Skocz do zawartości

Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Polecam niskobudżetowy , pełnometrażowy i mocno klimatyczny PROSPECT. Przy okazji można przejrzeć inne dobre produkcje.

 Kanał DUST:

 https://www.youtube.com/channel/UC7sDT8jZ76VLV1u__krUutA

prospect.jpg

Edytowane przez Campana
Literówka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 20:27, Paether napisał:

Z całego 'uroku' Black Mirror zostały strzępy :( Zaczynamy od 'bede grał w gre', a kończymy na Disney Channel z Hannah Montana :hysterical:

 

W dniu 7.06.2019 o 21:30, szuu napisał:

to może sobie odłożę oglądanie... i będę mógł się łudzić że może nie jest aż taki zły...

ty już nie możesz! :D

 

obejrzałem i nie żałuję :)

oczywiście że daleko tej krótkiej seryjce do wrażenia jakie robiły pierwsze sezony.
ale na początku też bywały tak "fascynujące" odcinki jak w piątym. no może oprócz hanny montanny, tym rzeczywiście wybili się na nową jakość :P można te nowe wstawić do sezonu pierwszego i ktoś kto ogląda pierwszy raz nie wiedziałby które nie pasują.

porażka bo widzowie oczekują więcej, ale to są obiektywnie ciekawe filmiki sci-fi i nie ma się co obrażać tylko oglądać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ijon Tichy - gwiezdny podróżnik” („Ijon Tichy: Raumpilot”) (2007-2011) niemiecki serial TV.

Lem  narzekał na nietrafione adaptacje jego dzieł. Ta luźna wersja w stylu retro wzbudziła mój uśmiech i zainteresowanie. I przy okazji zadałem sobie pytanie: kiedy czytałem „Dzienniki Gwiazdowe”???

 

Tu linki do 5 z 6 części:

IJON TICHY - 01- Kosmiczny Towarzysz

 

 

IJON TICHY - Planeta Rezerw

 

 

IJON TICHY - Kongres futurologiczny

 

 

Ijon Tichy Gwiezdny Podróżnik Zjawiska Relatywistyczne

 

 

IJON TICHY - Sabotaż

 

P.S. Płytę DVD z I sezonem serialu można nabyć z: „SKNOCONY KRYMINAŁ – DZIEŁA” TOM XVI STANISLAWA LEMA. Co uczyniłem ;-) 

 

Edytowane przez robi
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial "Lepsi niż my" na netflixie. Jestem w połowie bo dopiero wszedł. Niedaleka przyszłość. Rosjanie się postarali. Brakowało mi takiego serialu.
Proszę nie mieć obiekcji, że to produkcja rosyjska. W przeciwieństwie do amerykańskich produkcji nie ma tam nic o wielkiej Rosji.
Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W tym roku mam trochę więcej czasu dla Siebie i nadrabiam oglądanie filmów ! Są to zazwyczaj SERIALE nie tylko SF ! 

Wreszcie zacząłem oglądać THE EXPANSE ! Dziś zacznę 2 sezon i powiem dobrze się go ogląda ! 13 Grudnia zaczyna się już 4 sezon więc na pewno oglądnę !

My teraz jesteśmy zafascynowani Obecnym Podbojem Kosmosu ale Warto popatrzeć jak Może Wyglądać Przyszłość Naszego Układu Słonecznego !?

Polecam Jeśli Ktoś Jeszcze Nie Oglądał !

Pozdrawiam !    

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Drodzy Państwo,

Parę dni temu spełniło się jedno z moich marzeń, coś na co czekałem wiele, wiele lat.

Aż nadszedł wyczekiwany...z niepokojem NOVEMBER 2019

 

Domyślacie się o co chodzi?

Tak, widziałem wreszcie oryginalnego Blade Runnera w kinie !!!

maxresdefault.jpg.c0065389adad71e955cf9e0b80674d3e.jpg

W tym filmie zakochałem się od pierwszego wejrzenia, które to wejrzenie miało miejsce jeszcze we wczesnej epoce VHS (było kiedyś coś takiego) ;).

Niewiele było widać na tym zajechanym VHSie z wypożyczalni, a jednak... film poruszył mnie jak żaden wcześniej, trudno powiedzieć właściwie dlaczego.

 

Od tego czasu widziałem go niezliczoną ilość razy, we wszelkich możliwych wersjach (oficjalnie jest ich chyba z 5), na kolejnych, zmieniających się wraz z technologią, urządzeniach (od VHS do projektora 4K), przeczytałem kilka książek na jego temat (w tym jedną bardzo grubą), mam też na półce kolekcję kolekcję kilkunastu ozdobnych wydań na DVD i Blu-ray (tę w "srebrnej walizce" też) oraz kilka wydań soundracka (wraz z pięciopłytową Esper Edition) :)

 

Film znam na pamięć - to po prostu jest mój numer jeden wśród filmów, nie tylko Sci-Fi.

Myślę, że Blade Runner miał też ogromny wpływ na moje zainteresowanie kinem jako sztuką i w efekcie wynikłe z tego później sprawy zawodowe.

Myślę, że można mnie zaliczyć do prawdziwych wyznawców.

 

Nigdy dotąd jednak nie widziałem go w kinie.

 

Przy kolejnych rocznicach i wersjach odbywały się z rzadka tu i tam pojedyncze pokazy kinowe ale jakoś zawsze albo w niewłaściwym czasie albo na niewłaściwej półkuli.

 

Znalazłem projekcje w Elektroniku w Warszawie (słaby sprzęt ale bilety wyprzedane dwa miesiące wcześniej) a także w Łodzi i w Poznaniu. 

Zdecydowałem jednak na Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu (pokaz specjalny w ramach American Film Festival).

Co prawda Wrocław to nie Los Angeles ale też fajne miasto. :) Do tego KNH to dobre kino z porządnym sprzętem zarówno wideo jak i audio - tip-top.

 

Wrażenia? 100% WOW!

Trochę tak jakbym dotychczas oglądał ten film przez dziurkę od klucza i słyszał przez zatyczki do uszu :)

Siedzieliśmy dosyć blisko, wodziłem wzrokiem po ekranie wypatrując dobrze znanych szczegółów a przy okazji odkrywając masę nowych (wyświetlano wersję Final Cut w pełnym remasteringu 4K). Na dużym ekranie nawet analogowe efekty sprzed 40 lat wyglądają bardzo "organicznie" a film robi wizualnie wrażenie całkiem współczesnego.

Poza tym w kinie łatwo jest całkowicie skupić się na filmie, dzięki czemu na 2 godziny naprawdę przeniosłem się... do Listopada 2019 :)

No i co bardzo ważne - po projekcji moja żona, która przy okazji kolejnych domowych pokazów zawsze stara się znaleźć sobie lepsze zajęcie, i którą udało mi się zaciągnąć do Wrocławia właściwie podstępem, szepnęła: "przepiękne" :)

 

I've seen things you people wouldn't believe

Attack ships on fire off the shoulder of Orion

I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate

All those moments will be lost in time, like tears in rain.

 

Gdy wychodziliśmy z kina późnym wieczorem, padał ciepły jak na Listopad deszcz.

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich miłośników astronomii a w szczególności odkrywania egzoplanet polecam trochę nostalgiczny, trochę przypominający Kontakt film Clara

Cytat

Pewien kompulsywnie szukający dowodów na istnienie życia pozaziemskiego astronom i zafascynowana kosmosem artystka dokonują ważnego odkrycia.

https://www.filmweb.pl/film/Clara-2018-795456

 

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darek_B napisał:

Dla wszystkich miłośników astronomii a w szczególności odkrywania egzoplanet polecam trochę nostalgiczny, trochę przypominający Kontakt film Clara

https://www.filmweb.pl/film/Clara-2018-795456

 

 

 

Polecałem.ten film jakąś stronę temu.

Fajnie się ogląda :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swoje pozycje na prawde warte oglądniecia :

 

SALYUT-7 - rosyjski film oparty na faktach  , szacun dla rusków za takie kino ... cieszy oko ...

 

 

 

 

Kolejna to Interstellar to już SF ... ale bardzo dobrze zrobione SF ale ostrzegam ... Ci z "małymi głowami" mogą się pogubić na końcu filmu :)   

Świetne kino ... na prawde warto !

 

 

 

 

Next ...  Pasażerowie ... tu polecam jak ktoś ma TV3D jest rewelacyjny ...  głównie za efekty w 3D oraz sam pomysł ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, komprez napisał:

To i ja dodam swoje pozycje na prawde warte oglądniecia :

 

SALYUT-7 - rosyjski film oparty na faktach  , szacun dla rusków za takie kino ... cieszy oko ...

 

 

 

 

Kolejna to Interstellar to już SF ... ale bardzo dobrze zrobione SF ale ostrzegam ... Ci z "małymi głowami" mogą się pogubić na końcu filmu :)   

Świetne kino ... na prawde warto !

 

 

 

 

 

Z tym Instelarem .to.wyskoczyles ;) hehe

Na temat tego filmu to.tutaj chyba nawet osobny wątek powstał ;)

 

Przerobiony i przewalkowany n razy ;) i to już kilka lat temu ;)

Dobry film.

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się SF nie tylko widowiskowy, ale i pozbawiony idiotycznych elementów scenariusza. Niezwykła rzadkość. Większość tzw. SF to de facto fantasy rozgrywające się w niedalekiej przyszłości. Tylko kto by poszedł do kina na film bardziej inteligentny niż widowiskowy?

 

Wspomniany tuż powyżej "Interstellar", choć wg mnie to SF z co najmniej średniej półki, to też tylko dla wizualnej atrakcyjności "wzbogacony" o debilne pomysły. Kto choć o znikomej inteligencji planowałby osiedlić się na planecie krążącej wokół czarnej dziury? Na dodatek orbita tej planety miałaby być stabilna. 

 

Chińczycy ostatnio zrobili film "Wędrująca Ziemia", w którym na Ziemi wybudowano gigantyczne silniki rakietowe i całą Ziemię wysłano do innej gwiazdy. I to jest określane jako SF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„fantastyka naukowa” to tylko nazwa pewnej konwencji i nie powinno się jej odczytywać dosłownie że jakoby ma coś wspólnego z naukowością.
 

a filmy sci-fi takie jak masz na myśli też istnieją, tylko nazywają się „książki”. to  kwestia liczebności grupy docelowej i wykształcenia pewnych standardów. książki są awangardą, która dopiero po szerokim przyjęciu owocuje filmami na podobnym poziomie bo dopiero wtedy mogą być zrozumiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.