Skocz do zawartości

Uciekające fale radiowe by ligthyear.fm


DuRuS

Rekomendowane odpowiedzi

I załóżmy, że w Kosmosie są fale, które też kiedyś skądś uciekły. Tylko, że mają inny charakter, np wpływają na pojawienie się, w podatnych osobnikach, czegoś co my nazwaliśmy świadomość, albo coś innego ;).

A wracając teraz do tych fal radiowych, Czy one kiedyś się rozpłyną w Kosmosie, czy będą tak lecieć coraz dalej?

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając teraz do tych fal radiowych, Czy one kiedyś się rozpłyną w Kosmosie, czy będą tak lecieć coraz dalej?

One cały czas się rozpływają, po prostu ich natężenie maleje z kwadratem odległości (jest coraz większa powierzchnia kuli na której są). Ciężko powiedzieć, kiedy ten sygnał zanika, to jest pojęcie względne. Im "ktoś" ma lepszy radioteleskop na innej planecie z życiem tym może odebrać słabszy sygnał. Również sygnał zanika powoli w szumie, którym są inne sygnały radiowe o danej częstotliwości, po prostu natężenie naszego sygnału cały czas spada, dochodząc do stałego poziomu szumu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek rozwaliłeś mnie z tą świadomością, a wiele na to wskazuje, że może tak być ! Przypomniało mi się jak mój ojciec opowiadał mi dawno temu, że wszystko już zostało wymyślone/to istnieje i odbieramy info z przestrzeni kosmicznych. Dobrze też to koreluje z naukami dalekiego wschodu, że jesteśmy jedną świadomością. Bardzo ci dziękuję za ten skrót myślowy. Muszę dzisiaj coś o tym napisać w notatkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ^_^

Kiedyś mając do rozwiązania problem techniczny, zapytany na co czekam i nie kończę składania tego co zacząłem, stwierdziłem że to nie jest dobre wyjście. To rozwiązanie walczy ze mną, elementy nie wpasowują się same. Co w takim razie dalej, padło pytanie. Ano czekam aż w którymś świecie równoległym uda mi się rozwiązać to zagadnienie w elegancki i prosty sposób a ja odbiorę ten pomysł w podświadomości doznając nagłego olśnienia wtedy ruszam z robotą ^_^

Ciężko jednak stwierdzić czy nagłe olśnienie dociera do człowieka z innych wymiarów czy jest tak naprawdę efektem ciągłej niewidocznej pracy podświadomości umysłu która u osób z ukierunkowaniem technicznym, mimo że nie zdają z tego sobie sprawy, ciągle pracuje i analizuje zebrane przez siebie dane nawet bez świadomości i udziału operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak dobrze. Ziemia dla innych powoli gaśnie. Przechodzimy na emisje cyfrowe , rozproszone widma itp. Zostają tylko wąskie sygnały wiązek radioteleskopów (patrz NH i nne na DSN) i wojskowe radary (patrz Graves i NORAD) Małe nadajniki do kilku kW amatorskie trochę jeszcze hałasują zwłaszcza na wyższych F gdzie jonosfera wypuszcza w kosmos, lub przy łącznościach EME, ale z taką mocą rozproszą się do szumu szybko jak pisze Mateusz wyżej .

(pytanie z CB gdzie mnie słychać mobilki ? - "na Księżycu !" odpowiadam :rofl:

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.