Skocz do zawartości

Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Planeta małp (z 1968 roku)

 

Terminator i Terminator 2

 

Gatunek (Species)

 

Łowca Androidów

 

Jestem Legendą

 

Alien (Obcy 8 pasażer Nostromo)

 

Ja Robot

 

Sztuczna Inteligencja

 

Pitch Black

 

Raport Mniejszości

 

Predator

 

Equilibrium

 

Seksmisja

 

 

Pozdrawiam
p.s.
O, teraz wiem co mi przypomina film Equilibrium, przypomina mi ten utwór (sądząc z opisu)

 

http://astropolis.pl/topic/50049-nieistotne-moja-debiutancka-ksiazka-prosba-o-wsparcie/?do=findComment&comment=585612

eq.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro "Harry Potter" to może także "101 Dalmatyńczyków" ;) ?

 

Mój absolutnie ulubiony obraz sci-fi (i jeden z ulubionych filmów w ogóle) to "Blade Runner" (czyli w polskiej wersji "Łowca androidów")

 

 

Z niewymienionych powyżej dodałbym jako warte obejrzenia oczywiście klasyczne "2001" i mój faworyt z ostatnich lat czyli "Moon".

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Impostor"

Oryginalna "Wojna światów"

I mój najulubieńszy - "Zakazana planeta". Do dziś pamiętam, jak chowałem się pod kołdrą, gdy niewidzialny potwór wyginał schody w latającym spodku. :)

"Equilibrium" oglądam zaś ZAWSZE!!!, gdy puszczają w telewizorni.

 

Edytowane przez sawes1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę odkurzę temat , ale uważam , że film który mi się przypomniał jest wart tego - "Kontakt " Roberta Zemeckisa

 

Przepraszam za offtop, ale aktualnie czytam książkę Carla Sagana - Kontakt, która jest ekranizacją powyższego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wymienił więc ja wrzucę :)

 

Mroczne miasto (1998) - świetne sci-fi z gatunku noir. W mojej ocenie film równo z Equilibrium (2002) pominięty przez wiele osób ze względu na niemal równoczesną premierę z trylogią Matrixa (1999, 2003) (którego też bardzo polecam ale wyłącznie część pierwszą) :)

 

Ze 'starych' filmów do oglądnięcia Gattaca (1997), Sunshine (2002).

 

Ze starych[sic!] filmów Metropolis (1927) :)

 

Dwa filmy, które oglądam bo najnormalniej w świecie mnie bawią, a często tak podchodzę do filmów nie chcąc doszukiwać się głębszych ukrytych filozoficznych i egzystencjalnych treści, Zagubieni w kosmosie (1998) i Galaxy Quest (1999).

 

A z wymienionych w temacie podpinam się pod Event Horizon. Kto nie oglądał, poprostu MUSI najlepiej wersję rozszerzoną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Trek (serial)
Najciekawsze, moim zdaniem, postaci wdziecie na czarno białym obrazku - jedna z nich jest robotem, nie zdradzę która :)

Pozdrawiam
p.s.
Przy okazji (dla chętnych) widoki i rozmaiary wielu statków kosmicznych z kolejnych Star Treków i innych filmów sf.

Stars.jpg

si.jpg

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z niewymienionych powyżej dodałbym jako warte obejrzenia oczywiście klasyczne "2001"...

 

Ja z kolei polecam sequel do 2001 czyli 2010 Petera Hyamsa. Ciekawostka jest to ze rezyser podobno czekal z realizacja do momentu az beda dostepne fotki Jowisza wykonane przez sondy Voyager - na wzor do wykonania scen z udzialem tej planety. Moze nie tak wybitny obraz jak dzielo Kubricka ale dobrze sie oglada.

 

Inne filmy Hyamsa z tego okresu tez ciekawe - Outland czyli takie W Samo Poludnie tylko ze w kosmosie (Sean Connery w roli glownej) i Capricorn One - o sfalszowanym ladowaniu na Marsie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniliście tu sporo świetnych produkcji. Ze swej strony dorzucę dodatkowo kilka, jak myślę ciekawych propozycji.

 

- INTERSTELLAR w reż. Ch. Nolana, za klimat podróży międzyplanetarnych i sporo ciekawych spostrzeżeń na temat naszej przyszłości i możliwości pokonywania zagrożeń jakie stają przed zagrożoną ludzkością.

 

- GRAWITACJA z 2013r. - oglądana w odpowiednich warunkach (zwłaszcza dźwiękowych) i technice 3D daje gwarancję niesamowitych doznań. Ta tajemnicza , gigantyczna przestrzeń kosmiczna, spokojny z pozoru lot orbitalny a następnie wspaniałe w swej grozie sekwencje rozpadu stacji kosmicznej - ten film poruszy każdego kto interesuje się lotami w kosmos,

 

APOLLO 13 z 1995r - to nie jest film SF a prawie dokument i to z tak pomyślnym zakończeniem jakiego nie powstydziliby się filmowi specjaliści od pisania kasowych scenariuszy. Dla wielbicieli badań Księżyca film obowiązkowy.

 

OBLIVION z 2013r - koniecznie w wersji oryginalnej dźwiękowo bo muzyka jest wprost wspaniała, niezwykłe krajobrazy na zniszczonej ziemi, odkryte ogromne przestrzenie, sterylna czystość stacji, przeloty w atmosferze, groźna i straszna "twarz" bojowego drona i na koniec ta niesamowita sekwencja wjazdu na linie - 19m02s ( bass na wzmaku w jedynym słusznym położeniu - na full !!)

 

Jako dodatek, dzieło bez wystrzałów i eksplozji a pomimo to intrygujące.

 

TEORIA WSZYSTKIEGO z 2014r - Poruszająca opowieść o życiu naukowego geniusza, jednego z największych wizjonerów ostatnich czasów Stephana Hawkinga, zmagającego się z postępującą i nieuleczalną chorobą. Świetna gra aktorska - podobieństwo do tytułowego bohatera wprost niesamowite.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie od lat idealnym filmem sf pozostaje "Solaris" w reżyserii Soderbergh`a z 2002 roku. Do końca nie rozumiem dlaczego, być może odpowiada mi taka interpretacja wspaniałej powieści Lema. Film bez wizualnych atrakcji, wszystko odbywa się raczej w obszarze intelektualnym ale zawiera ten rodzaj narracji i niedopowiedzenia, który najczęściej wiążemy z zagadkami wszechświata. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział proponuję spróbować. Jest tam postać Snow`a (w powieści Snaut), w sumie epizodyczna ale zagrana genialnie (Jeremy Davies).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.