Skocz do zawartości

Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem kilka dni urlopu w lipcu i sierpniu i szperałem po necie w poszukiwaniu ciekawostek i oto co polecam:

STAR TREK - Return of V'Ger (1979) - klasyk, ale konkretnie ten odcinek!!!

The Rift (2012) "Szczelina" - podmorski eksperyment...
The Prototype (2013) - nadludzie nadzieją świata - jak to zrobić i jak to wdrożyć?
Branded (2012) - polityka-reklama-marketing-manipilacja ale bardzo mocny flm - daje mocno do myślenia.
War of the Worlds: Goliath (2012) animowana retro-futurystyczna opowieść Wojna światów - też ciekawa produkcja.

 

Każda z moich propozycji to oryginalny obraz filmowy warty obejrzenia :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunshine jest ok tak do połowy, potem poziom filmu leci ostro w dół..

 

Ze swojej strony polecam wszystkie 10 genialnych filmów z tej listy: http://tojesttocolubisz.blog.pl/2014/05/25/top-10-najlepszych-niezaleznych-filmow-science-fiction/

 

Wcześniej widziałem dokładnie połowę z tej listy. Dziś obejrzałem "Primer" i trochę się zawiodłem. Tematyka mi absolutnie odpowiada (Efekt Motyla, 12 małp, Obłęd, Przeznaczenie, to jest to co lubię) ale odniosłem wrażenie, że Primer miał być tak trudny w odbiorze jak tylko się da i tu trochę przesadzili. Prosty schemat podróży w czasie przedstawiony w sposób do bólu skomplikowany i to w zasadzie tyle.

 

http://www.filmweb.pl/film/Sygnał-2014-692649

 

Polecam ! Nie sugerujcie się oceną :)

To też weszło dzisiejszego popołudnia. Gdyby wyciąć z 20 minut dłużyzn to zostaje całkiem fajny, zrealizowany za stosunkowo małe pieniądze film (pewnie połowę budżetu zjadła pensja "Morfeusza" :D ). Fajne w nim jest to, że oglądając film tworzyłem kilka różnych teorii odnośnie rozwoju wypadków i co jakiś czas każda z nich była podsycana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższym obrazku są tylko statki ze Star Treka i gier: Freespace oraz EVE.

Pod tym linkiem jest pełen obraz:

http://img.gawkerassets.com/img/191accgnmnevzjpg/original.jpg

 

Widziałem to zestawienie już lata temu szkoda że nie pokazano (chociaż w zarysie) czterech (pięciu*) największych statków (stacji) kosmicznych z filmów SF

mianowice:

1.Pierwsza Gwiazda Śmierci SW Ep4

2.Druga Gwiazda Śmierci SW Ep6

3.Statek matka z Dnia Niepodległości - około 1/4 średnicy Księżyca

4.bodajże największy obiekt - kolonia Cylonów z Battlestar Galactica S04E19-20

 

5*. Stworzona przez nieznaną hiper-super rozwiniętą cywilizację gwiazda wraz z planetą w serii Stargate Universe (odcinek 1x13 - Faith) mogłaby wygrać zestawienie jednak nie jest urządzeniem technicznym a gotowym układem planetarnym :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten plakat z statkami ciekawy - akurat mi robi mały spojler bo oglądam właśnie serię Babylon 5 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, a zwlekałem z obejrzeniem chyba z 7lat, nie dawałem się namówić.

 

Darku a czy czasami ta kolonia Cylonów z BSG to nie była przerobiona planetoida wydrążona z brakiem możliwości przemieszczania się, nie kwalifikowało by się to na statek wtedy, trochę dawno oglądałem BSG - czas nadrobić.

 

Chart super, trochę posiedzieć w PS nad nim, bo artefaktów po wycinaniu sporo - i super na plakat A0 ablo większy B1 np.

 

z nieznajomych statków to chyba mam do nadrobienia.

Legend of Galactic Heroes, Robotech, Lexx , Silent Running, Event Horizon.

sporo tam jednak statków z gier, w sumie znanych mi gier.

 

 

Z filmów to pamiętam że bardzo dawno temu oglądałem film Saturn 7 i zrobił na mnie wielkie wrażenie, klimatem i plastyką filmu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku a czy czasami ta kolonia Cylonów z BSG to nie była przerobiona planetoida wydrążona z brakiem możliwości przemieszczania się, nie kwalifikowało by się to na statek wtedy, trochę dawno oglądałem BSG - czas nadrobić.

Sprawdziłem przed chwilą, raczej nie planetoida ale bardzo wielka "organiczna" z wyglądu struktura, Na oko z kilkaset km średnicy.

 

ps.

Ale na śmierć bym zapomniał o mojej brakującej liście największych "shipów" w ekranizacjach SF a właśnie męczę ponownie ten serial :)

 

1.Pierwsza Gwiazda Śmierci SW Ep4

2.Druga Gwiazda Śmierci SW Ep6

3.Statek matka z Dnia Niepodległości - około 1/4 średnicy Księżyca

4.bodajże największy obiekt - kolonia Cylonów z Battlestar Galactica S04E19-20

5.Atlantis - miasto-statek Pradawnych w serialu "Stargate Atlantis"

 

Zna ktoś jeszcze jakieś pominięte statki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie widzę żeby ktoś ten tytuł wpisał , więc odkurzam temat bo warto !

"Ex Machina" Alexa Garlanda. No genialne !

 

http://astropolis.pl/topic/47595-filmy-sci-fi-2015/?p=561186

http://astropolis.pl/topic/47595-filmy-sci-fi-2015/?p=578217

http://astropolis.pl/topic/47595-filmy-sci-fi-2015/?p=578749

 

To tegoroczny film, a dla tych mamy osobny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam Marsjanina (ekranizacja książki), niedawno w kinach było. Dość ciekawie opisane manewry orbitalne, kwestia życia na marsie (sztucznego), kolonizacji i takie tam. Ciekawe połączenie dramatu, komedii, pamiętnika oraz elementów naukowych. Trzyma w napięciu praktycznie do samego końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze byłem i jestem fanem Star Treka, i filmy kinowe i serie TV są filmami z przesłaniem, inspirują i zmuszają do myślenia i zastanowienia się nad wieloma sprawami.

Na początku 2016 czeka mnie i fanów ST kolejna uczta...

 

https://youtu.be/XRVD32rnzOw

 

doczekać się nie mogę...

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mamy okres świąteczny a więc najlepsza pora na obejrzenie odcinka specjalnego serii "Black Mirror" pod tytułem "White Christmas"! :D

bm.jpg

 

jest to serial ale tylko w sensie takim jak serialem jest "Strefa Mroku", czyli odcinki są odrębnymi historiami a łączy je tylko tematyka - mroczny, niepokojący wpływ technologii na człowieka i społeczeństwo, technologii, która w większości jest fikcyjna ale wydaje się bliska realizacji lub zastanawiająco podobna do rzeczy które istnieją już dzisiaj.

 

po każdym z odcinków jest o czym pomyśleć...

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.