Skocz do zawartości

Nadejszła wiekopomna chwila...


Rekomendowane odpowiedzi

...aby powitać wszystkich entuzjastów ‘nocnych łowów’. Od dłuższego czasu regularnie odwiedzam Forum. To naprawdę piękna rzecz gdy tylu wspaniałych ludzi dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, pomaga dokonać wyboru czy też wymienia między sobą, czasem krytyczne ale przede wszystkim konstruktywne, uwagi na temat swoich dokonań. Jest to bardzo ważne ponieważ pomaga nam wszystkim – także tym nie biorącym udziału w dyskusjach – poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności a także powiększać grono przyjaciół, z którymi być może spotkamy się kiedyś na Kudłaczach lub gdzie indziej i których tak jak nas również fascynuje i pociąga piękno wszechświata. Dobrze, że są ludzie przyczyniający się do tego, że astronomia, taka jaką kochamy, może się w Polsce rozwijać – tu ukłon również w stronę tych, dzięki którym AstroForum działa i rozwija się, czego przykładem jest między innymi stale zwiększająca się liczba zarejestrowanych użytkowników jak też ostatnio otwarte nowe działy: ‘Zjawiska atmosferyczne’ i ‘AstroGaleria’. Dziękuje wam wszystkim i gorąco pozdrawiam. Tak trzymać! :salu: :salu: :salu:

 

P.S. pewnie zauważyliście, że posiadam ową kontrowersyjną Taigę. Mam ją już ze 3 miesiące. Jednak ze względu na to, że jest to właściwie mój pierwszy sprzęt raczej nie proście o szczegółową recenzję gdyż mogłaby nie być wiarygodna i obiektywna. Za to z niecierpliwością czekam (pewnie nie tylko ja) na osąd Marka Substyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. pewnie zauważyliście, że posiadam ową kontrowersyjną Taigę. Mam ją już ze 3 miesiące. Jednak ze względu na to, że jest to właściwie mój pierwszy sprzęt raczej nie proście o szczegółową recenzję gdyż mogłaby nie być wiarygodna i obiektywna. Za to z niecierpliwością czekam (pewnie nie tylko ja) na osąd Marka Substyka.

 

Kubo skrobnij choć troszkę nt. Taigi 16x80 - nie daj się prosić! Interesuje to naprawdę sporo entuzjastów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak akurat jest na tyle rozsądny, że ma świadomośc, iż nie da się napisać rzetelnej recenzji po 3 dniach użytkowania. W celu napisania w miare obiektywnej recenzji należy dany instrument użytkować naprawdę dobrych kilka miesięcy.

 

W przeciwnym razie potem sie okazuje, że w ZRT widać Mimasa albo w lornecie Plejady, które są kilka stopni od Słońca, jak to niektórzy pisali ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze ale pierwsze wrażenia można już skrobnąć - nie zniechęcaj zatem Go jak już ma Taiga 16x80 w ręce, wszyscy chciwie i łapczywie czekają na słowo o Taiga 16x80.jak się por

 

A co do Mimasa można się przecież pomylić z innym księżycem jak się naprędce porównywało z obrazem ze Starry Night, a Plejady jakoś wtedy widziałem (najważniejsze gwiazdy) że się nie dało ich dostrzec, tak że chyba to już dawno wyjaśnione. Nobody's perfect...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kuba! Gdzie jest Koscierzyna? :mrgreen:

 

No wiesz, jak możesz pytać? To tak, jakbym ja spytał gdzie jest Świdnica... :wink:

 

Nie obraziłbym się :wink: Przyzwyczaiłem się, że jak wyjadę za Dolny Sląsk, to muszę wszystkim tłumaczyć gdzie jest Świdnica.

Faktycznie nie wiedziałem gdzie jest Kościerzyna, a spytałem, bo przypomniał mi sie taki kawałek (pewnie znacie):

 

Profesor na wzywa dziewczynę do odpowiedzi:

- Powiedz mi moja droga co sądzisz o napięciach na linii Paryż-Waszyngton

Cisza

- Nie słyszałaś o napiętych stosunkach Francja-USA?

- No... jakoś nie...

- Ale kto jest prezydentem Francji to chyba wiesz?

- No, w sumie nie...

- To coś łatwiejszego - kto jest premierem Polski?

Bliska płaczu - Nie wiem.

- Skąd ty wogóle kochanie jesteś?

- Z Kościerzyny.

Profesor wstaje, podchodzi do okna i mruczy do siebie:

- A może tak rzucić to wszystko w cholerę i przeprowadzić się do Kościerzyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.