy nie) i wówczas gdy są nowe aktualizacje ... więc możesz spokojnie jechać na kolejny zlot AP z lapkiem z zainstalowanym PS CC ;).

 

Co do wymagań to każda (lepsza) aplikacja graficzna ma swoje wymagania - jaki masz sprzęt, że się tak obawiasz tego, że to "kobyła" ?

 

Jak masz jakieś inne wątpliwości to polecam kontakt z supportem adobe (dostępny również po polsku) gdzie Ci wszystko ładna pani ładnie wytłumaczy a czasem nawet rabacik da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przerzuciłem na GIMPa, ale co PS to PS. 50zł miesięcznie to nie jest mało, dla kogoś kto nie działa na PS komercyjnie - jakby abonament kosztował 12 zł/m (odpowiednik 12 euro dla polskich zarobków) to myślę, że wielu chętnych by się znalazło i zmniejszyła by się liczba osób mająca nielegalne oprogramowanie.

 

 

Edytowane przez BlackAdder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum obok Ignis zakupił tego CS2 za 100 zł i okazało się, że kod który dostał jest taki sam jak ten, który był ogólnodostępny 2 lata temu podczas "darmowej akcji". Także nie kupować tego.

 

Przeniesienie licencji Photoshopa jest skomplikowane i bardzo łatwo można zostać oszukanym zwłaszcza na allegro - oni tam tak kombinuj żeby wyglądało że masz prawo do korzystania na wypadek kontroli - nie ma to jednak nic wspólnego z zapisami licencyjnymi Adobe.

 

https://helpx.adobe.com/x-productkb/policy-pricing/transfer-product-license.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

trochę poszukałem w internecie, m.in. naszym forum, i widzę że oba programy tj. PS i PI mają sporo zwolenników i przeciwników. Oczywiście bardziej popularny , ze względu na ilość użytkowników oraz tutoriali jest PS. Powiem szczerze, że do tej pory nie spotkałem się z tak skomplikowanym zakupem programu. Ten sam program (PS) w tylu wersjach w tak różnych cenach, jakieś problemy z kluczami, nieuczciwi sprzedawcy itp. Jednocześnie nikła ilość tutoriali PI oraz niewielka popularność samego programu u nas na forum skłoniła mnie do tego, aby trochę przystopować. Tym bardziej , że nawet nie specjalnie mam co obrabiać, bo warunki pogodowe nie rozpieszczają.

 

Na razie spróbuje powalczyć trochę w PS Elements 12 wzbogaconym o Astronomy Tools for Elements za które już zapłaciłem. Być może po jakims czasie z nich wyrosnę i wtedy bardziej świadomie zdecyduje się na PI lub PS. Tym czasem będę gromadził tutoriale i adresy strony z opisami processingu w PS i PI.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.