Skocz do zawartości

Coraz głębiej do portfela - o rosnących cenach sprzętu


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny takie jak na zachodzie tyle że zarobki 4 razy niższe i tu jest właśnie sedno sprawy.Wystarczy spojrzeć na oferte sklepów astro w Polsce gdzie praktycznie nie sprzedaje się sprzętu z najwyższej półki bo po prostu w większości ludzi na taki sprzęt nie stać,do tego przy wyższym kursie dolara Polak zawsze zostaje pokrzywdzony przez podniesienie cen sprzętu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila o planowanych podwyżkach cen w sklepie cyfrowe.pl. W mailu pisali, że należy się spodziewać sukcesywnych podwyżek cen (Canon, Nikon) nawet do 30% w ciągu roku. Co ciekawe napisali też, czym będzie to spowodowane, a mianowicie kursami walut. :D Kto ma u nich newsletter na maila to niech sprawdzi, niestety już usunąłem tego maila. Jeszcze nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Tzn. żeby sklep informował z zapasem o podwyżkach cen i jeszcze tłumaczył się z tego (umywał ręce). :D Co to się dzieje normalnie :D A ponieważ każdy wróżbita (tzn. ekonomista) wróży spadek wartości PLN to cóż, chyba mamy ostatni dzwonek. Czuję się jakbym był szantażowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila o planowanych podwyżkach cen w sklepie cyfrowe.pl. W mailu pisali, że należy się spodziewać sukcesywnych podwyżek cen (Canon, Nikon) nawet do 30% w ciągu roku. Co ciekawe napisali też, czym będzie to spowodowane, a mianowicie kursami walut. :D Kto ma u nich newsletter na maila to niech sprawdzi, niestety już usunąłem tego maila. Jeszcze nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Tzn. żeby sklep informował z zapasem o podwyżkach cen i jeszcze tłumaczył się z tego (umywał ręce). :D Co to się dzieje normalnie :D A ponieważ każdy wróżbita (tzn. ekonomista) wróży spadek wartości PLN to cóż, chyba mamy ostatni dzwonek. Czuję się jakbym był szantażowany.

Równie dobrze można potraktować to jako zagrywkę marketingową. Dla klienta, który waha się z podjęciem decyzji o zakupie, może to stanowić impuls do podjęcia takowej.

Jakoś nie za bardzo wierzę w dobre serce sprzedawców - za długo siedziałem w handlu by po przeczytaniu takiej informacji nie zapaliło mi się czerwone światełko :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami różne hurtownie i dystrybutorzy mi wysyłają takie maile, często przed nowym rokiem, że będzie podwyżka bo kursy walut albo zmiana w cłach itp.

ale te wachania są raczej minimalne, nie dadzą rady za bardzo podnosić cen bo zaraz wszyscy zaczną się zaopatrywać u konkurencji. Akurat Canon i Nikon mogą tutaj walczyć liczyć na wiernych fanów marki, ale pewnie sporo osób zaopatrzy się w szkło od innych producentów, gorzej z samą puszką, tutaj można liczyć na rynek wtórny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ceny rosną to może ATM powróci do łask ;)

Do tego dożyliśmy czasów gdy taka Synta 14" jest droższa niż Taurus 13", tak samo z Syntą 16" vs Taurus 16". Nie wspominając o mobilności.

 

Dokładnie przyjdzie czas na polskich producentów, oraz na rynek wtórny.

Ja sam od jakiegoś czasu myślę nad zakupem takiego newtona z polskiej stajni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Słuchacze pytają: Czy będzie wojna? Radio Erewań odpowiada: Wojny nie będzie. Będzie taka walka o pokój, że kamień na kamieniu nie zostanie."

 

a więc korzystajcie, kupujcie sprzęcior za obecne, ciągle jeszcze niskie ceny :P

 

Agencja SP obniżyła rating Polski, złoty gwałtownie się osłabił

 

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła w piątek długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus" - podała agencja w piątkowym komunikacie. Perspektywa ratingu jest negatywna. Złoty gwałtownie się osłabił.

Od lutego 2015 r. perspektywa polskiego ratingu w S&P była pozytywna. "Od wygrania wyborów w październiku 2015 r., nowy polski rząd zainicjował różne działania legislacyjne, które naszym zdaniem osłabiają niezależność i efektywność kluczowych instytucji, jak wynika z naszej oceny instytucjonalnej" - napisano w uzasadnieniu decyzji.

 

 

i pamiętajcie, oni wszyscy chcą naszego dobra!

zostawią nas w spokoju dopiero jak wszystkie dobra nam zabiorą ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

I tak z jednymi i drugimi się rozliczamy w USD :)

 

A dla czego niby?

przecież jak ktoś kupuje bezpośrednio z Chin towar a sprzedawca zgodzi się na rozliczenie w RMB to nie ma problemu, przelew będzie przewalutowany po kursie PLN->RMB

 

 

Niestety w słonecznych teleskopach brakuje konkurencji są 3 firmy robiące etalony Lunt, Coronado, i DayStar z tego co ja znam, tylko nie wiem czy DayStar i Cornado nie mają tych samych właścicieli bo obie zarejestrowane na wyspie Man ( z tego co pamiętam, pełno takich śmieci w głowie gromadzę) nie wiem czy to przypadek czy nie, wszak wyspa Man to raj podatkowy.

Edytowane przez Ura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coronado należy do Meade`a, pozostali producenci to odrębne firmy. Jak na razie Lunt, Coronado czy Daystar to towar "made in USA" dlatego ceny są takie a nie inne. Chińskie teleskopy słoneczne prawdopodobnie byłyby o połowę tańsze ale mam obawy że również o połowę mniej bezpieczne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astropolis.pl/topic/53145-dodatkowa-obstrukcja-w-slonecznych-filtrach-h-alpha/

 

W tym poście jest filtr Halpha Coronado 90mm, i jest naklejka Isle of Man ;P a nie USA, może firma tam zaczynała, a teraz została wykupiona przez Meade.

 

http://www.thesolarexplorer.net/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=7%3Asolarequipmentmanufacturers&Itemid=6

 

Ciekawe zestawienie producentów filtrów słonecznych :)

 

Tak czy inaczej nie ma ich wielu i przez to nie ma jak konkurować cenowo, wszyscy mniej więcej trzymają podobny przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym poście jest filtr Halpha Coronado 90mm, i jest naklejka Isle of Man ;P a nie USA, może firma tam zaczynała, a teraz została wykupiona przez Meade.

 

 

 

tam zaczynali a potem przenieśli się do USA a na końcu sprzedali się Meade. A założycielem Coronado był.... nieżyjący już David Lunt, ojciec Andiego Lunt`a - obecnego właściciela firmy Lunt. Facet z ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie optyki wyciągnął odpowiednie wnioski i postanowił że będzie konkurencją dla jakby nie patrząc swoich starych konstrukcji w których zapewne miał spory udział. A że wraz ze sprzedażą rodzimej firmy wszystkie patenty stały się własnością Meade, musiał stworzyć wszystko od nowa.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tak z jednymi i drugimi się rozliczamy w USD :)

A dla czego niby?

przecież jak ktoś kupuje bezpośrednio z Chin towar a sprzedawca zgodzi się na rozliczenie w RMB to nie ma problemu, przelew będzie przewalutowany po kursie PLN->RMB

 

ale w praktyce zmienność tej waluty w stosunku do dolara jest niewielka, pewnie jakoś tym sztucznie sterują.

 

więc co byś nie zrobił to wychodzi tak jak gdyby płacić w chinach dolarami.

 

usd-cny-pln.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Brytania już prawie na pewno zagłosowała za wyjściem z Unii, złotówka mocno traci - dolar przekroczył 4,1 zł :whaaaaa:

No wiesz co Paether, zrób coś z tym :) Nie pilnujesz tych Brytyjczyków :)

 

Czyli czekamy na jeszcze większe absurdy w sklepach? Świat się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.